פיננסים אישיים

מיטב גמל עוקב מדדי מניות — 0.6% דמי ניהול

דמי הניהול מהצבירה במיטב גמל עוקב מדדי מניות עומדים על 0.6%, לעומת חציון של 0.51% בקטגוריה.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.6%

דמי הניהול מהצבירה במיטב גמל עוקב מדדי מניות עומדים על 0.6%, לעומת חציון של 0.51% בקטגוריה.

דמי הניהול מהצבירה במיטב גמל עוקב מדדי מניות · נכסי המסלול 4.9 מיליארד ש"ח

מדובר במסלול פסיבי שעוקב אחרי מדדי מניות, ולא בניהול אקטיבי. גובה דמי הניהול והתשואה מתחילת השנה נלקחים ישירות מדיווחי גמל-נט של רשות שוק ההון.

דמי ניהול

0.6%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

15.37%

יוני 2026

נכסי המסלול

4.9

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה — מיטב גמל עוקב מדדי מניות מול חציון הקטגוריה

מיטב גמל עוקב מדדי מניות15.37%חציון קופות הגמל לתגמולים5.01%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

התשואה של המסלול מתחילת השנה עומדת על 15.37%, מול חציון של 5.01% ב-238 מסלולים בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

14.77%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 14.77% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-10.27 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

המסלול עוקב אחרי מדדי מניות, כך שהתשואה של 15.37% מתחילת השנה משקפת את תנועת המדדים ולא החלטות של מנהל השקעות. דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.6%, ובהנחת יתרה קבועה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה זה מסתכם ב-36,000 ש"ח לאורך התקופה. חציון דמי הניהול בקטגוריה הוא 0.51%, על בסיס 239 מסלולים.

מה מיוחד במסלול עוקב מדד

המסלול של מיטב גמל עוקב אחרי מדדי מניות. המשמעות היא שההרכב נקבע לפי המדדים עצמם, ולא לפי בחירה אקטיבית של מניות על ידי מנהל השקעות.

התשואה מתחילת השנה עומדת על 15.37%, לחמש שנים 120.6% ולשלוש שנים 91.3%. התשואה החודשית האחרונה היא 0.79%- .

דמי הניהול בפרספקטיבה

דמי הניהול מהצבירה במסלול הם 0.6%, וחציון הקטגוריה עומד על 0.51% על בסיס 239 מסלולים. דמי הניהול מההפקדה הם 0.01%.

נכסי המסלול מגיעים ל-4.9 מיליארד ש"ח. עלות דמי הניהול המחושבת מראש על יתרה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה היא 36,000 ש"ח, כלומר כ-1,800 ש"ח בשנה.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.6%
דמי ניהול מההפקדה 0.01%
תשואה חודשית -0.79%
תשואה מתחילת השנה 15.37%
תשואה שלוש שנים 91.3%
תשואה חמש שנים 120.6%
נכסי המסלול 4.9 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות 27.5% 28.06% 0.56%
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות 19.22% 19.81% 0.59%
מיטב גמל עוקב מדדי מניות — המסלול שבעמוד הזה 14.77% 15.37% 0.6%
אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש 14.44% 14.73% 0.29%
אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות 14.24% 14.8% 0.56%
קופת תגמולים של העובדים בעירית תל אביב-יפו אגודה שיתופית בע"מ מסלול מניות 12.79% 13.25% 0.46%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל לתגמולים, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה ההבדל בין מסלול עוקב מדד למסלול מנוהל?

במסלול עוקב מדד ההרכב נקבע לפי מדדי מניות, ולא לפי החלטות של מנהל השקעות. במיטב גמל עוקב מדדי מניות דמי הניהול מהצבירה הם 0.6%.

מה התשואה של המסלול לטווח ארוך?

לפי נתוני גמל-נט ליוני 2026, התשואה לשלוש שנים היא 91.3% ולחמש שנים 120.6%.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחים מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נשלפו ב-2026-08-05, לתקופת יוני 2026. חציון דמי הניהול (0.51%) וחציון התשואה מתחילת השנה (5.01%) חושבו על פני מסלולי קופות הגמל לתגמולים (239 ו-238 מסלולים בהתאמה). עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת מראש בהנחת יתרה קבועה של 300,000 ש"ח ו-0.6% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05