0.44%
דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.44%, מתחת לחציון הקטגוריה שהוא 0.51%.
המסלול מציג תשואה של 8.43% מתחילת השנה, לעומת חציון של 5.01% בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים. גם בטווח הארוך יותר התמונה דומה: 50.4% בשלוש שנים ו-50.1% בחמש שנים.
דמי ניהול
0.44%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
8.43%
יוני 2026
נכסי המסלול
31
מיליון ש"ח
7.99%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 7.99% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-3.49 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש׳׳ח ולאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.44% מהצבירה מסתכמים בעלות של כ-26,400 ש׳׳ח. זה מספר שכדאי להכיר כשמשווים בין קופות — הפער בדמי הניהול לא תמיד נראה גדול באחוזים, אבל הוא מצטבר לאורך שנים.
המספרים המרכזיים
דמי הניהול מהצבירה בקופה עומדים על 0.44%, בעוד שחציון הקטגוריה של קופות הגמל לתגמולים הוא 0.51% (על בסיס 239 מסלולים).
מתחילת שנת 2026 המסלול הניב 8.43%, לעומת חציון של 5.01% בקטגוריה (238 מסלולים). בחודש האחרון נרשמה תשואה שלילית של 0.93%-.
מבט לטווח ארוך
בשלוש השנים האחרונות הצטברה תשואה של 50.4%, ובחמש השנים האחרונות 50.1%. הקרבה בין שני המספרים מלמדת שהתשואה של השנתיים הראשונות בטווח החמש-שנתי הייתה מינורית, ורוב התשואה הצטברה בשלוש השנים האחרונות.
נכסי המסלול לפי הדיווח עומדים על 31 מיליון ש׳׳ח — כלומר מסלול קטן יחסית בקטגוריה.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.44% |
| תשואה חודשית | -0.93% |
| תשואה מתחילת השנה | 8.43% |
| תשואה שלוש שנים | 50.4% |
| תשואה חמש שנים | 50.1% |
| נכסי המסלול | 31 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות | 27.5% | 28.06% | 0.56% |
| אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות | 19.22% | 19.81% | 0.59% |
| מיטב גמל עוקב מדדי מניות | 14.77% | 15.37% | 0.6% |
| אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש | 14.44% | 14.73% | 0.29% |
| אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות | 14.24% | 14.8% | 0.56% |
| קופת גמל הנדסאים – מסלול עד 50 — המסלול שבעמוד הזה | 7.99% | 8.43% | 0.44% |
שאלות ותשובות
מה משמעות דמי ניהול של 0.44% מהצבירה?
פירוש הדבר שמדי שנה נגבים 0.44% מסך הכסף הצבור בקופה. על צבירה של 300,000 ש׳׳ח למשך 20 שנה זה מסתכם בכ-26,400 ש׳׳ח.
איך המסלול משתווה לחציון הקטגוריה?
בדמי ניהול: 0.44% מול חציון של 0.51%. בתשואה מתחילת השנה: 8.43% מול חציון של 5.01%.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציוני הקטגוריה חושבו על פני 239 מסלולים בדמי הניהול ו-238 מסלולים בתשואה מתחילת השנה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה על בסיס צבירה קבועה של 300,000 ש׳׳ח ודמי ניהול של 0.44% בשנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05