0.25%
דמי הניהול במסלול עומדים על 0.25% מהצבירה — פחות מחציון הענף שעומד על 0.51%.
המסלול של מחוג לבני 60 ומעלה גובה דמי ניהול נמוכים במיוחד. מנגד, התשואה מתחילת 2026 נמוכה מזו של חציון קופות הגמל לתגמולים.
דמי ניהול
0.25%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
3.24%
יוני 2026
נכסי המסלול
0.1
מיליארד ש"ח
2.99%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 2.99% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-1.51 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש'ח, דמי הניהול של 0.25% מסתכמים ב-750 ש'ח בשנה, ולאורך 20 שנה מדובר ב-15,000 ש'ח. זה סכום לא מבוטל, אבל חשוב לזכור שדמי ניהול הם רק צד אחד של המשוואה — התשואה מתחילת השנה כאן (3.24%) נמוכה מהחציון בענף (5.01%). כלומר, כרטיס העלות הנוחה לא מספר את כל הסיפור.
מה מיוחד במסלול הזה
המסלול מנוהל על ידי מחוג — מינהל גמל לעובדי חברת חשמל לישראל, ומיועד לחוסכים בני 60 ומעלה. נכסי המסלול עומדים על 0.1 מיליארד ש'ח, קטן יחסית לרוב המסלולים בענף.
דמי הניהול של 0.25% מהצבירה נמוכים משמעותית מחציון הענף שעומד על 0.51% (על בסיס 239 מסלולים). זה יתרון תקציבי ברור לחוסך.
והתשואה — איפה היא עומדת
בתשואה מתחילת 2026 המסלול מציג 3.24%, לעומת חציון של 5.01% בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים. בטווח ארוך יותר, התשואה לשלוש שנים עומדת על 27% ולחמש שנים על 28.5%.
החודש האחרון היה שלילי — מינוס 0.46%. תמונת התשואות דורשת מבט על טווחים שונים ולא רק על נתון בודד.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.25% |
| תשואה חודשית | -0.46% |
| תשואה מתחילת השנה | 3.24% |
| תשואה שלוש שנים | 27% |
| תשואה חמש שנים | 28.5% |
| נכסי המסלול | 0.1 מיליארד ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות | 27.5% | 28.06% | 0.56% |
| אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות | 19.22% | 19.81% | 0.59% |
| מיטב גמל עוקב מדדי מניות | 14.77% | 15.37% | 0.6% |
| אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש | 14.44% | 14.73% | 0.29% |
| אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות | 14.24% | 14.8% | 0.56% |
| מחוג מסלול לבני 60 ומעלה — המסלול שבעמוד הזה | 2.99% | 3.24% | 0.25% |
שאלות ותשובות
כמה עולים דמי הניהול במסלול לאורך זמן
על צבירה קבועה של 300,000 ש'ח, דמי ניהול של 0.25% בשנה מסתכמים ב-750 ש'ח בשנה וב-15,000 ש'ח לאורך 20 שנה.
איך המסלול מדורג מול הענף בתשואה
תשואת המסלול מתחילת 2026 היא 3.24%, בעוד חציון קופות הגמל לתגמולים עומד על 5.01% (על בסיס 238 מסלולים).
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מרשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il), עדכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 239 מסלולים בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים, וחציון התשואה מתחילת השנה חושב על 238 מסלולים באותה קטגוריה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05