0.45%
דמי הניהול מהצבירה במסלול עומדים על 0.45%, מתחת לחציון הקטגוריה שהוא 0.51%.
המסלול גובה פחות מהחציון בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים. מנגד, התשואה מתחילת 2026 עומדת על 4.6% לעומת חציון של 5.01%.
דמי ניהול
0.45%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
4.6%
יוני 2026
נכסי המסלול
3.4
מיליארד ש"ח
4.15%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 4.15% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-0.35 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש'ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.45% מסתכמים בכ-27,000 ש'ח. זו העלות הישירה של ניהול המסלול בהנחה שהצבירה נשארת קבועה. הפער בתשואה של 2026 מול החציון הוא נקודה שכדאי לעקוב אחריה לאורך זמן, ולא רק בחתך של חצי שנה.
מה מספרים המספרים
המסלול מיועד לחוסכים בני 60 ומעלה ומנוהל על ידי מנורה מבטחים פנסיה וגמל. דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.45%, ודמי הניהול מההפקדה על 0.13%.
מתחילת 2026 המסלול הניב 4.6%. בטווח של שלוש שנים התשואה המצטברת היא 30.8%, ובחמש שנים 30.6%.
עלות מול ביצוע
בצד העלות, המסלול זול מהחציון בקטגוריה: 0.45% לעומת 0.51% (חציון של 239 מסלולים).
בצד התשואה, התמונה הפוכה: 4.6% מתחילת השנה לעומת חציון של 5.01% (238 מסלולים). זה הפער שהחוסך צריך להכיר כשהוא בוחן את המסלול.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.45% |
| דמי ניהול מההפקדה | 0.13% |
| תשואה חודשית | 0.01% |
| תשואה מתחילת השנה | 4.6% |
| תשואה שלוש שנים | 30.8% |
| תשואה חמש שנים | 30.6% |
| נכסי המסלול | 3.4 מיליארד ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות | 27.5% | 28.06% | 0.56% |
| אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות | 19.22% | 19.81% | 0.59% |
| מיטב גמל עוקב מדדי מניות | 14.77% | 15.37% | 0.6% |
| אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש | 14.44% | 14.73% | 0.29% |
| אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות | 14.24% | 14.8% | 0.56% |
| מנורה מבטחים תגמולים ופיצויים מסלול לבני 60 ומעלה — המסלול שבעמוד הזה | 4.15% | 4.6% | 0.45% |
שאלות ותשובות
כמה עולה ניהול המסלול לאורך זמן?
בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.45% בשנה מסתכמים בכ-27,000 ש'ח.
איך התשואה של המסלול משתווה לחציון?
מתחילת 2026 המסלול הניב 4.6%, בעוד חציון קופות הגמל לתגמולים עומד על 5.01%.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.
איך חושב המספר
הנתונים לקוחים מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נשלפו ב-05.08.2026 ומתייחסים ליוני 2026. החציון חושב על פני 239 מסלולים בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים בדמי ניהול, ו-238 מסלולים בתשואה מתחילת השנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05