פיננסים אישיים

הראל פנסיה – הלכה: 0.16% דמי ניהול, 7.28% תשואה

דמי הניהול מהצבירה בהראל פנסיה - הלכה עומדים על 0.16%, והתשואה מתחילת השנה היא 7.28%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.16%

דמי הניהול מהצבירה בהראל פנסיה – הלכה עומדים על 0.16%, והתשואה מתחילת השנה היא 7.28%.

דמי הניהול מהצבירה בהראל פנסיה – הלכה · נכסי המסלול 4.9 מיליארד ש"ח

המסלול ההלכתי של הראל מנהל 4.9 מיליארד ש'ח ומציג תשואה של 7.28% מתחילת 2026. חציון קרנות הפנסיה המקיפות באותה תקופה עומד על 5.02%.

דמי ניהול

0.16%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

7.28%

יוני 2026

נכסי המסלול

4.9

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת 2026 מול חציון הקטגוריה

הראל פנסיה – הלכה7.28%חציון קרנות הפנסיה המקיפות5.02%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

הראל פנסיה – הלכה עם 7.28% מול חציון של 5.02% בקרנות הפנסיה המקיפות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

7.12%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 7.12% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות הפנסיה המקיפות ב-2.25 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.87%, מתוך 155 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש'ח, דמי ניהול של 0.16% מהצבירה מסתכמים בכ-480 ש'ח בשנה. על פני 20 שנה בהנחת צבירה קבועה, זה מצטבר ל-9,600 ש'ח. את המספר הזה כדאי להשוות למה שגובים ממך במסלולים אחרים באותה קטגוריה.

מה יש במסלול הזה

הראל פנסיה – הלכה הוא מסלול בקטגוריית קרנות הפנסיה המקיפות, המנוהל על ידי הראל פנסיה וגמל בע'מ. נכסי המסלול עומדים על 4.9 מיליארד ש'ח.

דמי הניהול מהצבירה הם 0.16%, ודמי הניהול מההפקדה הם 1.47%. בחודש האחרון נרשמה תשואה של -1.03%, ומתחילת השנה 7.28%.

מבט על טווח ארוך

בשלוש השנים האחרונות התשואה המצטברת של המסלול היא 46%, ובחמש שנים 57.3%. אלו נתוני עבר בלבד ואינם מבטיחים תשואה עתידית.

חציון דמי הניהול בקטגוריה (מתוך 157 מסלולים) עומד על 0.15%, וחציון התשואה מתחילת השנה (מתוך 155 מסלולים) על 5.02%.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.16%
דמי ניהול מההפקדה 1.47%
תשואה חודשית -1.03%
תשואה מתחילת השנה 7.28%
תשואה שלוש שנים 46%
תשואה חמש שנים 57.3%
נכסי המסלול 4.9 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי מקיפה עוקב מדדי מניות 24.04% 24.22% 0.18%
מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות 11.91% 12.02% 0.11%
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות 11.35% 11.5% 0.15%
מור פנסיה מקיפה – מניות 10.78% 10.97% 0.19%
כלל פנסיה מניות סחיר 10.6% 10.74% 0.14%
הראל פנסיה – הלכה — המסלול שבעמוד הזה 7.12% 7.28% 0.16%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות הפנסיה המקיפות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן?

בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.16% בשנה מצטברים לכ-9,600 ש'ח, שהם כ-480 ש'ח בשנה.

איך המסלול משתווה לחציון הקטגוריה?

התשואה מתחילת השנה של המסלול היא 7.28%, לעומת חציון של 5.02% בקטגוריה. דמי הניהול מהצבירה הם 0.16%, לעומת חציון של 0.15%.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

זו החלטה אישית. כדאי לבדוק אם ההתאמה ההלכתית חשובה לכם, להשוות את דמי הניהול (0.16%) ואת התשואות (7.28% מתחילת השנה, 46% בשלוש שנים, 57.3% בחמש שנים) למסלולים אחרים באותה קטגוריה, ולשקול את הרכב הנכסים ורמת הסיכון ביחס לגיל ולצרכים שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מפנסיה-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציוני הקטגוריה חושבו על בסיס 157 מסלולים לדמי ניהול ו-155 מסלולים לתשואה מתחילת השנה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת על צבירה קבועה של 300,000 ש'ח ב-0.16% לשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05