השקעות

שוק ההון והבורסה - שאלות ותשובות

שוק ההון כולל גופים רבים, בנקים, חברות ביטוח, קופות גמל, קרנות נאמנות ועוד. אך באוזני מי שלא סיים תואר בכלכלה שוק ההון מתחבר לבורסה. זהו עולם מרתק, מאתגר ומסעיר שעבור רובנו רב בו הנסתר על הגלוי. כדי להבין קצת את המסחר בבורסה ליקטנו את השאלות הנפוצות הבסיסיות ביותר ופנינו אל המומחים לבקש תשובות.

למה צריך בורסה?

שניים עשר מושגים של שוק ההון שכדאי להכיר

 

 אין מי שלא שומע פעם אחת ביום לפחות, מושגים הקשורים לשוק ההון. אנו שומעים אותם ברדיו ובטלוויזיה, קוראים בעיתונים, ולא רק במדורים הכלכליים, בשיחות בין אנשים ועוד. מרבית החסכונות שלנו מושקעים באחד האפיקים הקשורים לבורסה, ולכן חשוב להכיר את השפה שבה שוק ההון מתנהל ואיך הוא עובד.

שניים עשר מושגים שכדאי להכיר

 ריבית זוהי התמורה שמקבל המלווה עבור השימוש בכסף. את הריבית קובע בנק ישראל בכל חודש.

שמונה טיפים מנצחים שכל משקיע מתחיל חייב לקרוא

השקיעו בהדרגתיות, אם תשקיעו את כל הכסף המיועד להשקעה בזמן קצר, לא תצליחו. בתחילה חפשו מקומות השקעה סולידיים ובטוחים, גם אם הם מניבים תשואה נמוכה. לאחר שתצללו אל עולם ההשקעות ותתחילו להבין, תוכלו להסיט סכומי כסף קטנים להשקעות פחות סולידיות, והכול תוך כדי שינון ולמידה. 

צאו מהבורסה בתקופות קשות. בתקופות שבהן המגמה הכללית של השוק היא שלילית, אתם לא חייבים להישאר בשוק. כדאי לצאת ולהמתין עד שהמגמה תשתנה. כך תוכלו גם לרכוש מניות במחירים אטרקטיביים.