0.44%
דמי הניהול מהצבירה בקופת גמל הנדסאים – 60 ומעלה עומדים על 0.44% ביוני 2026, נמוך מחציון הענף שעומד על 0.51%.
זו קופה קטנה יחסית עם נכסים של 0.1 מיליארד ש"ח, שמיועדת לחוסכים בני 60 ומעלה. שני המדדים המרכזיים שלה — דמי ניהול ותשואה מתחילת השנה — טובים יותר מהחציון בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים.
דמי ניהול
0.44%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
5.28%
יוני 2026
נכסי המסלול
0.1
מיליארד ש"ח
4.84%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 4.84% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-0.34 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש"ח, דמי ניהול של 0.44% בשנה מצטברים לעלות של 26,400 ש"ח על פני 20 שנה. זה נמוך מהחציון בקטגוריה (0.51%), אבל עדיין מדובר בסכום משמעותי שכדאי להכיר כשמסתכלים על עלות ניהול החיסכון לאורך זמן.
מה מייחד את הקופה הזו
קופת גמל הנדסאים – 60 ומעלה היא מסלול ייעודי לחוסכים מבוגרים, בניהול הנדסאים וטכנאים – חברה לניהול קופות גמל בע"מ. נכסי המסלול עומדים על 0.1 מיליארד ש"ח — קופה קטנה יחסית לענף.
בשני המדדים המרכזיים היא ממוקמת מעל החציון: דמי ניהול של 0.44% מול חציון של 0.51% (מתוך 239 מסלולים), ותשואה של 5.28% מתחילת השנה מול חציון של 5.01% (מתוך 238 מסלולים).
תשואה לאורך זמן
מעבר לתשואה מתחילת השנה, המסלול הניב 34.6% בשלוש השנים האחרונות ו-35.6% בחמש השנים האחרונות. התשואה החודשית האחרונה עומדת על 0.19%.
חשוב לזכור שתשואות עבר אינן מבטיחות תשואות עתידיות, ושמסלול לגיל 60 ומעלה מתנהל בדרך כלל בסיכון נמוך יותר ממסלולים כלליים.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.44% |
| תשואה חודשית | 0.19% |
| תשואה מתחילת השנה | 5.28% |
| תשואה שלוש שנים | 34.6% |
| תשואה חמש שנים | 35.6% |
| נכסי המסלול | 0.1 מיליארד ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות | 27.5% | 28.06% | 0.56% |
| אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות | 19.22% | 19.81% | 0.59% |
| מיטב גמל עוקב מדדי מניות | 14.77% | 15.37% | 0.6% |
| אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש | 14.44% | 14.73% | 0.29% |
| אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות | 14.24% | 14.8% | 0.56% |
| קופת גמל הנדסאים – 60 ומעלה — המסלול שבעמוד הזה | 4.84% | 5.28% | 0.44% |
שאלות ותשובות
מה גובה דמי הניהול בקופה?
דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.44%, לעומת חציון של 0.51% בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים.
מה התשואה של הקופה בשנים האחרונות?
הקופה הניבה 5.28% מתחילת שנת 2026, 34.6% בשלוש שנים ו-35.6% בחמש שנים.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), לתקופה המסתיימת ביוני 2026. החציון בקטגוריה חושב על פני 239 מסלולים בדמי ניהול ו-238 מסלולים בתשואה מתחילת השנה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05