סקירת מניה · TASEKMDA.TA

קמהדע

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי₪24.10נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי+5.38%לעומת יום המסחר הקודם
אין נתוני אנליסטים

הנתונים מראים כי הרווח התפעולי של קמהדע (KMDA.TA) יותר מהוכפל בשנתיים מ-10 ל-26 מיליון ₪, אך אין כיסוי אנליסטים המספק נקודת השוואה חיצונית.

i

מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

מה החברה עושה: קמהדע היא חברת ביו-פארמה (חברה שמפתחת ומייצרת תרופות המבוססות על מרכיבים ביולוגיים) העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של תרופות ומוצרים רפואיים. בין היתר החברה מייצרת מוצרים המבוססים על חלבונים המופקים מפלזמת דם, וכן מוצרים לטיפול במחלות נדירות ובמצבים חיסוניים.

איך היא מרוויחה: מקור ההכנסה העיקרי הוא מכירת התרופות והמוצרים הרפואיים ללקוחות ולשווקים שונים בארץ ובעולם. מכירות של מוצרים רפואיים נחשבות בדרך כלל להכנסה חוזרת (הכנסה שחוזרת על עצמה לאורך זמן, ולא תשלום חד-פעמי), שכן קיים ביקוש מתמשך לתרופות. בנוסף, החברה עשויה לקבל הכנסות מהסכמי הפצה ומשיתופי פעולה עם חברות אחרות.

סדר גודל: שווי השוק של החברה עומד על כ-1 מיליארד שקל. הנתונים מראים הכנסות שנתיות של כ-180 מיליון שקל, לעומת כ-161 מיליון שקל בשנה הקודמת (שינוי של 12.1%). הרווח הנקי עמד על כ-20 מיליון שקל, לעומת כ-14 מיליון שקל בשנה הקודמת (שינוי של 39.7%), והרווח התפעולי עמד על כ-26 מיליון שקל, לעומת כ-20 מיליון שקל בשנה הקודמת (שינוי של 30.8%).

ניתוח AI בעברית

תובנות

מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

חיובי+104%גידול רווח תפעולי

קפיצה מרשימה ברווחיות התפעולית

הרווח התפעולי של קמהדע זינק מ-10 מיליון ₪ ב-2023 ל-26 מיליון ₪ ב-2025, כפל עצמו פי 2.6 תוך שנתיים. שולי הרווח התפעולי עלו מ-7.1% ל-14.5%, מה שמעיד על שיפור דרמטי ביעילות התפעולית.

נתון: שולי תפעול: 7.1% (2023) → 12.5% (2024) → 14.5% (2025). רווח תפעולי: 10M → 20M → 26M ₪.

מה זה אומר עליך: קפיצה כזו בשולי התפעול נובעת בדרך-כלל משילוב של ניהול עלויות קפדני וכוח תמחור משופר. היא נבחנת לרוב מול יכולת החברה לשמר שיפורים אלו בתנאי שוק משתנים ולהמשיך לגדול מבלי לוותר על מרווחיות.

חיובי+26%גידול הכנסות שנתיים

מסלול צמיחה עקבי בהכנסות

ההכנסות של קמהדע עלו מ-143 מיליון ₪ ב-2023 ל-180 מיליון ₪ ב-2025, גידול של 37 מיליון ₪. הצמיחה הייתה עקבית: 12.6% ב-2024 ו-11.8% ב-2025, מה שמצביע על מומנטום יציב.

נתון: הכנסות: 143M (2023) → 161M (2024, +12.6%) → 180M (2025, +11.8%) ₪.

מה זה אומר עליך: צמיחה דו-ספרתית רציפה בהכנסות מעידה לרוב על ביקוש חזק למוצרי החברה או הרחבת נתח שוק. נבחנת בהקשר של גודל השוק הפוטנציאלי ויכולת החברה להמשיך בקצב זה כשהבסיס גדל.

חיובי+150%גידול רווח נקי

שיפור חד ברווח הנקי

הרווח הנקי של קמהדע עלה מ-8 מיליון ₪ ב-2023 ל-20 מיליון ₪ ב-2025, קפיצה של 150%. שולי הרווח הנקי כמעט הכפילו עצמם מ-5.8% ל-11.2%, מה שמשקף מינוף תפעולי משמעותי.

נתון: רווח נקי: 8M (2023) → 14M (2024) → 20M (2025) ₪. שולי רווח: 5.8% → 9.0% → 11.2%.

מה זה אומר עליך: הכפלת שולי הרווח הנקי מעידה על כך שקמהדע מצליחה להפוך נפח גבוה יותר לרווחיות נקייה מואצת, לרוב הודות לקיזוז עלויות קבועות. בדיקה מול התפתחות הוצאות מימון ומיסים תבהיר אם השיפור תפעולי או חד-פעמי.

ניטרליאנליסטים

אין כיסוי אנליסטים לקמהדע

לא קיימות תחזיות או המלצות של אנליסטים לגבי קמהדע, מה שמקשה על השוואת הערכת השוק למדדים מקצועיים חיצוניים.

נתון: מספר אנליסטים: 0. ללא יעד מחיר או דירוג קונצנזוס.

שני הצדדים · הגרסה המנומקת

השור מול הדוב

שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

הטיעון לקנייה
  • צמיחה בהכנסות הנתונים מראים עלייה בהכנסות ל-180.46 מיליון לעומת 160.95 מיליון בשנה הקודמת, שינוי של 12.1%.
  • זינוק ברווח הנקי הנתונים מראים רווח נקי של 20.2 מיליון לעומת 14.46 מיליון בשנה הקודמת, עלייה של 39.7%.
  • שיפור ברווח התפעולי הנתונים מראים רווח תפעולי (רווח מהפעילות העסקית לפני מימון ומס) של 26.23 מיליון לעומת 20.05 מיליון, שינוי של 30.8%.
  • קצב רווח מהיר מקצב ההכנסות הנתונים מראים שהרווח הנקי גדל ב-39.7% בעוד ההכנסות גדלו ב-12.1%, כלומר קצב גידול הרווח מהיר יותר.
הטיעון נגד
  • אין כיסוי אנליסטים הנתונים מראים 0 אנליסטים המסקרים את מניית קמהדע, כך שאין המלצות או יעד-מחיר זמינים להשוואה.
  • תנודתיות יומית הנתונים מראים תנועה של 5.38% ביום אחד, מה שמעיד על תנודתיות שעשויה לפעול גם בכיוון ההפוך.
  • בסיס רווח נמוך יחסית הנתונים מראים רווח נקי של 20.2 מיליון על הכנסות של 180.46 מיליון, כלומר שולי הרווח מוגבלים ורגישים לשינויים.
  • היעדר בסיס השוואתי חיצוני הנתונים מראים פער מול היעד לא ניתן לחישוב בהיעדר יעד-אנליסטים, כך שאין נקודת ייחוס חיצונית להערכה.
הנתונים המלאים

הדאטה שמאחורי הפרשנות

כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

גרף מחיר — TradingView

המספרים

נתונים פיננסיים

דוח רווח והפסד (3 שנים) הנתונים במיליוני ₪

מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 1 · 2026שינוי לעומת רבעון 1 · 2025
הכנסות₪143₪161₪180₪45+2.8%
רווח נקי₪8₪14₪20₪4+4.2%
רווח גולמי₪55₪70₪76₪19-7.9%
רווח תפעולי₪10₪20₪26₪7-10.8%
שיעור רווח גולמי+38.9%+43.5%+42.3%
שיעור רווח תפעולי+7.1%+12.5%+14.5%
שיעור רווח נקי+5.8%+9%+11.2%
הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.

נתונים פיננסיים הנתונים במיליוני ₪

מדדערך (מקור: Yahoo Finance, בשקלים)
שווי שוק₪1,390.4
מכפיל רווח (P/E)21.3
תשואת דיבידנד3.62%
טווח 52 שבועות₪19.56 – ₪28.90
הדוח שכבר פורסם

מה הראה הדוח האחרון

הדוח האחרון של קמהדע הראה כי ההכנסות (סך הכסף שנכנס ממכירות) הסתכמו בכ-180 מיליון שקל, לעומת כ-161 מיליון שקל בתקופה הקודמת — עלייה של כ-12%.

הרווח הנקי (מה שנשאר לחברה אחרי כל ההוצאות) עלה לכ-20 מיליון שקל, לעומת כ-14 מיליון שקל, גידול של כ-40%. הרווח התפעולי (הרווח מהפעילות העסקית לפני מימון ומיסים) עלה גם הוא לכ-26 מיליון שקל, לעומת כ-20 מיליון שקל.

הנתונים מראים שכל שלושת המדדים המרכזיים גדלו בתקופה זו, כאשר הרווח הנקי צמח בקצב מהיר יותר מההכנסות.

הנתונים של קמהדע ברבעון 1 · 2026 מראים הכנסות של כ-45.24 מיליון שקלים, לעומת כ-44.02 מיליון שקלים ברבעון 1 · 2025 — עלייה של 2.8%. הרווח הנקי (רווח לאחר כל ההוצאות והמסים) עמד על כ-4.13 מיליון שקלים, לעומת כ-3.96 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד — שינוי של 4.2%.

הדוח הבא של קמהדע צפוי בסביבות 09/11/2026.

סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

ניתוח טכני

ניתוח טכני מאת TradingView
סיכום

סיכום

הנתונים המלכתחילי מראים קפיצה מרשימה ברווחיות התפעולית. הרווח התפעולי של קמהדע זינק מ-10 מיליון ₪ ב-2023 ל-26 מיליון ₪ ב-2025, כלומר כפל עצמו פי 2.6 תוך שנתיים. במקביל, שולי הרווח התפעולי עלו משמעותית מ-7.1% ל-14.5%, מה שמעיד על שיפור דרמטי ביעילות התפעולית של החברה.

בתקופה האחרונה הנתונים מראים עלייה בהכנסות של 12.1% בהשוואה בין שנת הכספים 2025 לשנת 2024. צירוף של גדילת הכנסות וירידה ניכרת בעלויות יחסיות משקפים תפעול משופר.

כיוון שאין כיסוי של אנליסטים לקמהדע, המשקיעים מסתמכים על הנתונים הפומביים בלבד. הפער בין מחיר השוק לערכה האמיתי של החברה נשאר לא ברור בהיעדר הערכות מטרה (price target) של מומחים.

המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.