פיננסים אישיים

אנליסט גמל כספי (שקלי): דמי ניהול 0.59% ותשואה 2.17%

דמי הניהול באנליסט גמל כספי (שקלי) עומדים על 0.59% מהצבירה, לצד תשואה של 2.17% מתחילת השנה.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.59%

דמי הניהול באנליסט גמל כספי (שקלי) עומדים על 0.59% מהצבירה, לצד תשואה של 2.17% מתחילת השנה.

דמי הניהול מהצבירה באנליסט גמל כספי (שקלי) · נכסי המסלול 0.1 מיליארד ש"ח

הקרן גובה דמי ניהול גבוהים מהחציון בקטגוריה, ובמקביל מציגה תשואה נמוכה משמעותית מהחציון מתחילת השנה. שילוב כזה שווה בדיקה לפני שממשיכים הלאה.

דמי ניהול

0.59%

חציון בקטגוריה 0.51%

תשואה מתחילת השנה

2.17%

חציון בקטגוריה 5.01%

נכסי המסלול

0.1

מיליארד · יוני 2026

תשואה מתחילת השנה: הקרן מול חציון הקטגוריה

אנליסט גמל כספי (שקלי)2.17%חציון קופות הגמל לתגמולים5.01%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

אנליסט גמל כספי (שקלי) הניבה 2.17% מתחילת השנה, לעומת חציון של 5.01% בקופות הגמל לתגמולים.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

1.58%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.58% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-2.92 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש'ח, דמי ניהול של 0.59% בשנה מסתכמים בכ-1,770 ש'ח בשנה, וב-35,400 ש'ח על פני 20 שנה. זה המחיר של להישאר בקרן הזו בהנחה שהצבירה נשארת קבועה. במקביל, מתחילת השנה הקרן מציגה 2.17% מול חציון של 5.01% בקטגוריה – כלומר משלמים יותר מהחציון ומקבלים פחות מהחציון.

איפה הקרן ממוקמת בקטגוריה

דמי הניהול בקרן הם 0.59% מהצבירה, בעוד החציון בקופות הגמל לתגמולים עומד על 0.51% (מתוך 239 קופות). זה אומר שהקרן יקרה מהאמצע של הקטגוריה.

גם בצד התשואה מתחילת השנה, הקרן מציגה 2.17% מול חציון של 5.01% (מתוך 238 קופות). הפער הזה משמעותי במיוחד כשמצרפים אותו לדמי הניהול הגבוהים יותר.

מבט על טווחים ארוכים יותר

בשלוש השנים האחרונות הניבה הקרן 14.1%, ובחמש השנים האחרונות 16.2%. התשואה החודשית האחרונה עומדת על 0.45%.

נכסי המסלול קטנים יחסית – 0.1 מיליארד ש'ח. גודל הוא לא מדד לאיכות, אבל הוא חלק מהתמונה הכוללת של הקרן.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.59%
דמי ניהול מההפקדה 0%
תשואה חודשית 0.45%
תשואה מתחילת השנה 2.17%
תשואה שלוש שנים 14.1%
תשואה חמש שנים 16.2%
נכסי המסלול 0.1 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות 27.5% 28.06% 0.56%
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות 19.22% 19.81% 0.59%
מיטב גמל עוקב מדדי מניות 14.77% 15.37% 0.6%
אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש 14.44% 14.73% 0.29%
אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות 14.24% 14.8% 0.56%
אנליסט גמל כספי (שקלי) — המסלול שבעמוד הזה 1.58% 2.17% 0.59%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל לתגמולים, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה עולים דמי הניהול בפועל?

על צבירה של 300,000 ש'ח, 0.59% בשנה שווים כ-1,770 ש'ח בשנה, וכ-35,400 ש'ח על פני 20 שנה בהנחת צבירה קבועה.

איך התשואה מתחילת השנה משתווה לקטגוריה?

הקרן הניבה 2.17% מתחילת השנה, לעומת חציון של 5.01% בקופות הגמל לתגמולים. זה פער ניכר לרעת הקרן.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מרשות שוק ההון – גמל-נט (data.gov.il), נכון ליוני 2026. החציון בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים חושב על 239 קופות בדמי ניהול ו-238 קופות בתשואה מתחילת השנה. עלות דמי הניהול לאורך זמן מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח למשך 20 שנה, ב-0.59% לשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05