פיננסים אישיים

אלטשולר שחם גמל הלכה: 0.67% דמי ניהול

דמי הניהול מהצבירה באלטשולר שחם גמל הלכה עומדים על 0.67%, מול חציון של 0.51% בענף.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.67%

דמי הניהול מהצבירה באלטשולר שחם גמל הלכה עומדים על 0.67%, מול חציון של 0.51% בענף.

דמי הניהול מהצבירה באלטשולר שחם גמל הלכה · נכסי המסלול 0.2 מיליארד ש"ח

המסלול מציג תשואה של 6.66% מתחילת השנה, מעל חציון הענף שעומד על 5.01%. במקביל, דמי הניהול גבוהים מהחציון של קופות הגמל לתגמולים.

דמי ניהול

0.67%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

6.66%

יוני 2026

נכסי המסלול

0.2

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הענף

אלטשולר שחם גמל הלכה6.66%חציון קופות הגמל לתגמולים5.01%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

אלטשולר שחם גמל הלכה עם 6.66% מול חציון של 5.01% בקופות הגמל לתגמולים.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

5.99%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 5.99% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-1.49 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש'ח, דמי ניהול של 0.67% בשנה מסתכמים ב-40,200 ש'ח על פני 20 שנה. זה המחיר של להישאר במסלול הזה, בהנחה שהצבירה נשארת קבועה. התשואה מתחילת השנה גבוהה מהחציון, אבל תשואה של תקופה אחת לא מבטיחה את התקופה הבאה.

דמי הניהול בהשוואה לענף

דמי הניהול מהצבירה במסלול עומדים על 0.67%, לעומת חציון של 0.51% ב-239 מסלולים בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים.

בנוסף, דמי הניהול מההפקדה עומדים על 0.6%. שני הרכיבים ביחד קובעים את העלות השוטפת של החזקת הכסף במסלול.

תמונת התשואה

מתחילת השנה המסלול הניב 6.66%, מעל חציון של 5.01% ב-238 מסלולים בקטגוריה. בתשואה החודשית נרשם 0.45%.

במבט ארוך יותר, התשואה לשלוש שנים עומדת על 40.1% והתשואה לחמש שנים על 40.2%. נכסי המסלול מסתכמים ב-0.2 מיליארד ש'ח.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.67%
דמי ניהול מההפקדה 0.6%
תשואה חודשית 0.45%
תשואה מתחילת השנה 6.66%
תשואה שלוש שנים 40.1%
תשואה חמש שנים 40.2%
נכסי המסלול 0.2 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות 27.5% 28.06% 0.56%
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות 19.22% 19.81% 0.59%
מיטב גמל עוקב מדדי מניות 14.77% 15.37% 0.6%
אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש 14.44% 14.73% 0.29%
אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות 14.24% 14.8% 0.56%
אלטשולר שחם גמל הלכה — המסלול שבעמוד הזה 5.99% 6.66% 0.67%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל לתגמולים, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן?

על צבירה קבועה של 300,000 ש'ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.67% בשנה מסתכמים ב-40,200 ש'ח.

איך המסלול מתמקם מול הענף?

התשואה מתחילת השנה (6.66%) מעל החציון (5.01%), אך דמי הניהול מהצבירה (0.67%) מעל החציון (0.51%).

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מרשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il), נכון ליוני 2026. החציון חושב מתוך 239 מסלולים בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים לדמי ניהול, ו-238 מסלולים לתשואה מתחילת השנה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05