0.39%
דמי הניהול בעמ"י קופת גמל להשקעה מסלול עוקב s&p 500 עומדים על 0.39% מהצבירה, נמוך מחציון הענף של 0.61%.
על הנייר זו קרן זולה: 0.39% דמי ניהול מול חציון של 0.61% בקטגוריה. אבל התשואה מתחילת 2026 עומדת על 1.66% בלבד, בעוד חציון הקטגוריה מגיע ל-4.03%.
דמי ניהול
0.39%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
1.66%
יוני 2026
נכסי המסלול
6
מיליון ש"ח
1.27%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.27% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל להשקעה ב-2.04 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.31%, מתוך 139 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה, דמי הניהול של 0.39% מסתכמים בכ-23,400 ש"ח. זו עלות נמוכה יחסית לענף, אבל היא מספרת רק חצי מהסיפור: התשואה מתחילת השנה נמוכה משמעותית מחציון הקטגוריה. שווה לבדוק את הפער הזה מול מסלולים מקבילים אחרים שעוקבים אחרי אותו מדד.
מה מיוחד במסלול הזה
מדובר במסלול פסיבי שעוקב אחרי מדד s&p 500 האמריקאי, במסגרת קופת גמל להשקעה של עמ"י. דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.39%, נמוך מחציון הקטגוריה שעומד על 0.61% (מתוך 139 מסלולים).
נכסי המסלול עומדים על 6 מיליון ש"ח בלבד, מה שמסווג אותו כמסלול קטן מאוד ביחס לקטגוריה.
מה חסר בתמונה
בעמוד הרשמי אין נתוני תשואה ל-3 ו-5 שנים עבור המסלול הזה, כך שקשה להעריך עקביות לאורך זמן. התשואה החודשית עומדת על 4.69%, ומתחילת השנה על 1.66% – לעומת חציון של 4.03% בקטגוריה.
הפער בין דמי הניהול הנמוכים לתשואה הנמוכה מזמין בדיקה: מסלול זול לא בהכרח מסלול מוצלח, וההשוואה למסלולים אחרים שעוקבים אחרי אותו מדד יכולה לחשוף האם מדובר בפער זמני או בבעיית עקיבה.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.39% |
| תשואה חודשית | 4.69% |
| תשואה מתחילת השנה | 1.66% |
| נכסי המסלול | 6 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 22.53% | 23.18% | 0.65% |
| אנליסט מסלולית – קופת גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 18.71% | 19.31% | 0.6% |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות סחיר | 14.76% | 15.35% | 0.59% |
| מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 14.74% | 15.39% | 0.65% |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות | 14.21% | 14.77% | 0.56% |
| עמ"י קופת גמל להשקעה מסלול עוקב מדד s&p 500 — המסלול שבעמוד הזה | 1.27% | 1.66% | 0.39% |
שאלות ותשובות
למה התשואה של המסלול נמוכה מהחציון אם הוא עוקב s&p 500?
נתוני העמוד מראים תשואה של 1.66% מתחילת השנה מול חציון 4.03% בקטגוריה, אך לא מסבירים את הסיבה. פערים כאלה יכולים לנבוע מעיתוי, מטבע או מדיוק העקיבה – וכדאי לבדוק זאת מול הקופה עצמה.
האם 6 מיליון ש"ח זה גודל תקין למסלול?
זה מסלול קטן מאוד יחסית לקטגוריה. גודל נכסים נמוך יכול להשפיע על יעילות התפעול, ולעיתים גם על יכולת העקיבה אחרי המדד.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה כללית. שווה להשוות את דמי הניהול (0.39%) ואת התשואה מתחילת השנה (1.66%) למסלולים אחרים שעוקבים אחרי s&p 500, לבדוק את היעדר נתוני 3 ו-5 שנים, ולשקול את גודל המסלול (6 מיליון ש"ח) לצד המטרות והאופק האישי שלכם.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על בסיס 139 מסלולים בקטגוריית קופות הגמל להשקעה, וחציון התשואה מתחילת השנה על בסיס 146 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת על צבירה קבועה של 300,000 ש"ח.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05