פיננסים אישיים

הראל פנסיה כללית 50-60: דמי ניהול ותשואה

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.15% בלבד, מתחת לחציון של 0.18% בקטגוריה.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.15%

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.15% בלבד, מתחת לחציון של 0.18% בקטגוריה.

דמי הניהול מהצבירה בהראל פנסיה כללית – גילאי 50 עד 60 · נכסי המסלול 669 מיליון ש"ח

המסלול משלב דמי ניהול נמוכים מהחציון עם תשואה מתחילת השנה של 7.36%, מעל חציון הקטגוריה. נכסי המסלול עומדים על 669 מיליון ש"ח, קטן יחסית לענף.

דמי ניהול

0.15%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

7.36%

יוני 2026

נכסי המסלול

669

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

הראל פנסיה כללית – גילאי 50…7.36%חציון קרנות הפנסיה הכלליות5.24%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 7.36% מתחילת השנה, לעומת חציון של 5.24% בקרנות הפנסיה הכלליות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

7.21%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 7.21% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות הפנסיה הכלליות ב-2.12 נקודות אחוז. נטו-החציון: 5.09%, מתוך 137 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש"ח לאורך 20 שנה, דמי הניהול הנוכחיים של 0.15% מסתכמים בכ-9,000 ש"ח סך הכל. זה הסכום שיוצא מהחיסכון שלך רק בגלל דמי הניהול מהצבירה, לפני שמסתכלים על תשואה או על דמי ניהול מההפקדה.

מה מיוחד במסלול הזה

המסלול מיועד לגילאי 50 עד 60, ומנוהל על ידי הראל פנסיה וגמל בע"מ. דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.15%, מתחת לחציון של 0.18% ב-140 קרנות פנסיה כלליות.

גם התשואה מתחילת השנה, 7.36%, גבוהה מהחציון של 5.24% בקטגוריה. שילוב של עלות נמוכה ותשואה מעל החציון הוא לא מובן מאליו.

מה המספרים לא מספרים

דמי הניהול מההפקדה עומדים על 1.14%, וזה רכיב נפרד שיורד מכל הפקדה חדשה. בחודש האחרון נרשמה תשואה שלילית של 0.4%, תזכורת שתשואות חודשיות תנודתיות מאוד.

נכסי המסלול, 669 מיליון ש"ח, נמוכים יחסית לענף. גודל לא אומר איכות, אבל הוא כן אומר שהמסלול פחות מוכר ופחות מדובר.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.15%
דמי ניהול מההפקדה 1.14%
תשואה חודשית -0.4%
תשואה מתחילת השנה 7.36%
תשואה שלוש שנים 41.7%
תשואה חמש שנים 42.3%
נכסי המסלול 669 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי כללית עוקב מדדי מניות 29.34% 29.51% 0.17%
מיטב פנסיה כללית עוקב מדדי מניות 15.24% 15.38% 0.14%
אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדי מניות 14.61% 14.79% 0.18%
כלל פנסיה משלימה מניות סחיר 13.07% 13.26% 0.19%
כלל פנסיה משלימה מניות 12.53% 12.72% 0.19%
הראל פנסיה כללית – גילאי 50 עד 60 — המסלול שבעמוד הזה 7.21% 7.36% 0.15%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות הפנסיה הכלליות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה ההבדל בין דמי ניהול מהצבירה לדמי ניהול מההפקדה?

דמי הניהול מהצבירה, 0.15%, נגבים אחת לשנה מכלל הכסף שנצבר בחשבון. דמי הניהול מההפקדה, 1.14%, נגבים מכל הפקדה חדשה שנכנסת.

למה מסתכלים על תשואה של שלוש וחמש שנים?

תשואה של תקופה ארוכה, כמו 41.7% בשלוש שנים ו-42.3% בחמש שנים, מחליקה את התנודות של חודש בודד ומאפשרת להבין את המגמה לאורך זמן.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

זה תלוי בגיל שלך, ביתרה שצברת ובשאר החיסכון הפנסיוני שלך. שווה להשוות את דמי הניהול, התשואה לאורך זמן והתאמת המסלול לגיל, מול הקרן שבה אתה נמצא היום.

איך חושב המספר

הנתונים לקוחים מרשות שוק ההון, פנסיה-נט, לתקופת יוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 140 קרנות פנסיה כלליות, וחציון התשואה מתחילת השנה על 137 קרנות. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ודמי ניהול של 0.15% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05