ברוכים הבאים לקורס ניהול משאבי אנוש של מיטב לימוד עצמי.

בקורס אנחנו הולכים ללמוד הרבה נושאים, כולם חשובים, שיתנו לכם המון כלים פרקטיים לניהול מוצלח של המשאב הכי חשוב בכל ארגון – אנשים.

עסקים בעולם, ובעיקר ארגונים גדולים ומצליחים, מבינים יותר ויותר את החשיבות של משאבי אנוש, והחשיבות של התחום הזה רק עולה. העולם שלנו מתקדם בקצב שיא והולך ונהיה משוכלל יותר, הטכנולוגיה הולכת ומתקדמת, והכל נהיה ממוחשב. המון משימות שפעם רק בני אדם יכלו לעשות, נעשות היום על ידי רובוטים ומחשבים, מה זה אומר לנו?

זה אומר לנו שהדברים שאנשים עושים, הם דברים שרק אנשים יכולים לעשות. הדברים המורכבים יותר שדורשים חשיבה כל הזמן, ולא רק פעולות. זה אומר שהאנשים שנמצאים בתפקידים האלו הם אנשים חשובים מאוד במערכת, וצריך לבחור אותם בקפידה. וזה אומר שעבודה טובה של מחלקת משאבי אנוש, שמנהלת את האנשים, בעצם יכולה לקבוע את ההצלחה או את הכישלון של ארגון.

בקורס משאבי אנוש אנחנו נעבור על הרבה נושאים מכל מני זוויות. נלמד על ניהול משאבים ועל ההיבט המשפטי והאתי של מחלקת משאבי האנוש. נלמד על הדברים שנצטרך לקחת בחשבון כדי להעסיק בחוכמה, ואיך לעשות את התהליך עצמו, של מיון וקבלה לעבודה, להרבה יותר פרקטי ויעיל. נלמד על המדיניות שקובעת מחלקת משאבי האנוש בארגון, וניגע בשני נושאים מרתקים שכל אחד חייב ללמוד עליהם, גם אם אין לו קשר למשאבי אנוש – מוטיבציה ועבודה מרחוק.

בשיעור על מוטיבציה נלמד על הדברים שבאמת מניעים אנשים לעשות עבודה טובה, לעומת הדברים שאנחנו חושבים שעושים את זה אבל הם לא אפקטיביים. זה נושא מעניין ומלא במיתוסים מטעים שננפץ ביחד. בשיעור על עבודה מרחוק נלמד על תחום שהולך ומתפתח בעולם שלנו, של ארגונים ועובדים שפשוט לא צריכים להיות באותו מקום פיזי, שזה דבר שיכול להיות יעיל מאוד להם ולחברה כולה, אם עושים את זה נכון, ואם ונמנעים מהטעויות הנפוצות שנדבר עליהן.

בכל נושא תלמדו דברים חשובים שיתנו לכם המון. תוכלו לחזור אחורה כדי להקשיב שוב ולהבין נושאים יותר לעומק, ותוכלו גם לדלג על דברים אם אתם מרגישים שאתם מכירים את הנושא מספיק טוב. קל מאוד לנווט בקורס, והוא בנוי בצורה מאוד ברורה, מובנית והגיונית.

אתם מוזמנים להתחיל כבר עכשיו עם השיעור הראשון. יאללה, נתראה בפנים 😊