המסלול הציג מתחילת 2026 תשואה של 15.39%, בעוד חציון קופות הגמל להשקעה עומד על 4.03%. במקביל, דמי הניהול שלו גבוהים מעט מהחציון בקטגוריה.
דמי ניהול
0.65%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
15.39%
יוני 2026
נכסי המסלול
1.6
מיליארד ש"ח
14.74%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 14.74% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קופות הגמל להשקעה ב-11.43 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.31%, מתוך 139 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה קבועה של 300,000 ש״ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.65% מסתכמים בעלות של כ-39,000 ש״ח. זה הפער שמצטבר גם כשהמסלול מציג תשואה גבוהה — כי דמי הניהול נגבים בכל מקרה, ללא קשר לביצועים.
מה יש במסלול הזה
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות הוא מסלול פסיבי בקטגוריית קופות הגמל להשקעה, בניהול מיטב גמל ופנסיה בע״מ. נכסי המסלול עומדים על 1.6 מיליארד ש״ח.
דמי הניהול מהצבירה הם 0.65%, ואין דמי ניהול מההפקדה (0%). התשואה החודשית האחרונה שלילית ועומדת על 0.77%- .
איך המסלול נראה מול הקטגוריה
מתחילת השנה המסלול השיג 15.39%, בעוד חציון הקטגוריה שנמדד על 146 מסלולים עומד על 4.03%. לאורך שלוש שנים המסלול הציג 91.6%, ולאורך חמש שנים 121.2%.
בצד העלות התמונה הפוכה: דמי הניהול של 0.65% גבוהים מחציון הקטגוריה של 0.61%, שנמדד על 139 מסלולים. במסלולים פסיביים העוקבים אחרי מדדים, גובה דמי הניהול הוא פרמטר מרכזי להשוואה.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.65% |
| דמי ניהול מההפקדה | 0% |
| תשואה חודשית | -0.77% |
| תשואה מתחילת השנה | 15.39% |
| תשואה שלוש שנים | 91.6% |
| תשואה חמש שנים | 121.2% |
| נכסי המסלול | 1.6 מיליארד ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 22.53% | 23.18% | 0.65% |
| אנליסט מסלולית – קופת גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 18.71% | 19.31% | 0.6% |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות סחיר | 14.76% | 15.35% | 0.59% |
| מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות — המסלול שבעמוד הזה | 14.74% | 15.39% | 0.65% |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות | 14.21% | 14.77% | 0.56% |
| קופת גמל להשקעה לעובדי האוניברסיטה העברית מניות | 13.19% | 13.62% | 0.43% |
שאלות ותשובות
כמה עולה לי המסלול הזה בפועל?
על צבירה של 300,000 ש״ח, דמי ניהול של 0.65% מתורגמים לעלות שנתית של 1,950 ש״ח, ולסך של 39,000 ש״ח על פני 20 שנה בהנחת צבירה קבועה.
מה ההבדל בין דמי ניהול מצבירה לדמי ניהול מהפקדה?
במסלול הזה דמי הניהול מהצבירה הם 0.65% והם נגבים מהכסף שכבר צברת, ואילו דמי הניהול מההפקדה עומדים על 0% — כלומר אין ניכוי מכל הפקדה חדשה.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
זו החלטה אישית. כדאי לבדוק אם דמי הניהול של 0.65% תואמים למה שאתה משלם היום, להשוות למסלולים עוקבי-מדד אחרים בקטגוריה שחציונה 0.61%, ולוודא שהמדדים שהמסלול עוקב אחריהם מתאימים לרמת הסיכון שנוחה לך.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון דרך data.gov.il, נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 139 מסלולים בקטגוריית קופות הגמל להשקעה, וחציון התשואה מתחילת השנה חושב על 146 מסלולים. עלות דמי הניהול על פני 20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש״ח ו-0.65% לשנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05