0.61%
דמי הניהול במיטב גמל עוקב מדדים גמיש עומדים על 0.61% מהצבירה, בזמן שהתשואה מתחילת השנה היא 2.36% בלבד.
מסלול עוקב מדדים אמור להיות זול ויעיל. כאן דמי הניהול גבוהים מהחציון בענף, והתשואה מתחילת השנה נמוכה משמעותית מהחציון.
דמי ניהול
0.61%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
2.36%
יוני 2026
נכסי המסלול
0.3
מיליארד ש"ח
1.75%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.75% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-2.75 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש"ח, דמי ניהול של 0.61% בשנה מצטברים לכ-36,600 ש"ח לאורך 20 שנה. זה כסף שיוצא מהחיסכון שלך גם בשנים שבהן התשואה נמוכה. במסלול עוקב מדדים הציפייה הרגילה היא לדמי ניהול נמוכים יחסית, וכאן זה לא המצב.
למה המספרים האלה בולטים
דמי הניהול במסלול הם 0.61% מהצבירה, בזמן שחציון הענף בקופות הגמל לתגמולים עומד על 0.51% (מתוך 239 מסלולים). כלומר, המסלול יקר מהחציון.
גם התשואה מתחילת השנה, 2.36%, נמוכה מהחציון של 5.01% (מתוך 238 מסלולים). השילוב הזה – יקר מהחציון ומתחת לחציון בתשואה – חריג במיוחד למסלול שמוגדר כעוקב מדדים.
מה עוד מופיע בנתוני המסלול
התשואה החודשית עומדת על 2.64%, והתשואה המצטברת לשלוש שנים היא 29.5%. דמי הניהול מההפקדה הם 0%, כך שכל העלות מגיעה מהצבירה.
נכסי המסלול קטנים יחסית – 0.3 מיליארד ש"ח. זה נתון שכדאי להכיר כשמסתכלים על גודל הקופה בהשוואה למסלולים אחרים בענף.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.61% |
| דמי ניהול מההפקדה | 0% |
| תשואה חודשית | 2.64% |
| תשואה מתחילת השנה | 2.36% |
| תשואה שלוש שנים | 29.5% |
| נכסי המסלול | 0.3 מיליארד ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות | 27.5% | 28.06% | 0.56% |
| אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות | 19.22% | 19.81% | 0.59% |
| מיטב גמל עוקב מדדי מניות | 14.77% | 15.37% | 0.6% |
| אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש | 14.44% | 14.73% | 0.29% |
| אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות | 14.24% | 14.8% | 0.56% |
| מיטב גמל עוקב מדדים גמיש — המסלול שבעמוד הזה | 1.75% | 2.36% | 0.61% |
שאלות ותשובות
כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן?
על צבירה קבועה של 300,000 ש"ח, דמי ניהול של 0.61% בשנה מצטברים לכ-36,600 ש"ח על פני 20 שנה, כלומר כ-1,830 ש"ח בשנה.
איך המסלול משתווה לחציון הענף?
דמי הניהול (0.61%) גבוהים מחציון הענף (0.51%), והתשואה מתחילת השנה (2.36%) נמוכה מחציון הענף (5.01%) בקופות הגמל לתגמולים.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.
איך חושב המספר
הנתונים מתוך גמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב מתוך 239 מסלולים, וחציון התשואה מתחילת השנה מתוך 238 מסלולים בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת על בסיס צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ודמי ניהול של 0.61% בשנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05