פיננסים אישיים

ילין לפידות אשראי ואג'ח — דמי ניהול ותשואה

דמי הניהול במסלול הם 0.6% מהצבירה, מעל חציון הקטגוריה שעומד על 0.51%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.6%

דמי הניהול במסלול הם 0.6% מהצבירה, מעל חציון הקטגוריה שעומד על 0.51%.

דמי הניהול מהצבירה בילין לפידות קופת גמל מסלול אשראי ואג"ח · נכסי המסלול 0.4 מיליארד ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול גבוהים מהחציון בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים. במקביל, התשואה מתחילת השנה עומדת על 2.43% בלבד, מול חציון של 5.01%.

דמי ניהול

0.6%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

2.43%

יוני 2026

נכסי המסלול

0.4

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה — המסלול מול חציון הקטגוריה

ילין לפידות קופת גמל מסלול …2.43%חציון קופות הגמל לתגמולים5.01%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 2.43% מתחילת השנה, לעומת חציון של 5.01% בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

1.83%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.83% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-2.67 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

דמי ניהול של 0.6% על צבירה של 300,000 ש'ח למשך 20 שנה מסתכמים בעלות של 36,000 ש'ח. במקביל, התשואה מתחילת השנה נמוכה מהחציון בקטגוריה — כלומר גם משלמים יותר וגם מקבלים פחות עד כה השנה. זה לא בהכרח אומר משהו לטווח הארוך, אבל זה סימן שכדאי להסתכל על הנתונים לפני שמשאירים את הכסף כברירת מחדל.

מה יש במסלול

מדובר בקופת גמל של ילין לפידות במסלול אשראי ואג'ח, בקטגוריה של קופות הגמל לתגמולים. נכסי המסלול עומדים על 0.4 מיליארד ש'ח.

דמי הניהול מהצבירה הם 0.6%, ואין דמי ניהול מההפקדה (0%). התשואה החודשית האחרונה היא 0.2%.

איך זה נראה מול הקטגוריה

חציון דמי הניהול בקטגוריה הוא 0.51% (על בסיס 239 מסלולים). המסלול הזה גובה 0.6% — כלומר מעל החציון.

בתשואה מתחילת השנה: 2.43% במסלול, מול חציון של 5.01% בקטגוריה (238 מסלולים). לטווחים ארוכים יותר, המסלול מציג 17.2% בשלוש שנים ו-18.7% בחמש שנים.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.6%
דמי ניהול מההפקדה 0%
תשואה חודשית 0.2%
תשואה מתחילת השנה 2.43%
תשואה שלוש שנים 17.2%
תשואה חמש שנים 18.7%
נכסי המסלול 0.4 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות 27.5% 28.06% 0.56%
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות 19.22% 19.81% 0.59%
מיטב גמל עוקב מדדי מניות 14.77% 15.37% 0.6%
אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש 14.44% 14.73% 0.29%
אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות 14.24% 14.8% 0.56%
ילין לפידות קופת גמל מסלול אשראי ואג"ח — המסלול שבעמוד הזה 1.83% 2.43% 0.6%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל לתגמולים, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן?

על צבירה קבועה של 300,000 ש'ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.6% בשנה מסתכמים ב-36,000 ש'ח — כ-1,800 ש'ח בשנה.

האם התשואה נמוכה מהחציון?

כן. מתחילת השנה המסלול הניב 2.43%, לעומת חציון של 5.01% בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מרשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 239 מסלולים בקטגוריה, וחציון התשואה מתחילת השנה על 238 מסלולים. עלות דמי-הניהול ל-20 שנה מחושבת על צבירה קבועה של 300,000 ש'ח ב-0.6% לשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05