פיננסים אישיים

מור מנורה מבטחים 50-60: דמי ניהול 0.18%

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.18% - נמוך משמעותית מחציון קופות הגמל לתגמולים שעומד על 0.51%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.18%

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.18% – נמוך משמעותית מחציון קופות הגמל לתגמולים שעומד על 0.51%.

דמי הניהול מהצבירה במור מנורה מבטחים – מסלול לבני 50 עד 60 · נכסי המסלול 0.1 מיליארד ש"ח

המסלול של מור מנורה מבטחים לבני 50 עד 60 גובה דמי ניהול נמוכים במיוחד ביחס לחציון הענף. מנגד, נכסי המסלול עומדים על 0.1 מיליארד ש'ח בלבד – קרן קטנה יחסית.

דמי ניהול

0.18%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

5.88%

יוני 2026

נכסי המסלול

0.1

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הענף

מור מנורה מבטחים – מסלול לב…5.88%חציון קופות הגמל לתגמולים5.01%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 5.88% מתחילת השנה, לעומת חציון של 5.01% בקופות הגמל לתגמולים.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

5.7%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 5.7% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-1.2 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש'ח, דמי ניהול של 0.18% מתורגמים לעלות של כ-540 ש'ח בשנה, ולכ-10,800 ש'ח על פני 20 שנה. זה פחות ממה שהיה יוצא בחציון הענף של 0.51%. עם זאת, קרן בגודל 0.1 מיליארד ש'ח היא קטנה, ואין ערובה שדמי הניהול הנמוכים יישמרו לאורך זמן.

דמי הניהול בהקשר

דמי הניהול מהצבירה במסלול עומדים על 0.18%, לעומת חציון של 0.51% ב-239 קופות גמל לתגמולים. בנוסף נגבים 0.96% מההפקדה.

הפער בדמי הניהול הוא הסיבה המרכזית לכך שהעלות השנתית על צבירה של 300,000 ש'ח עומדת על 540 ש'ח בלבד, ומצטברת לכ-10,800 ש'ח על פני 20 שנה.

תשואות ונכסים

מתחילת השנה המסלול הניב 5.88%, מעט מעל חציון הענף של 5.01%. בשלוש שנים נרשמה תשואה של 44.1% ובחמש שנים 43.2%. בחודש האחרון נרשמה תשואה של 0.62%- .

נכסי המסלול עומדים על 0.1 מיליארד ש'ח. זהו סדר גודל קטן יחסית לענף, ולכן שווה לעקוב אם המדיניות של דמי ניהול נמוכים נשמרת גם בעתיד.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.18%
דמי ניהול מההפקדה 0.96%
תשואה חודשית -0.62%
תשואה מתחילת השנה 5.88%
תשואה שלוש שנים 44.1%
תשואה חמש שנים 43.2%
נכסי המסלול 0.1 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות 27.5% 28.06% 0.56%
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות 19.22% 19.81% 0.59%
מיטב גמל עוקב מדדי מניות 14.77% 15.37% 0.6%
אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש 14.44% 14.73% 0.29%
אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות 14.24% 14.8% 0.56%
מור מנורה מבטחים – מסלול לבני 50 עד 60 — המסלול שבעמוד הזה 5.7% 5.88% 0.18%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל לתגמולים, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה עולים דמי הניהול על פני 20 שנה?

על צבירה קבועה של 300,000 ש'ח ודמי ניהול של 0.18% בשנה, העלות המצטברת עומדת על כ-10,800 ש'ח לאורך 20 שנה – כלומר כ-540 ש'ח בשנה.

האם קרן של 0.1 מיליארד ש'ח נחשבת קטנה?

כן, ביחס לענף הגמל והפנסיה זהו היקף נכסים נמוך. זה לא בהכרח בעיה, אבל בקרנות קטנות יש פחות ודאות לגבי היציבות של תנאי דמי הניהול לאורך זמן.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), עודכנו ליוני 2026 ונאספו ב-05.08.2026. חציון דמי הניהול חושב על פני 239 קופות גמל לתגמולים. עלות דמי הניהול על פני 20 שנה מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח ו-0.18% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05