פיננסים אישיים

הראל פנסיה 50-60: 0.16% דמי ניהול, 7.42% תשואה

דמי הניהול מהצבירה בהראל פנסיה - גילאי 50 עד 60 עומדים על 0.16%, לצד תשואה של 7.42% מתחילת 2026.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.16%

דמי הניהול מהצבירה בהראל פנסיה – גילאי 50 עד 60 עומדים על 0.16%, לצד תשואה של 7.42% מתחילת 2026.

דמי הניהול מהצבירה בהראל פנסיה – גילאי 50 עד 60 · נכסי המסלול 15.3 מיליארד ש"ח

המסלול מיועד לחוסכים בגילאי 50 עד 60 ומנהל נכסים בהיקף של 15.3 מיליארד ש"ח. דמי הניהול מהצבירה גבוהים במעט מחציון הענף, והתשואה מתחילת השנה גבוהה מהחציון.

דמי ניהול

0.16%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

7.42%

יוני 2026

נכסי המסלול

15.3

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הענף

הראל פנסיה – גילאי 50 עד 607.42%חציון קרנות הפנסיה המקיפות5.02%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול מציג 7.42% מתחילת השנה, לעומת חציון של 5.02% בקרנות הפנסיה המקיפות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

7.26%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 7.26% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות הפנסיה המקיפות ב-2.39 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.87%, מתוך 155 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

אם היו לך 300,000 ש"ח צבורים במסלול הזה למשך 20 שנה, דמי הניהול מהצבירה בשיעור 0.16% היו מסתכמים ב-9,600 ש"ח לאורך התקופה. זה המחיר הישיר של ניהול הכסף במסלול הספציפי הזה, לפני הסתכלות על התשואה בפועל.

מה מיוחד במסלול הזה

המסלול מיועד לעמיתים בגילאי 50 עד 60, שלב שבו מרבית החוסכים כבר צברו סכום משמעותי והאופק לפרישה מתקצר. נכסי המסלול עומדים על 15.3 מיליארד ש"ח.

דמי הניהול מהצבירה הם 0.16%, ודמי הניהול מההפקדה הם 1.47%. שני הרכיבים יחד קובעים את העלות הכוללת של החיסכון.

תשואות המסלול

מתחילת 2026 המסלול הניב 7.42%, לעומת חציון של 5.02% בקטגוריית קרנות הפנסיה המקיפות (מתוך 155 מסלולים). בחודש האחרון נרשמה תשואה של -0.56%.

במבט ארוך יותר, התשואה המצטברת בשלוש השנים האחרונות היא 41.9%, ובחמש שנים 53.3%. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואה עתידית.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.16%
דמי ניהול מההפקדה 1.47%
תשואה חודשית -0.56%
תשואה מתחילת השנה 7.42%
תשואה שלוש שנים 41.9%
תשואה חמש שנים 53.3%
נכסי המסלול 15.3 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי מקיפה עוקב מדדי מניות 24.04% 24.22% 0.18%
מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות 11.91% 12.02% 0.11%
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות 11.35% 11.5% 0.15%
מור פנסיה מקיפה – מניות 10.78% 10.97% 0.19%
כלל פנסיה מניות סחיר 10.6% 10.74% 0.14%
הראל פנסיה – גילאי 50 עד 60 — המסלול שבעמוד הזה 7.26% 7.42% 0.16%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות הפנסיה המקיפות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה עולה לי המסלול הזה לאורך זמן?

בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה, דמי הניהול מהצבירה בשיעור 0.16% מסתכמים ב-9,600 ש"ח סך הכל — כ-480 ש"ח בשנה. זה לפני דמי הניהול מההפקדה שעומדים על 1.47%.

איך המסלול ממוקם מול הענף?

דמי הניהול מהצבירה במסלול הם 0.16%, לעומת חציון של 0.15% ב-157 מסלולים. התשואה מתחילת השנה היא 7.42%, לעומת חציון של 5.02%.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

במקום לחפש תשובה כללית, כדאי להשוות את דמי הניהול (0.16% מהצבירה, 1.47% מההפקדה) ואת התשואות (7.42% מתחילת השנה, 41.9% בשלוש שנים, 53.3% בחמש שנים) למסלולים אחרים באותה קטגוריית גיל, ולבדוק שהמסלול מתאים לשלב החיים ולרמת הסיכון שנוחה לך.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מרשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 157 מסלולים בקטגוריית קרנות הפנסיה המקיפות, וחציון התשואה מתחילת השנה חושב על 155 מסלולים באותה קטגוריה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת על בסיס צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ו-0.16% לשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05