סקירת מניה · TASEMRIN.TA

מור השקעות

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי₪39.55נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי+1.20%לעומת יום המסחר הקודם
אין נתוני אנליסטים

הנתונים מראים כי הרווח הנקי של מור השקעות זינק בכ-59% ב-2025, בעוד ההכנסות עלו ב-28% בלבד, אך ללא כיסוי אנליסטים המספק פרספקטיבה חיצונית.

i

מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

מור השקעות (MRIN.TA) היא חברה הפועלת בתחום ניהול הכספים בישראל. בפשטות, החברה מנהלת עבור לקוחות את הכסף שלהם — למשל בקרנות נאמנות (מכשיר השקעה משותף שבו כספים של הרבה משקיעים מנוהלים יחד), בקופות גמל ובקרנות פנסיה. הרעיון המרכזי הוא שאנשים ומוסדות מפקידים כסף, והחברה משקיעה ומנהלת אותו עבורם.

מקור ההכנסה העיקרי של החברה הוא דמי ניהול — תשלום שגובים מהלקוחות עבור ניהול כספם, בדרך כלל כאחוז מסך הכסף המנוהל. מדובר בהכנסה שנוטה לחזור מדי שנה כל עוד הכסף נשאר בניהול החברה, ולא בהכנסה חד-פעמית. ככל שהיקף הכספים המנוהלים גדל, כך גדלות ההכנסות מדמי הניהול.

מבחינת סדר-גודל, שווי-השוק של החברה עומד על כ-3 מיליארד שקל. הנתונים מראים הכנסות שנתיות של כ-1.01 מיליארד שקל, לעומת כ-783 מיליון שקל בשנה הקודמת (שינוי של 29.2%). הרווח הנקי עמד על כ-124 מיליון שקל לעומת כ-78 מיליון שקל (שינוי של 58.9%), והרווח התפעולי על כ-235 מיליון שקל לעומת כ-149 מיליון שקל (שינוי של 57.6%). נתונים אלה נועדו להקשר בלבד ואינם מהווים המלצה או תחזית.

ניתוח AI בעברית

תובנות

מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

חיובי+59%עליית רווח נקי

צמיחה חדה ברווח הנקי ב-2025

הרווח הנקי של מור השקעות זינק מ-78 מיליון ₪ ב-2024 ל-124 מיליון ₪ ב-2025, קפיצה של כ-59% בשנה אחת, תוך שהכנסות עלו ב-28% בלבד (מ-783 מיליון ל-1 מיליארד ₪)

נתון: רווח נקי FY2024: 78M ₪, FY2025: 124M ₪; הכנסות FY2024: 783M ₪, FY2025: 1,014M ₪

מה זה אומר עליך: קפיצה כזו ברווחיות מעבר לצמיחת ההכנסות נובעת בדרך-כלל משיפור משמעותי ביעילות התפעולית או מירידה בהוצאות יחסיות. במקרה של מור, שולי התפעול עלו מ-19.1% ל-23.3% ושולי הרווח הנקי מ-10% ל-12.3%, מה שמעיד על ניהול עלויות טוב יותר ככל שהחברה גדלה

חיובי77.6%מרווח גולמי 2025

שיפור עקבי בשולי הרווח הגולמי

השוליים הגולמיים של מור השקעות עלו באופן עקבי משנה לשנה: 73.3% ב-2023, 75.6% ב-2024, ו-77.6% ב-2025. מגמה זו משקפת יכולת תמחור חזקה או מבנה עלויות משתפר

נתון: Gross Margin: FY2023=73.3%, FY2024=75.6%, FY2025=77.6%

מה זה אומר עליך: שיפור עקבי בשולי הרווח הגולמי מעיד על יתרון תחרותי גובר או על מעבר למוצרים/שירותים עם תשואה גבוהה יותר. במקרה של מור, העלייה של 4.3 נקודות אחוז בשלוש שנים היא משמעותית ומצביעה על כוח תמחור או יעילות ייצור/אספקה גבוהים

חיובי5.54%תשואת דיבידנד

תשואת דיבידנד גבוהה יחסית

מור השקעות מחלקת דיבידנד בתשואה של 5.54%, גבוה משמעותית מהתשואה הממוצעת בבורסה (בדרך-כלל 2-3%), תוך שהחברה מגדילה רווחים

נתון: Dividend yield: 5.54%; 52w range: ₪32.74–₪61.58; מחיר נוכחי: ₪39.55

מה זה אומר עליך: תשואת דיבידנד גבוהה כזו יכולה להתאים למשקיעים המחפשים תזרים הכנסה שוטף. היא נובעת בדרך-כלל ממדיניות חלוקה נדיבה או ממחיר מניה שירד (המניה כרגע ב-39.55 ₪ לעומת שיא של 61.58 ₪), אך הרווחים הגדלים של מור תומכים ביכולת החלוקה

ניטרלי-36%מתחת לשיא 52 שבוע

מחיר נמוך משמעותית מהשיא השנתי

המניה נסחרת ב-39.55 ₪, כ-36% מתחת לשיא השנתי של 61.58 ₪, למרות התוצאות הפיננסיות החזקות ב-2025

נתון: 52w range: ₪32.74–₪61.58; מחיר נוכחי: ₪39.55; אין כיסוי אנליסטים (0 analysts)

מה זה אומר עליך: פער כזה בין ביצועים פיננסיים חזקים למחיר המניה יכול לנבוע מכמה גורמים: חוסר ודאות בשוק הכללי, חששות ספציפיים לענף ההשקעות, ריאליזציה של רווחים לאחר עליות קודמות, או היעדר כיסוי אנליסטים (0 אנליסטים מכסים את המניה). בדרך-כלל, שוק מתמחר ציפיות עתידיות ולא רק ביצועים עבר

שני הצדדים · הגרסה המנומקת

השור מול הדוב

שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

הטיעון לקנייה
  • צמיחה בהכנסות ההכנסות עלו ל-1.01 מיליארד שקל לעומת 783 מיליון שקל בשנה הקודמת, גידול של 29.2%.
  • זינוק ברווח הנקי הרווח הנקי הגיע ל-124.3 מיליון שקל לעומת 78.3 מיליון שקל בשנה הקודמת, עלייה של 58.9%.
  • שיפור ברווח התפעולי הרווח התפעולי (רווח מהפעילות העסקית לפני מימון ומס) עלה ל-235.5 מיליון שקל לעומת 149.4 מיליון שקל, גידול של 57.6%.
  • קצב רווח מהיר מקצב ההכנסות הרווח הנקי צמח ב-58.9% בעוד ההכנסות צמחו ב-29.2%, כלומר קצב גידול הרווח היה גבוה מקצב גידול ההכנסות.
הטיעון נגד
  • אין כיסוי אנליסטים לא קיימים נתוני אנליסטים למניה (0 המלצות מכל סוג), כך שאין הערכות חיצוניות זמינות להשוואה.
  • אין יעד להשוואת פער בהיעדר יעד-מחיר זמין לא ניתן לחשב פער בין המחיר הנוכחי (₪39.55) לבין יעד כלשהו.
  • תלות בנתוני עבר הנתונים המוצגים משקפים ביצועים שכבר קרו ואינם מבטיחים המשך מגמה דומה בתקופות הבאות.
  • תנודתיות יומית המניה נעה 1.2% ביום המסחר הנוכחי, מה שממחיש כי מחיר המניה משתנה לאורך הזמן.
הנתונים המלאים

הדאטה שמאחורי הפרשנות

כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

גרף מחיר — TradingView

המספרים

נתונים פיננסיים

דוח רווח והפסד (3 שנים) הנתונים במיליוני ₪

מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 1 · 2026שינוי לעומת רבעון 1 · 2025
הכנסות₪649₪783₪1,012₪305+32.5%
רווח נקי₪66₪78₪124₪50+57.8%
רווח גולמי₪475₪592₪785
רווח תפעולי₪113₪149₪236₪94+65.5%
שיעור רווח גולמי+73.3%+75.6%+77.6%
שיעור רווח תפעולי+17.4%+19.1%+23.3%
שיעור רווח נקי+10.2%+10%+12.3%
הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.

נתונים פיננסיים הנתונים במיליוני ₪

מדדערך (מקור: Yahoo Finance, בשקלים)
שווי שוק₪2,889.5
מכפיל רווח (P/E)21.0
תשואת דיבידנד5.54%
טווח 52 שבועות₪32.74 – ₪61.58
הדוח שכבר פורסם

מה הראה הדוח האחרון

הנתונים מראים כי מניית מור השקעות (MRIN.TA) הציגה בדוח האחרון הכנסות של כ-1 מיליארד שקל, לעומת כ-783 מיליון שקל בשנה הקודמת — עלייה של כ-29%.

הרווח הנקי (הרווח שנשאר לחברה אחרי כל ההוצאות והמסים) עלה לכ-124 מיליון שקל לעומת כ-78 מיליון שקל, שינוי של כ-59%, והרווח התפעולי (הרווח מהפעילות העסקית לפני מימון ומסים) גדל לכ-236 מיליון שקל לעומת כ-149 מיליון שקל.

במילים פשוטות, הנתונים מראים גידול הן בהכנסות והן ברווחים בין שתי התקופות.

הנתונים של מור השקעות ברבעון הראשון של 2026, בהשוואה לרבעון הראשון של 2025, מראים הכנסות של כ-305 מיליון שקלים לעומת כ-230 מיליון שקלים — עלייה של 32.5%. הרווח הנקי (הרווח לאחר כל ההוצאות והמסים) עמד על כ-49.9 מיליון שקלים לעומת כ-31.6 מיליון שקלים — שינוי של 57.8%.

סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

ניתוח טכני

ניתוח טכני מאת TradingView
סיכום

סיכום

מור השקעות (MRIN.TA) היא חברת השקעות וניהול נכסים. המניה נסחרת ב-₪39.55, עלייה של 1.2% ביום האחרון. לחברה אין כיסוי של אנליסטים (0 אנליסטים עוקבים אחריה).

הנתונים מראים צמיחה חדה ברווח הנקי ב-2025. הרווח הנקי של החברה זינק מ-78 מיליון ₪ ב-2024 ל-124 מיליון ₪ ב-2025 — קפיצה של כ-59% בשנה אחת. בו בזמן, ההכנסות עלו ב-29%, מ-783 מיליון ₪ ל-1 מיליארד ₪.

הפער בין קצב גדילת הרווח (59%) לקצב גדילת ההכנסות (29%) מצביע על שיפור משמעותי בשולי הרווח וביעילות תפעולית. תוצאה זו עשויה להשקף בעדכון השווקים בעיתוי הקרוב.

על רקע היעדר כיסוי אנליסטים, נתונים יסודיים אלה מהווים מידע ראשוני לשיפוט עצמי של משקיעים.

המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.