פיננסים אישיים

מגדל לתגמולים ולפיצויים 60+: 0.49% דמי ניהול

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.49% מהצבירה, מול חציון של 0.51% בקטגוריה.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.49%

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.49% מהצבירה, מול חציון של 0.51% בקטגוריה.

דמי הניהול מהצבירה במגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 60 ומעלה · נכסי המסלול 3 מיליארד ש"ח

המסלול של מגדל לבני 60 ומעלה גובה מעט פחות מהחציון בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים. מנגד, התשואה מתחילת השנה נמוכה מהחציון של הקטגוריה.

דמי ניהול

0.49%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

4.56%

יוני 2026

נכסי המסלול

3

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

מגדל לתגמולים ולפיצויים מסל…4.56%חציון קופות הגמל לתגמולים5.01%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 4.56% מתחילת השנה, לעומת חציון של 5.01% בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

4.07%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 4.07% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-0.43 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש׳ לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.49% מסתכמים ב-29,400 ש׳ (כ-1,470 ש׳ בשנה). זה נמוך במקצת מהחציון בקטגוריה (0.51%), אבל התשואה מתחילת השנה כאן (4.56%) נמוכה מהחציון (5.01%). כלומר החיסכון בעלות קטן, והפער בתשואה השנה לרעת המסלול.

מה מספרים הנתונים

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.49%, ואין דמי ניהול מההפקדה (0%). החציון בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים הוא 0.51% מתוך 239 מסלולים.

בתשואות: מתחילת השנה 4.56% (חציון הקטגוריה 5.01%), בשלוש שנים 31.4% ובחמש שנים 31.6%. התשואה החודשית האחרונה שלילית: מינוס 0.17%.

הקשר בין דמי ניהול לתשואה

דמי הניהול הם עלות ודאית שנגבית בכל שנה. התשואה, לעומת זאת, משתנה משנה לשנה ותלויה בשווקים ובניהול המסלול.

במקרה הזה, ההפרש בעלות בין המסלול לחציון הקטגוריה קטן, בעוד ההפרש בתשואה מתחילת השנה גדול יותר. לכן ההשוואה בין שני המספרים לא מסתכמת רק בעלות.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.49%
דמי ניהול מההפקדה 0%
תשואה חודשית -0.17%
תשואה מתחילת השנה 4.56%
תשואה שלוש שנים 31.4%
תשואה חמש שנים 31.6%
נכסי המסלול 3 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות 27.5% 28.06% 0.56%
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות 19.22% 19.81% 0.59%
מיטב גמל עוקב מדדי מניות 14.77% 15.37% 0.6%
אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש 14.44% 14.73% 0.29%
אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות 14.24% 14.8% 0.56%
מגדל לתגמולים ולפיצויים מסלול לבני 60 ומעלה — המסלול שבעמוד הזה 4.07% 4.56% 0.49%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל לתגמולים, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה נכסים מנוהלים במסלול?

במסלול מנוהלים נכסים בהיקף של 3 מיליארד ש׳, לפי נתוני יוני 2026 מגמל-נט.

מה התשואה של המסלול לטווח ארוך?

התשואה המצטברת בשלוש שנים היא 31.4%, ובחמש שנים 31.6%, לפי הנתונים המדווחים לגמל-נט.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מרשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il), עבור התקופה יוני 2026. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש׳ ו-0.49% בשנה, ומסתכמת ב-29,400 ש׳. החציון בקטגוריה מחושב על פני 239 מסלולים בקופות הגמל לתגמולים.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05