פיננסים אישיים

מיטב גמל לבני 60 ומעלה — דמי ניהול ותשואה

דמי הניהול במיטב גמל לבני 60 ומעלה עומדים על 0.56% מהצבירה, לעומת חציון של 0.51% בקטגוריה.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.56%

דמי הניהול במיטב גמל לבני 60 ומעלה עומדים על 0.56% מהצבירה, לעומת חציון של 0.51% בקטגוריה.

דמי הניהול מהצבירה במיטב גמל לבני 60 ומעלה · נכסי המסלול 16.6 מיליארד ש"ח

המסלול מיועד לחוסכים בשנים שלפני הפרישה, שבהן כל עשירית אחוז בדמי הניהול מורגשת. נכסי המסלול מגיעים ל-16.6 מיליארד ש'ח, ולכן הפער מול החציון בקטגוריה רלוונטי להרבה חוסכים.

דמי ניהול

0.56%

מהצבירה

תשואה מתחילת שנה

4.34%

יוני 2026

נכסי המסלול

16.6

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה — המסלול מול חציון הקטגוריה

מיטב גמל לבני 60 ומעלה4.34%חציון קופות הגמל לתגמולים5.01%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 4.34% מתחילת השנה, לעומת חציון של 5.01% בקופות הגמל לתגמולים.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

3.78%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 3.78% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-0.72 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש'ח, דמי הניהול של 0.56% מסתכמים ב-1,680 ש'ח בשנה, וב-20 שנה זה 33,600 ש'ח. במקביל, מתחילת 2026 המסלול הניב 4.34% בזמן שחציון הקטגוריה עמד על 5.01%. שני הנתונים יחד — עלות גבוהה מהחציון ותשואה נמוכה ממנו — הם המקום לשים לב אליו לפני הפרישה.

דמי הניהול מול הקטגוריה

דמי הניהול מהצבירה במסלול הם 0.56%, בעוד החציון של 239 קופות הגמל לתגמולים עומד על 0.51%. בנוסף, דמי הניהול מההפקדה הם 0.05%.

המשמעות המספרית מוכנה מראש: על צבירה של 300,000 ש'ח לאורך 20 שנה, דמי הניהול מסתכמים ב-33,600 ש'ח — כ-1,680 ש'ח בשנה.

תשואות המסלול

מתחילת 2026 המסלול הניב 4.34%, לעומת חציון של 5.01% בקטגוריה (מתוך 238 קופות). התשואה החודשית עומדת על 0.02%.

במבט ארוך יותר, התשואה לשלוש שנים היא 32.5%, ולחמש שנים 36.5%. אלה מספרים מצטברים, לא שנתיים.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.56%
דמי ניהול מההפקדה 0.05%
תשואה חודשית 0.02%
תשואה מתחילת השנה 4.34%
תשואה שלוש שנים 32.5%
תשואה חמש שנים 36.5%
נכסי המסלול 16.6 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות 27.5% 28.06% 0.56%
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות 19.22% 19.81% 0.59%
מיטב גמל עוקב מדדי מניות 14.77% 15.37% 0.6%
אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש 14.44% 14.73% 0.29%
אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות 14.24% 14.8% 0.56%
מיטב גמל לבני 60 ומעלה — המסלול שבעמוד הזה 3.78% 4.34% 0.56%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל לתגמולים, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה גובה דמי הניהול במסלול?

0.56% מהצבירה ו-0.05% מההפקדה. חציון דמי הניהול מהצבירה בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים הוא 0.51%.

מה התשואה של המסלול השנה?

מתחילת 2026 המסלול הניב 4.34%, לעומת חציון של 5.01% בקטגוריה. לשלוש שנים התשואה המצטברת היא 32.5%.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחים מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. החציונים חושבו על פני 239 קופות בקטגוריית הגמל לתגמולים לדמי הניהול, ו-238 קופות לתשואה מתחילת השנה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05