- יוצרankurb171991
- גישהקוד פתוחחינם, אפשר לקרוא כל שורה
- מה היא מזההקנייה כשהסגירה חוצה מעל ההתנגדות, בזמן שממוצע 9 מעל ממוצע 20
- פורסמה2026-03-11עדכון אחרון: 2026-03-11
- ציור-מחדשלא נבדק אצלנו
- מורכבות למתחילנמוכה
מקור: עמוד-הסקריפט הרשמי ב-TradingView, נקרא 6.10.2026. נתוני-הבדיקה שלנו — בהמשך העמוד, עם כל ההנחות.
פריצת התנגדות במגמה: כשהסגירה עוברת את רמת-ההתנגדות בזמן שממוצע 9 כבר מעל ממוצע 20
לפי היוצר, אות-קנייה נוצר כשמחיר-הסגירה חוצה מעל רמת-ההתנגדות, ובאותו זמן ממוצע 9 נמצא מעל ממוצע 20 (Breakout Logic). שני הממוצעים הם ממוצעים נעים מעריכיים, ורמת-ההתנגדות נגזרת מההגדרה S/R Lookback Bars, שעומדת על 20 נרות. היציאה קבועה מראש: יעד של 12% וסטופ (יציאה אוטומטית בהפסד שנקבע מראש) של 6%. על ETERNAL זה הניב 25 עסקאות בכ-4.9 שנים, בערך חמש בשנה. זו אסטרטגיה שמחכה הרבה ופועלת מעט.
למה שזה יעבוד? רמה שהמחיר נעצר בה מסמנת היצע. סגירה מעליה, כשהממוצע הקצר כבר מעל הארוך, אמורה לסנן פריצות שקורות נגד הזרם. בריצה ההיגיון החזיק חלקית: רק 40% מהעסקאות הרוויחו, אבל הרווח הממוצע היה ×1.85 מההפסד הממוצע. Profit Factor (סך-הרווחים חלקי סך-ההפסדים) של 1.23 אומר שהמערכת נשענת על מעט עסקאות טובות. מי שבודק אותה צריך לעמוד ברוב של הפסדים קטנים, כולל רצף של 4 הפסדים ברציפות.
המקום שבו זה נשבר הוא הזמן בחוץ: 74.8% מהתקופה הכסף לא היה בשוק, ובזמן הזה ETERNAL עלתה בלעדיו. התשואה השנתית נעצרה על 0.5% מול 21.3% בקנה-והחזק, וגם הגדלת היעד ל-18% העלתה את התשואה הכוללת רק ל-4.2%. הריצה סחרה בשני הכיוונים, 13 לונג ו-12 שורט, אף שהתיאור שציטטנו מפרט רק את צד-הקנייה. הירידה המקסימלית מהשיא, 2.7%, היא הצד השני של אותו מטבע: השאלה לבדיקה היא אם שקט כזה שווה ויתור על רוב העלייה.
ככה הסקריפט מסמן עסקה — צילום אמיתי מ-TradingView

בצילום חפשו את הנרות שבהם הסגירה עוברת את קו-ההתנגדות כשממוצע 9 מעל ממוצע 20, ואת השטחים הארוכים שאין בהם שום סימון. 74.8% מהזמן הכסף ישב בחוץ, ושם קנה-והחזק ברח.
מה קורה בפועל כשהסקריפט רץ
זיהוי
הסקריפט מחשב שני ממוצעים נעים, מהיר של 9 נרות ואיטי של 20. לצידם הוא גוזר רמות תמיכה והתנגדות מחלון של 20 נרות אחרונים בגרף היומי של ETERNAL.
כניסה
לפי היוצר, אות קנייה נוצר כשהסגירה חוצה מעל ההתנגדות ובמקביל EMA 9 מעל EMA 20. בריצה נפתחו 13 לונג ו-12 שורט, אבל התיעוד מפרט רק את צד-הקנייה.
יעד
יעד הרווח מוגדר באחוזים, 12% בריצה הזו. הרחבתו ל-18% הורידה את העסקאות מ-25 ל-20 והעלתה את התשואה הכוללת מ-2.2% ל-4.2%. לכן זה הכפתור הראשון לבדיקה.
סטופ
סטופ (יציאה אוטומטית בהפסד שנקבע מראש) של 6%. הרחבתו ל-9% השאירה את התשואה הכוללת על 2.2% והגדילה את הירידה המקסימלית מהשיא (drawdown) מ-2.7% ל-3.4%: יותר סיכון בלי תמורה.
לוח-ההגדרות — מה לכוון ומה להשאיר
חמשת הפרמטרים שלמטה הם בדיוק ההגדרות, ללא שינוי, שרצו על ETERNAL בין 23.8.2021 ל-1.7.2026, עם הון התחלתי של $10,000 ועמלה של 0.1% לפעולה.
| EMA Fast | אורך הממוצע הנע המהיר: 9 נרות יומיים. הוא מגיב ראשון לשינוי כיוון, וכניסה לקנייה דורשת שיהיה מעל הממוצע האיטי. שינויו לא נבדק בטבלת הרגישות של הריצה הזו. | ברירת-מחדלערך היוצר; חלופה לממוצע המהיר לא נבדקה בריצה |
|---|---|---|
| EMA Slow | אורך הממוצע הנע האיטי: 20 נרות יומיים. הוא מגדיר את כיוון המגמה לפי היוצר: כל עוד הממוצע המהיר מתחתיו, פריצת התנגדות לא מייצרת אות קנייה על ETERNAL. | ברירת-מחדל20 נרות, עוגן המגמה בכל 25 העסקאות של הריצה |
| S/R Lookback Bars | מספר הנרות שמהם נגזרות רמות התמיכה וההתנגדות: 20 בריצה הזו. הוא קובע איזו רמה הסגירה צריכה לחצות כדי שייפתח אות. גם פרמטר זה לא נבדק בטבלת הרגישות של ETERNAL. | ברירת-מחדל20 נרות, זהה לאורך הממוצע האיטי בהגדרות |
| Target % | יעד הרווח באחוזים: 12 בריצה הזו. מבין שני השינויים שנבדקו ברגישות, זה השינוי היחיד ששיפר תוצאה בלי מחיר: הירידה המקסימלית נשארה 2.7% גם ביעד של 18%. | ברירת-מחדל18% היא החלופה הראשונה להריץ בעצמך על ETERNAL |
| Stop Loss % | גובה הסטופ באחוזים: 6 בריצה הזו. ב-9% ירד מספר העסקאות בגרף היומי של ETERNAL מ-25 ל-18. הרחבת הסטופ קנתה פחות עסקאות ועומק נפילה גדול יותר, לא תשואה. | ברירת-מחדל6% שמר על הירידה המקסימלית הנמוכה של 2.7% |
| Commission | בלשונית Properties, לא ב-Inputs. ברירת-המחדל של TradingView: אפס עמלות. | 0.1% חובהבלי זה — הדוח משקר לך |

This strategy is based on two core concepts — EMA trend direction and Support/Resistance breakout confirmation.
— ankurb171991, יוצר הסקריפט, בעמוד-הפרסום הרשמי. משפט אחד שמפרק את הסקריפט לשני רכיבים מוגדרים: כיוון-המגמה לפי הממוצעים, ואישור-פריצה של תמיכה והתנגדות. בהיעדר בק-טסט מהיוצר, הגדרה חדה כזו היא מה שמאפשר בדיקה, ולכן בחרנו להריץ את שני התנאים בדיוק כפי שנוסחו.
הרצנו את זה על ETERNAL — הנה מה שיצא
בק-טסט הוא ריצה של חוקי הסקריפט על נתוני ETERNAL מ-23.8.2021 עד 1.7.2026. ETERNAL נסחר ברופי; הבדיקה רצה בחשבון דולרי, ולכן כל הסכומים כאן בדולר וכוללים גם את תנודות שער-החליפין. זו לא תחזית למה שיקרה, זה שיעור על מה שהחוקים האלה היו עושים בעבר.

מספר עסקאות
25
25 עסקאות ב-4.9 שנים הן בערך חמש בשנה. זה מדגם קטן, שבו עסקה מוצלחת אחת או שתיים יכולות להזיז את כל התמונה.
תקופת הבדיקה
4.9 שנים
זו ריצה אחת על מניית ETERNAL בגרף יומי, מאוגוסט 2021 עד יולי 2026. היא לא אומרת דבר על נכס אחר או על תקופה אחרת.
תשואה שנתית
0.5%
0.5% בשנה מול 21.3% בקנה-והחזק: מי שפשוט החזיק את המניה סיים עם $25,508, והסקריפט הותיר $10,223 אחרי כמעט חמש שנים.
ירידה מקסימלית מהשיא
2.7%
ירידה מקסימלית של 2.7% (drawdown, הנפילה הגדולה ביותר מפסגת-התיק) פירושה $9,728 מכל $10,000 בשיא: הסקריפט כמעט לא כאב, אבל גם כמעט לא הרוויח.
השנה הגרועה
2021
2021 הייתה השנה הגרועה, והריצה התחילה רק ב-23.8.2021. כלומר מדובר בכארבעה חודשים בלבד.
זמן בשוק
25.2%
25.2% מהזמן בשוק: בשלושה מכל ארבעה ימים הכסף לא היה חשוף לנפילות של ETERNAL, אבל גם לא השתתף בעליות שלה.
עסקאות מרוויחות · ויחס רווח/הפסד
10 מ-25 · ×1.85
40% מרוויחות לבד נשמע כמו כישלון, ×1.85 לבד נשמע כמו הצלחה. רק יחד הם נותנים Profit Factor (רווח כולל חלקי הפסד כולל) של 1.23 בלבד.
תעודת-שקיפות — מה בדיוק נבדק
- מה נבדקהסקריפט המקורי של ankurb171991 (גרסת 2026-03-11), לונג ושורט, על גרף ETERNAL יומי
- הגדרותInitial capital=10000 · Commission=0.1% · EMA Fast=9 · EMA Slow=20 · S/R Lookback Bars=20 · Target %=12 · Stop Loss %=6 · צילום מלא של לוח-ההגדרות מצורף למעלה
- עמלות0.1% על כל פעולה, הוגדר ידנית ב-Properties — כלול בכל המספרים למעלה
- מה לא כלולמס רווחי-הון (25%) · פערי-ביצוע. שניהם מקטינים את התוצאה בפועל.
- תאריך ריצה6.10.2026
אלה תוצאות של בק-טסט. הן לא הבטחה, לא תחזית ולא המלצה. המחבר לא פרסם בק-טסט משלו.
מתי EMA 9,20 with Support and Resistance Breakout משקרת — והמספרים של השקר
שלושה נתונים מהריצה על ETERNAL שמראים מתי השורה התחתונה מטעה, ובכמה היא מטעה.
העסקאות שהפסידו
15 מ-25
15 מתוך 25 עסקאות נסגרו בהפסד, שלוש מכל חמש. מי שבודק את הסקריפט הזה על ETERNAL צריך להיות מוכן לראות את רוב הכניסות טועות, ולהמשיך לבצע את האות הבא. כל הרווח, $223 בסך הכול, נשען על עשר המרוויחות, וזה עוד לפני מס רווחי-הון של 25% ולפני פערי-ביצוע.
רצף של ארבעה הפסדים
4 ברצף
ארבע עסקאות מפסידות ברצף הן הקיר שהסקריפט הזה מעמיד מולך. בקצב של כחמש עסקאות בשנה, רצף כזה עלול להימשך חודשים ארוכים בלי רווח אחד. מי שמתכנן לבדוק אותו צריך לשאול את עצמו מראש: אחרי ההפסד הרביעי, אני עדיין מבצע את האות החמישי?
הכסף שחיכה בצד
74.8% מהזמן
כמעט שלושה רבעים מהתקופה הכסף לא היה בשום עסקה על ETERNAL. זה מה שמחזיק את ירידת-השיא נמוכה, וזה גם מה שמשאיר את התשואה כמעט אפסית. דוח שמודד רק את הזמן בשוק נוטה לשכוח שגם לזמן בחוץ יש מחיר.
4 בדיקות לפני שאתה מאמין לבק-טסט — של כל סקריפט בקטלוג
- המדגם גדול מספיק? לא: 25 עסקאות, 10 מהן מרוויחות. במדגם כזה שתיים-שלוש עסקאות שמתהפכות משנות את התמונה, ולכן Profit Factor (סך הרווחים חלקי סך ההפסדים) של 1.23 הוא רמז, לא הוכחה.
- העמלה נכללה? בדוק בהגדרות של כל דוח אם העמלה עומדת על אפס. אצלנו הוגדרה ידנית עמלה של 0.1% לפעולה. מס רווחי-הון של 25% ופערי-ביצוע לא נכללו, ולכן התוצאה בפועל נמוכה יותר.
- האות מצייר-מחדש? סקריפט שמזיז אותות לאחור מייצר בק-טסט שאי-אפשר לשחזר בזמן אמת. לא בדקנו זאת.
- מי בחר נכס ותקופה? היוצר לא פרסם בק-טסט, ולכן הבחירה שלנו גלויה: ETERNAL בגרף יומי, 23.8.2021 עד 1.7.2026. היא מוצגת גם כשקנה-והחזק ניצח ב-$15,285. נכס אחר או תקופה אחרת יכולים לתת תמונה הפוכה.
מה קורה כשמזיזים את ההגדרות? בוא נבדוק
אם תוצאה מתהפכת משינוי קטן בהגדרה, היא צירוף-מקרים. אם היא מחזיקה, יש בה משהו שמצדיק בדיקה.
| וריאציה | עסקאות | תשואה כוללת | ירידה מקסימלית |
|---|---|---|---|
| ברירת-המחדל של היוצר ★ | 25 | 2.2% | 2.7% |
| שינוי Target % מ-12 ל-18.0 | 20 | 4.2% | 2.7% |
| שינוי Stop Loss % מ-6 ל-9.0 | 18 | 2.2% | 3.4% |
כמה כסף בכלל שמים על דבר כזה?
ההגדרות שתועדו בריצה קובעות הון-התחלתי של $10,000, יעד-רווח של 12% וסטופ (רמת יציאה אוטומטית בהפסד) של 6%. בפועל, הרצף הארוך ביותר היה 4 הפסדים ברציפות. הירידה המקסימלית מהשיא (drawdown — הנפילה הגדולה ביותר משיא לשפל) הייתה 2.7%: $10,000 בשיא היו הופכים ל-$9,728. זה כאב קטן, אבל הוא נקנה בתשואה שנתית של 0.5% בלבד, מול 21.3% בקנה-והחזק.
היתרון האמיתי למתחיל הוא משמעת מכנית, לא רווח. לפי התיעוד, אות הקנייה נוצר כשמחיר הסגירה חוצה מעל רמת ההתנגדות, ובאותו זמן EMA 9 נמצא מעל EMA 20. אין כאן ויכוח פנימי: 74.8% מהזמן הכסף נשאר בחוץ, בלי פוזיציה פתוחה. כשאתה מחקה את זה ידנית, מה שנבחן הוא היכולת שלך לא ללחוץ.
מוסיפים את הסקריפט לגרף שלך — בחינם, ב-5 דקות
פותחים גרף יומי של ETERNAL
בחר את הסימול NSE:ETERNAL וטווח-זמן יומי, כמו בריצה המתועדת. רמות התמיכה וההתנגדות נמדדות על 20 נרות אחורה (S/R Lookback Bars=20), ולכן בטווח-זמן אחר הן משתנות, והתוצאה שתקבל כבר לא תהיה ניתנת להשוואה לדוח שבעמוד הזה.

מחפשים את הסקריפט בקהילה
בחלון האינדיקטורים חפש את EMA 9,20 with Support and Resistance Breakout ובחר בגרסה שפורסמה ב-11.3.2026. אם החיפוש לא מחזיר אותה, פתח את דף-הסקריפט מהקישור בעמוד והוסף אותו לגרף משם.

ודא שהמחבר הוא ankurb171991. סקריפט בשם דומה ממחבר אחר הוא קוד אחר, והמספרים בעמוד הזה לא חלים עליו.
מגדירים עמלה לפני שקוראים מספר
בהגדרות-האסטרטגיה, בלשונית Properties, הזן עמלה של 0.1% לפעולה והון-התחלתי של $10,000. בריצה הזו העמלה הוגדרה ידנית. לאורך 25 עסקאות היא נגבית בכל כניסה ויציאה, ודוח שנקרא בלי עמלה מציג רווח שלא היה נשאר בחשבון אמיתי.

פותחים את Strategy Tester
פתח את הלשונית Strategy Tester ובדוק שהתקופה היא 23.8.2021 עד 1.7.2026 ושהעסקאות כוללות לונג ושורט: בריצה הזו היו 13 לונג ו-12 שורט. פער בתקופה או בכיוון אומר שאתה מסתכל על ריצה אחרת, ואז אין טעם להשוות למספרים כאן.

קוראים את הדוח ומריצים על נכס אחר
התחל משלושה מספרים: 25 עסקאות, 40% מרוויחות ורצף-הפסדים ארוך של 4 עסקאות. זה מה שתצטרך לסבול. אחר-כך החלף נכס בלי לגעת בהגדרות. אם התמונה מתפרקת, ה-2.2% על ETERNAL הם תכונה של המניה הזו, לא של השיטה.
חדשים ב-TradingView? יש לנו מדריך מלא בעברית — מהרשמה ועד התראות.
מה עוד שואלים על EMA 9,20 with Support and Resistance Breakout
האם EMA 9,20 with Support and Resistance Breakout מצייר-מחדש?
לא בדקנו זאת. הקוד פתוח, ואפשר לבדוק בו אם הסקריפט מצייר מחדש. 25 העסקאות הניבו יחד 2.2% בלבד לאורך כ-4.9 שנים על הגרף היומי.
מה הייתה הירידה המקסימלית מהשיא בריצה?
ה-drawdown (הירידה הגדולה ביותר מהשיא לשפל) היה 2.7%: $10,000 בשיא היו יורדים ל-$9,728. מבחינתך הנזק המקסימלי היה קטן, בריצה שבה הכסף היה בחוץ 74.8% מהזמן. רצף-ההפסדים הארוך ביותר נעצר על 4 עסקאות.
אם קנה-והחזק ניצח ב-$15,285, למה בכלל לבדוק את הסקריפט?
קנה-והחזק הפך $10,000 ל-$25,508, והסקריפט הפך אותם ל-$10,223 בלבד: 21.3% שנתי מול 0.5%. הסיבה היחידה לבדוק הלאה היא השאלה אם ירידה של 2.7% וחשיפה של 25.2% מהזמן שוות לך ויתור כזה על תשואה. בריצה הזאת, על ETERNAL בגרף יומי, הפער גדול מכדי שהירידה הקטנה תכסה עליו.
איך הסקריפט מרוויח אם רק 40% מהעסקאות מצליחות?
10 מתוך 25 עסקאות הרוויחו, אבל עסקה מרוויחה ממוצעת הייתה גדולה פי 1.85 מעסקה מפסידה ממוצעת. ה-Profit Factor (סך הרווחים חלקי סך ההפסדים) עמד על 1.23. כלומר העודף דק: עמלה של 0.1% לפעולה כבר נגסה בו, ומס רווחי-הון של 25% עוד לא נוכה.
מתי הסקריפט נכנס, והאם שינוי הפרמטרים משנה את התמונה?
לפי המחבר, אות קנייה נוצר כשמחיר הסגירה חוצה מעל רמת ההתנגדות ובאותו זמן EMA 9 מעל EMA 20. הרחבת היעד מ-12% ל-18% העלתה את התשואה הכוללת ל-4.2% ב-20 עסקאות. הרחבת הסטופ (רצפת-הפסד אוטומטית) מ-6% ל-9% השאירה 2.2% והגדילה את הירידה ל-3.4%. גם הגרסה הטובה רחוקה מקנה-והחזק.
מה זה אומר עליך? שלושה מצבים, שלוש מסקנות
אם רק התחלת: פתח את הסקריפט בגרף יומי של ETERNAL, השאר את ברירת-המחדל של היוצר ועבור על העסקאות אחת-אחת ברשימת העסקאות. רשום במחברת, ליד כל אחת, למה נכנסה ולמה יצאה. זה השיעור, לא השורה התחתונה.
אם אתה כבר סוחר לפי תחושה: קח את 15 העסקאות המפסידות בריצה ושאל על כל אחת: הייתי נכנס גם כאן, ומתי הייתי יוצא? אם היית נוטש את השיטה באמצע רצף-ההפסדים הארוך, גילית בדיוק איפה התחושה שלך מתערבת בכללים של המערכת.
אם אתה שוקל כסף אמיתי: התחל מהפער: בקנה-והחזק $10,000 הפכו ל-$25,508, ובסקריפט ל-$10,223, עוד לפני מס ופערי-ביצוע. הרץ את הסקריפט על נכס ותקופה נוספים ובדוק אם העלאת היעד ל-18% מחזיקה שם כמו בריצה שלנו. תעד הכול לפני שדולר אחד זז.