ארנונה 2026

ארנונה ברמת גן — כל התעריפים

דירה של 100 מ״ר באזור א׳ ברמת גן משלמת 7,764 ₪ בשנה. באזור ד׳ — 4,660 ₪. ובאזור א׳+ התעריף מגיע ל-135.53 ₪ למ״ר.

4 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

רמת גן מחלקת את העיר לחמישה אזורי מס — כולל אזור א׳+ שיושב מעל אזור א׳ — ומוסיפה טבלה נפרדת לכפר אז״ר ורמת אפעל. באזור א׳+ הצו מתמחר רק חלק מסוגי הבניין: סוגים ב׳, ג׳ ו-ד׳ פשוט לא מופיעים שם, והתא ריק כי אין לו תעריף בצו.

התעריפים לפי צו הארנונה של רמת גן לשנת 2026

התעריפים שלהלן נבדקו מול הצו ב-13.8.2026.

הצו המלא (PDF)

המחשבון — לפי הצו של רמת גן

בוחרים אזור, סוג בניין ושטח, ומקבלים את החשבון השנתי ואת התשלום הדו-חודשי.

כמה זה יוצא באמת

הדירה הרגילה ברמת גן היא סוג ב׳. כך זה נראה על 100 מ״ר.

דירה של 100 מ״ר באזור היקר (אזור א')

7,764

לשנה · 1,294 ₪ בכל תשלום דו-חודשי

דירה של 100 מ״ר באזור הזול (אזור ד')

4,660

לשנה · 777 ₪ בכל תשלום דו-חודשי

דירה של 140 מ״ר באזור היקר

10,870

לשנה · 1,812 ₪ בכל תשלום דו-חודשי

החשבון הוא לפי הצו בלבד. השטח שנרשם בעירייה והסיווג בפועל הם שקובעים את השובר, ושניהם ניתנים לבדיקה ולערעור.

כמה עולה לגור ברמת גן — הארנונה, השכר ומחיר הדירה ביחד

תושב רמת גן הממוצע מרוויח 16,890 ₪ בחודש, ודירה ממוצעת בעיר עולה כיום 3.07 מיליון ₪ — כלומר 15.1 שנות-שכר מלאות בין המשכורת לדירה, עוד לפני שנוגעים בארנונה.

שכר חודשי ממוצע ברמת גן

16,890

כלל בעלי-הכנסה, למ"ס · שנת-מס 2023

מחיר דירה ממוצע ברמת גן

3.07 מיליון ₪

למ"ס · רבעון אפריל–יוני 2026

שנות-שכר לדירה ברמת גן

15.1

מחיר דירה ממוצע ÷ שכר שנתי ממוצע ברוטו

כמה מהמשכורת הולך לארנונה

הארנונה השנתית לדירת 100 מ"ר באזור היקר ברמת גן היא 7,764 ₪ (ראו למעלה) — 0.46 משכורות חודשיות של תושב העיר.

שכר: סקר הכנסות, רשות המסים/למ"ס — שנת-מס 2023 · מחיר-דירה: הלמ"ס, הודעת "שינוי במחירי שוק הדירות", רבעון אפריל–יוני 2026 · ארנונה: הצו העירוני שלמעלה. תאריך-בדיקה 3.9.2026.

קשור: מה קורה לדירה כשהיא נכנסת לפינוי-בינוי ברמת גן.

טבלת התעריפים

שיטת המדידה ברמת גן: נטו

השטח נמדד בתוך יחידת הדיור ולא לפי מידות חוץ — קירות החוץ אינם נכנסים לשטח המחויב. כן נכלל בשטח: חדרי כניסה, שירותים, פרוזדורים. לא נכלל: קירות פנים וחוץ, שטח משותף ל-2 דיירים ויותר (חדרי הסקה/מדרגות/רכוש משותף). אותה דירה פיזית נספרת כאן כקטנה יותר מאשר בעיר שמודדת ברוטו, ולכן תעריף למטר אחד לא אומר כלום בלי לדעת באיזו שיטה נמדד המטר.

המקור: צו הארנונה, עמוד 3.

תעריפי המגורים ברמת גן — ₪ למ"ר לשנה

סוג הבניין אזור א'+ אזור א' אזור ב' אזור ג' אזור ד'
א 112.99 92.66 83.35 69.66 60.25
א+ 135.53 111.15 93.79 82.17 71.09
ב 77.64 64.56 50.91 46.60
ג 57.29 46.54 44.59 44.59
ד 44.59 44.59 44.59 44.59

פרק א' — טבלת סוג-הנכס × אזור, חמישה אזורים. התעריף חל על כל השטח. סוגים "ב", "ג" ו-"ד" אינם מתומחרים באזור א'+ — התא ריק כי אין לו תעריף בצו.

תא עם מקף — לשילוב הזה אין תעריף בצו. התא ריק כי הצו לא מתמחר אותו, לא כי התעריף אפס.

כפר אז"ר ורמת אפעל — ₪ למ"ר לשנה

סוג הבניין מדרגת שטח כפר אז"ר כפר אז"ר / רמת אפעל
בריכות שחיה במגורים כל השטח 56.86
דירות מגורים שנישומו עד 31.12.13 עד 180 מ"ר 56.86
מ-181 מ"ר 84.82

הערת-שוליים לטבלת המגורים: דירות בכפר אז"ר שנישומו עד 31.12.13 מחויבות בתעריף מדורג — עד 180 מ״ר ומ-181 מ״ר ומעלה. הצו של רמת גן משתמש בניסוח "בגין כל מ״ר נוסף" במקומות שבהם הוא מתכוון לעודף שולי (חניונים, בתי חולים) ואינו משתמש בו כאן — ולכן מדרגת-סף. דירות שנישומו מ-1.1.14 מחויבות לפי אזור א' בטבלה הראשית.

תא עם מקף — לשילוב הזה אין תעריף בצו. התא ריק כי הצו לא מתמחר אותו, לא כי התעריף אפס.

מחסן וחניה

מחסן ביתי

סיווג תעריף (₪ למ"ר לשנה)
מחסני עסק 193.98

התעריף חל על כל העיר.

חניה וחניון

סיווג תעריף (₪ למ"ר לשנה)
חצר פרטית מקורה המשמשת לחניית מכוניות פרטיות בלבד 0
חניונים הפתוחים לציבור הרחב בתשלום, מקורים ושאינם מקורים 29.10
חניונים סגורים ופתוחים לאוטובוסים 56.63
משטחי חניה בנכסים לא למגורים שאינם לחניה זמנית ומתחלפת בתשלום 36.90

התעריף חל על כל העיר.

הנחות

הנחות תשלום מראש והוראת קבע

  • הוראת קבע (בנק / כרטיס אשראי / גבייה מרוכזת) — 2%
    סעיף 2 למועדי התשלום — עד תקרת חיוב שנתי של 10,000 ₪, כלומר ההנחה לא תעלה על 200 ₪ לשנה; אינה פוטרת מהפרשי הצמדה; ביטול הוראת הקבע מבטל את ההנחה

הנחות לפי זכאות

  • אזרח ותיק — 30%
    "הנחות לאזרחים ותיקים" סעיף 2 — עד 100 מ"ר הראשונים, בכפוף לכך שסך הכנסותיו אינו עולה על השכר הממוצע (150% ממנו אם גרים בדירה יותר מאזרח ותיק אחד)
  • אזרח ותיק המקבל קצבת זקנה/שארים/תלויים/נכות מעבודה — 25%
    "הנחות לאזרחים ותיקים" סעיף 1 — לגבי 100 מ"ר בלבד; עם גמלת הבטחת הכנסה — עד 100%
  • נזקק / מבחן הכנסה (ועדת הנחות למגורים) — בנספח נפרד
    "ועדת הנחות למגורים" — הנחה בשיעור שנקבע לפי טורי ההכנסה שבתוספת הראשונה לתקנות ההסדרים במשק המדינה (הנחה מארנונה) התשנ"ג-1993; הצו אינו נוקב באחוזים. הכנסה חודשית ממוצעת נמדדת לפי אוקטובר-דצמבר 2025

מתי משלמים

  • הוראת קבע (בנק / כרטיס אשראי) — 12 תשלומים צמודי מדד · 12 תשלומים
    סעיף 3 — לפי בקשה בכתב; חשבון הארנונה ימשיך להישלח אחת לחודשיים
  • הסדר תשלומים דו-חודשי — 1.1 · 1.3 · 1.5 · 1.7 · 1.9 · 1.11 · 6 תשלומים
    סעיף 1 — כל תשלום נושא הפרשי הצמדה לפי מדד אוקטובר 2025
  • מועד לתשלום הארנונה — 1 בינואר 2026
    סעיף 1 למועדי התשלום — מכוח סעיף 274(ג) לפקודת העיריות

לאן הולך הכסף שלך

רמת גן ניהלה בשנת 2024 תקציב של כ-1.87 מיליארד ₪. מכל שקל שנכנס לקופת העירייה, ומכל שקל שיצא ממנה — הנה לאן הוא הגיע בפועל.

מאיפה מגיע הכסף של העירייה

מקור ההכנסה אחוז מכלל ההכנסות
הכנסות עצמיות (ארנונה, אגרות ותשלומי תושבים) 72.4%
מענק ממשרד החינוך 20.5%
מענק ממשרד הרווחה 6.5%
מענקי איזון ופיתוח 0.1%
מקורות אחרים 0.5%

כ-72.4% מהתקציב מגיעים מהעירייה עצמה (ארנונה, אגרות ותשלומים) — כל השאר הוא מענקים ממשלתיים.

לאן הוא הולך

יעד ההוצאה אחוז מכלל ההוצאות
פעולות כלליות (תחזוקה, תשתיות ושירותי-עירייה) 28.9%
שכר עובדי העירייה (מנהלה כללית) 18.6%
שכר עובדי חינוך 22.7%
פעולות חינוך (לא-שכר) 14.2%
פעולות רווחה (לא-שכר) 9.1%
שכר עובדי רווחה 1.8%
פרעון הלוואות 4.5%
מימון (ריבית והוצאות מימון) 0.2%

חינוך ורווחה יחד (שכר ופעולות) מהווים כ-47.8% מהוצאות העירייה.

פצל לי את החשבון

כמה העירייה באמת גובה

מהחיוב של 2024

95.8%

נגבו בפועל

מפיגורים משנים קודמות

41.9%

נגבו בשנת 2024

שני המספרים מודדים דברים שונים: הראשון הוא שיעור הגבייה מהחיוב השוטף של השנה. השני הוא שיעור הגבייה מחובות שהצטברו בשנים קודמות. אי אפשר לגזור מהם ציון אחד לתפקוד העירייה.

המספרים למעלה הם של אותה עירייה שמאשרת תוכניות פינוי-בינוי ברמת גן. אם אתם שוקלים עסקה כזו — פינוי-בינוי ברמת גן.

לפי הדוח הכספי המבוקר לשנת 2024, משרד הפנים.

סיכון הדרכים ברמת גן

בחמש השנים האחרונות נרשמו ברמת גן 29.9 תאונות לכל 1,000 תושבים. המדד הרשמי של משרד התחבורה מחלק את התאונות בשטח העיר ולא במספר התושבים — ולכן ערים צפופות נראות בו מסוכנות הרבה יותר ממה שהמספר לתושב מראה.

706נפגעי הולכי רגל
470נפגעים בני 0–19
465נפגעי כלים חשמליים

שלושת המספרים האלה הם הרלוונטיים לך. הולך רגל שנפגע בעיר הוא כמעט תמיד תושב שלה, וכך גם ילד או רוכב קורקינט. מספר התאונות הכולל, לעומת זאת, כולל גם כבישים חוצים שהנוסעים בהם אינם גרים כאן.

המקור סופר תאונות בתוך תחום השיפוט, מצטבר לחמש השנים האחרונות נכון לאפריל 2026 — משרד התחבורה והלמ"ס אינם מפרסמים את השנים המדויקות. עיר שעובר בה ציר בין-עירוני תקבל מספר גבוה יותר בלי שהסיכון לתושב שלה גבוה יותר. מקור: תאונות דרכים לפי רשות מוניציפלית, data.gov.il, המאגר עודכן 12.7.2026. תאריך-בדיקה 5.9.2026.

מה זה אומר עליך

ההבדל בין אזור א׳ לאזור א׳+ ברמת גן הוא אלפי שקלים בשנה, והוא נקבע לפי גוש וחלקה — לא לפי תחושה גיאוגרפית. האזור מופיע בשובר, ואם הוא לא מתיישב עם הצו, זו טעות שאפשר לערער עליה. תושבי כפר אז״ר ורמת אפעל צריכים לבדוק את הטבלה הנפרדת שלהם.

לפני שאתה משלם

שתי שורות בשובר קובעות את כל החשבון: סיווג הבניין והשטח הרשום. שתיהן ניתנות לבדיקה מול הצו, ושתיהן ניתנות לערעור. ייתכן גם שמגיעה לך הנחה שלא ביקשת.

בדיקת זכאות להנחת ארנונה

מקורות

  1. צו הארנונה של רמת גן לשנת 2026 (PDF)
  2. הנחות — עמ' 8, 9, 10
  3. הסדרי תשלום — עמ' 8
  4. חניה — עמ' 3, 7
  5. מגורים — עמ' 6
  6. מחסן — עמ' 6

עמודים קרובים

גילוי נאות: התוכן באתר אינו ייעוץ פיננסי, פנסיוני, מסים או השקעות. החלטות פיננסיות אישיות מומלץ לקבל בליווי בעל מקצוע מוסמך.