סקירת מניה · TASETRPZ.TA

טורפז תעשיות

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי₪55.40נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי-0.54%לעומת יום המסחר הקודם
אין נתוני אנליסטים

הנתונים מראים כי מניית טורפז תעשיות נסחרת במכפיל רווח (יחס בין מחיר המניה לרווח השנתי) גבוה של 78, בעוד הרווח הנקי צומח בקצב של כ-22% בלבד לשנה.

במבט אחד

אותות מהירים

הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").

נקודות אור

  • מרווח גולמי 127%

דגלים אדומים

    i

    מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

    מה החברה עושה: טורפז תעשיות (TRPZ.TA) פועלת בתחום הכימיה המיוחדת, כלומר פיתוח וייצור של רכיבים וחומרים המשמשים מוצרים אחרים. בין השאר מדובר בתמציות טעם וריח למזון ולמשקאות, ובחומרים לתחום התרופות ולתעשיות נוספות. במילים פשוטות — החברה מספקת "רכיבים שבתוך המוצר" ליצרנים אחרים, ולא מוצר מוגמר שהצרכן קונה ישירות מהמדף.

    איך היא מרוויחה: מקור ההכנסה העיקרי הוא מכירת החומרים והרכיבים ללקוחות עסקיים (יצרנים). לרוב מדובר בהכנסה חוזרת, כי לקוח שמשלב רכיב מסוים במוצר שלו ממשיך להזמין אותו לאורך זמן. הנתונים מראים הכנסות של כ-275 מיליון בתקופה האחרונה לעומת כ-189 מיליון בתקופה המקבילה, שינוי של כ-45.6%. הרווח התפעולי (הרווח מהפעילות העסקית לפני מימון ומסים) עמד על כ-44.5 מיליון לעומת כ-29.3 מיליון, שינוי של כ-52%, והרווח הנקי על כ-17.7 מיליון לעומת כ-13.8 מיליון, שינוי של כ-28.2%.

    סדר גודל: שווי השוק של החברה הוא כ-6 מיליארד שקל, בעוד ההכנסות בתקופה שדווחה הן כ-275 מיליון. נתונים אלה מספקים הקשר לגודל הפעילות ולפער בין ההכנסות המדווחות לבין שווי השוק הנוכחי. הנתונים תיאוריים בלבד ואינם מהווים המלצה או ייעוץ מכל סוג.

    ניתוח AI בעברית

    תובנות

    מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

    לשים לב78מכפיל P/E

    מכפיל רווח גבוה מאוד ביחס לצמיחה

    המניה נסחרת במכפיל רווח של 78, כלומר המשקיעים משלמים 78 שקלים על כל שקל רווח שנתי. זהו מכפיל גבוה מאוד גם ביחס לחברות צמיחה, בעוד שהרווח הנקי צומח בקצב של כ-22% לשנה בלבד (מ-14 מיליון ב-2024 ל-18 מיליון ב-2025).

    נתון: מכפיל P/E של 78 לעומת צמיחת רווח נקי מ-₪14M ב-FY2024 ל-₪18M ב-FY2025 (עלייה של 29%). שווי שוק ₪6.0B.

    מה זה אומר עליך: מכפיל כזה נובע בדרך-כלל מציפיות גבוהות מאוד לצמיחה עתידית או מהיצע מניות מוגבל. אצל טורפז תעשיות, הפער בין מכפיל של 78 לבין צמיחת רווח של 22% גדול במיוחד — הוא יצטמצם רק אם הרווח יזנק בקצב גבוה יותר או אם המחיר יירד.

    חיובי+45%צמיחת הכנסות שנתית

    צמיחה חזקה בהכנסות וברווח התפעולי

    ההכנסות של טורפז תעשיות צומחות בקצב מהיר: מ-127 מיליון ב-2023 ל-189 מיליון ב-2024 (+49%) ול-275 מיליון ב-2025 (+45%). גם הרווח התפעולי מכפיל את עצמו תוך שנתיים — מ-19 מיליון ל-45 מיליון.

    נתון: הכנסות: ₪127M (2023) → ₪189M (2024) → ₪275M (2025). רווח תפעולי: ₪19M → ₪29M → ₪45M.

    מה זה אומר עליך: צמיחה כזו אופיינית לחברה שמרחיבה פעילות או שוק, ובדרך-כלל נובעת מכניסה לתחומים חדשים או גידול משמעותי בביקוש למוצריה. הקצב ימשיך רק אם החברה תשמור על יכולת הייצור ועל נתח השוק.

    לשים לב6.4%שולי רווח נקי 2025

    שולי רווח נקי יורדים למרות שולים תפעוליים עולים

    בעוד ששולי הרווח התפעולי של טורפז משתפרים (14.6% → 15.5% → 16.2%), שולי הרווח הנקי דווקא יורדים — מ-9.7% ב-2023 ל-7.3% ב-2024 ועוד ל-6.4% ב-2025. הפער מצביע על עלויות מימון או מסים גבוהים יותר שלא משתקפים ברווח התפעולי.

    נתון: Operating Margin: 14.6% (2023) → 15.5% (2024) → 16.2% (2025). Net Margin: 9.7% → 7.3% → 6.4%.

    מה זה אומר עליך: פער הולך וגדל בין שולי רווח תפעולי לשולי רווח נקי נובע לרוב מהוצאות ריבית גבוהות (אם החברה נושאת חוב) או מהוצאות פיננסיות אחרות. אצל טורפז, המרווח של כמעט 10 נקודות אחוז (16.2% תפעולי מול 6.4% נקי) מעיד על נטל פיננסי משמעתי שאוכל מהצמיחה התפעולית.

    ניטרליאנליסטים

    אין כיסוי של אנליסטים

    אף אנליסט מוסדי לא מפרסם דוחות או המלצות על טורפז תעשיות. המשמעות היא שאין תחזיות רשמיות, המלצות קנייה/מכירה או יעדי מחיר מקצועיים לציבור.

    נתון: Analysts count: 0. Label: אין נתוני אנליסטים.

    מה זה אומר עליך: העדר כיסוי אנליסטים אופייני למניות קטנות או בינוניות בבורסה בתל-אביב, במיוחד אם אין עניין מוסדי גבוה או אם הנפח הנסחר קטן. אצל טורפז, עם שווי של 6 מיליארד, זה עשוי להצביע על נזילות נמוכה או היעדר זרקור תקשורתי.

    שני הצדדים · הגרסה המנומקת

    השור מול הדוב

    שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

    הטיעון לקנייה
    • צמיחה חדה בהכנסות ההכנסות עלו מ-188.9 מיליון ל-275.1 מיליון, שינוי של 45.6% לעומת השנה הקודמת.
    • שיפור ברווח התפעולי הרווח התפעולי (רווח מהפעילות העסקית לפני מימון ומיסים) גדל מ-29.3 מיליון ל-44.6 מיליון, שינוי של 52.0%.
    • עלייה ברווח הנקי הרווח הנקי עלה מ-13.8 מיליון ל-17.7 מיליון, שינוי של 28.2% לעומת השנה הקודמת.
    הטיעון נגד
    • אין כיסוי אנליסטים הנתונים מראים 0 אנליסטים המסקרים את המניה, כך שאין הערכות חיצוניות זמינות ואין יעד להשוואת פער.
    • הרווח צומח לאט מההכנסות הרווח הנקי עלה ב-28.2% בעוד ההכנסות עלו ב-45.6%, פער המצביע על עלייה איטית יותר בשורת הרווח.
    • שיעור רווח נקי נמוך הרווח הנקי (17.7 מיליון) מהווה כ-6.4% מההכנסות (275.1 מיליון), נתון המשאיר מרווח מצומצם לספיגת עלויות.
    הנתונים המלאים

    הדאטה שמאחורי הפרשנות

    כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

    גרף מחיר — TradingView

    המספרים

    נתונים פיננסיים

    דוח רווח והפסד (3 שנים) הנתונים במיליוני ₪

    מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 1 · 2026שינוי לעומת רבעון 1 · 2025
    הכנסות₪127₪189₪275₪84+38.6%
    רווח נקי₪12₪14₪18₪10+118.5%
    רווח גולמי₪50₪74₪110₪35+48.9%
    רווח תפעולי₪19₪29₪45₪13+39.1%
    שיעור רווח גולמי+39%+39%+40%
    שיעור רווח תפעולי+14.6%+15.5%+16.2%
    שיעור רווח נקי+9.7%+7.3%+6.4%
    הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.

    נתונים פיננסיים הנתונים במיליוני ₪

    מדדערך (מקור: Yahoo Finance, בשקלים)
    שווי שוק₪6,032.5
    מכפיל רווח (P/E)78.0
    תשואת דיבידנד0.35%
    טווח 52 שבועות₪44.57 – ₪90.20
    הדוח שכבר פורסם

    מה הראה הדוח האחרון

    הדוח האחרון של טורפז תעשיות (TRPZ.TA) מראה גידול בהכנסות לכ-275 מיליון שקלים, לעומת כ-189 מיליון שקלים בתקופה הקודמת — עלייה של כ-46%.

    הרווח התפעולי (הרווח מהפעילות העסקית לפני מימון ומיסים) עלה בכ-52% והגיע לכ-45 מיליון שקלים, בעוד הרווח הנקי (מה שנשאר בסוף אחרי כל ההוצאות) הסתכם בכ-18 מיליון שקלים לעומת כ-14 מיליון שקלים בתקופה הקודמת — גידול של כ-28%.

    הנתונים מראים שההכנסות והרווח התפעולי גדלו בקצב מהיר יותר מהרווח הנקי, כלומר חלק מהעלייה במכירות לא התורגם במלואו לשורה התחתונה.

    הנתונים מראים כי הכנסות טורפז תעשיות ברבעון הראשון של 2026 הסתכמו בכ-83.6 מיליון שקלים, לעומת כ-60.4 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד — עלייה של 38.6%. הרווח הנקי (הרווח שנותר לאחר כל ההוצאות והמסים) עמד על כ-9.5 מיליון שקלים, לעומת כ-4.4 מיליון שקלים ברבעון המקביל — עלייה של 118.5%.

    הדוח האחרון של טורפז תעשיות פורסם ב-11/08/2026.

    סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

    ניתוח טכני

    ניתוח טכני מאת TradingView
    סיכום

    סיכום

    טורפז תעשיות היא חברה המנויה בבורסה לניירות ערך בתל אביב. המניה נסחרת כיום ב-55.4 שקל וירדה ב-0.54% בעסקאות היום.

    בשנת 2024-2025 הממשלות של החברה גדלו בקצב משמעותי של 45.6% בשנה, מה שמעיד על דינמיקה חיובית בפעילות. הרווח הנקי גדל בקצב איטי יותר — כ-22% בשנה, ממיליון 14 שקל ל-18 מיליון שקל.

    הנתונים מראים שהמניה נסחרת במכפיל רווח של 78, כלומר המשקיעים משלמים 78 שקל על כל שקל רווח שנתי. זהו מכפיל גבוה מאוד גם כאשר משווים לחברות צמיחה אחרות בשוק.

    לא קיימים נתונים זמינים משום אנליסט השוק, ולכן אין הערכות מחיר יעד או תחזוקות מומחים פומביות. הפער בין צמיחת ההכנסות לצמיחת הרווח הנקי עשוי להעניק נקודה למעקב של משקיעים.

    המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

    הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.

    נושאים בורסה ומסחר