פיננסים אישיים

מיטב השתלמות אג"ח ממשלות: דמי ניהול ותשואה

מיטב השתלמות אג"ח ממשלות גובה 0.62% דמי ניהול מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בקרנות ההשתלמות.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.62%

מיטב השתלמות אג"ח ממשלות גובה 0.62% דמי ניהול מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בקרנות ההשתלמות.

דמי הניהול מהצבירה במיטב השתלמות אג"ח ממשלות · נכסי המסלול 191 מיליון ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול גבוהים מהחציון בענף. במקביל, התשואה מתחילת השנה עומדת על 2.39% בלבד, מול חציון של 4.39%.

דמי ניהול

0.62%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

2.39%

יוני 2026

נכסי המסלול

191

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הענף

מיטב השתלמות אג"ח ממשלות2.39%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 2.39% מתחילת השנה, כשחציון קרנות ההשתלמות עומד על 4.39%.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

1.77%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.77% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-2.11 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש"ח, דמי ניהול של 0.62% בשנה מצטברים לכ-37,200 ש"ח לאורך 20 שנה. זה מספר שמניח צבירה קבועה, אבל הוא נותן סדר גודל למה שדמי הניהול לוקחים מהחיסכון לאורך זמן. כשמצרפים לזה את הפער בתשואה מתחילת השנה מול חציון הענף, שווה להסתכל על שני המספרים יחד ולא רק על אחד מהם.

מה יש במסלול הזה

מיטב השתלמות אג"ח ממשלות הוא מסלול בקרן השתלמות שמנוהל על ידי מיטב גמל ופנסיה בע"מ. נכסי המסלול עומדים על 191 מיליון ש"ח נכון ליוני 2026.

דמי הניהול מהצבירה הם 0.62% בשנה. החציון בקרנות ההשתלמות, על פני 223 מסלולים, עומד על 0.52%.

איך נראית התשואה

מתחילת 2026 המסלול הניב 2.39%, מול חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות (על פני 231 מסלולים). התשואה החודשית האחרונה היא 0.68%.

במבט ארוך יותר, התשואה בשלוש שנים היא 16% ובחמש שנים 17%. חשוב לזכור שמדובר במסלול אג"ח ממשלות, שמתנהג אחרת ממסלולים כלליים או מנייתיים.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.62%
תשואה חודשית 0.68%
תשואה מתחילת השנה 2.39%
תשואה שלוש שנים 16%
תשואה חמש שנים 17%
נכסי המסלול 191 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
מיטב השתלמות אג"ח ממשלות — המסלול שבעמוד הזה 1.77% 2.39% 0.62%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה גובה דמי הניהול במסלול הזה?

0.62% מהצבירה בשנה, לעומת חציון של 0.52% בקרנות ההשתלמות.

מה התשואה של המסלול מתחילת השנה?

2.39% נכון ליוני 2026, מול חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

זו החלטה שתלויה בפרופיל שלך. שווה להשוות את דמי הניהול (0.62%) ואת התשואה (2.39% מתחילת השנה) למסלולים אחרים באותה קטגוריה של אג"ח ממשלות, ולבדוק אם רמת הסיכון של המסלול מתאימה לאופק החיסכון שלך.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על פני 223 מסלולים בקרנות ההשתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה על פני 231 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05