פיננסים אישיים

קופת גמל עמ"י לבני 50 ומטה — דמי ניהול ותשואה

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.39% — נמוך מהחציון בקטגוריה שעומד על 0.51%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.39%

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.39% — נמוך מהחציון בקטגוריה שעומד על 0.51%.

דמי הניהול מהצבירה בקופת גמל עמ"י מסלול לבני 50 ומטה · נכסי המסלול 0.1 מיליארד ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול נמוכים מהחציון בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים. גם התשואה מתחילת השנה, 6.82%, גבוהה מהחציון שעומד על 5.01%.

דמי ניהול

0.39%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

6.82%

יוני 2026

נכסי המסלול

0.1

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

קופת גמל עמ"י מסלול לבני 50…6.82%חציון קופות הגמל לתגמולים5.01%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול מציג 6.82% מתחילת השנה לעומת חציון של 5.01% בקופות הגמל לתגמולים.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

6.43%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 6.43% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-1.93 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש"ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.39% מסתכמים ב-23,400 ש"ח סך הכל. זה פחות ממה שהיה יוצא בחציון הקטגוריה. עדיין, נכסי המסלול קטנים — 0.1 מיליארד ש"ח — וזה נתון שכדאי להכיר לצד המספרים היפים.

מה רואים במספרים

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.39%, לעומת חציון של 0.51% בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים (מתוך 239 מסלולים).

התשואה מתחילת השנה היא 6.82%, מול חציון של 5.01% בקטגוריה (מתוך 238 מסלולים). התשואה החודשית האחרונה שלילית ועומדת על -1.25%.

קצר מול ארוך

בתשואה לשלוש שנים המסלול מציג 50.9%, ובחמש שנים 43.4%. כלומר החלק הגדול מהתשואה של חמש השנים מגיע דווקא מהשנים האחרונות.

זה לא אומר טוב או רע, אבל זה כן אומר שהתמונה הקצרה בולטת יותר מהארוכה, ושווה לבחון את זה מול מסלולים דומים לפני מסקנות.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.39%
תשואה חודשית -1.25%
תשואה מתחילת השנה 6.82%
תשואה שלוש שנים 50.9%
תשואה חמש שנים 43.4%
נכסי המסלול 0.1 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות 27.5% 28.06% 0.56%
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות 19.22% 19.81% 0.59%
מיטב גמל עוקב מדדי מניות 14.77% 15.37% 0.6%
אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש 14.44% 14.73% 0.29%
אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות 14.24% 14.8% 0.56%
קופת גמל עמ"י מסלול לבני 50 ומטה — המסלול שבעמוד הזה 6.43% 6.82% 0.39%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל לתגמולים, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה גובים כאן דמי ניהול?

0.39% מהצבירה. אין נתון על דמי ניהול מהפקדה.

איך התשואה מתחילת השנה נראית מול הקטגוריה?

6.82% במסלול לעומת חציון של 5.01% בקופות הגמל לתגמולים ביוני 2026.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחים מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), עודכנו ב-2026-08-05 ומתייחסים ליוני 2026. החציונים חושבו על פני 238–239 מסלולים בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מוצגת כפי שחושבה מראש בנתון: 23,400 ש"ח בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05