פיננסים אישיים

מנורה מבטחים משלימה יעד לפרישה 2045 — מבט למספרים

0.26% דמי ניהול מהצבירה במסלול, לצד תשואה של 6.1% מתחילת השנה נכון ליוני 2026.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.26%

0.26% דמי ניהול מהצבירה במסלול, לצד תשואה של 6.1% מתחילת השנה נכון ליוני 2026.

דמי הניהול מהצבירה במנורה מבטחים משלימה – יעד לפרישה 2045 · נכסי המסלול 1.4 מיליארד ש"ח

המסלול מיועד לחוסכים שמתכננים לפרוש סביב שנת 2045. הוא מנהל 1.4 מיליארד ש'ח, וגובה דמי ניהול גבוהים מהחציון בענף.

דמי ניהול

0.26%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

6.1%

יוני 2026

נכסי המסלול

1.4

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הענף

מנורה מבטחים משלימה – יעד ל…6.1%חציון קרנות הפנסיה הכלליות5.24%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 6.1% מתחילת השנה, לעומת 5.24% בחציון קרנות הפנסיה הכלליות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

5.84%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 5.84% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות הפנסיה הכלליות ב-0.75 נקודות אחוז. נטו-החציון: 5.09%, מתוך 137 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.26% מהצבירה, בעוד החציון בענף הוא 0.18%. על צבירה קבועה של 300,000 ש'ח לאורך 20 שנה, ההפרש מתורגם לעלות מצטברת של כ-15,600 ש'ח בדמי ניהול. במקביל, התשואה מתחילת השנה (6.1%) גבוהה מהחציון (5.24%) — כך שהשאלה היא האם הפער בתשואה יתמיד לאורך זמן.

מה יש בתוך המסלול

מנורה מבטחים משלימה – יעד לפרישה 2045 היא קרן פנסיה כללית שמנוהלת על ידי מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע'מ. נכסי המסלול עומדים על 1.4 מיליארד ש'ח נכון ליוני 2026.

דמי הניהול מהצבירה הם 0.26%, ודמי הניהול מההפקדה הם 1.05%. חציון דמי הניהול בקטגוריית קרנות הפנסיה הכלליות עומד על 0.18%, מדגם של 140 מסלולים.

איך נראית התשואה

מתחילת השנה המסלול הניב 6.1%, מול חציון של 5.24% בקטגוריה (מדגם של 137 מסלולים). בחודש האחרון נרשמה תשואה שלילית של 0.86%-.

במבט ארוך יותר, התשואה המצטברת לשלוש שנים היא 46.7%, ולחמש שנים 51.4%. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות עתידיות.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.26%
דמי ניהול מההפקדה 1.05%
תשואה חודשית -0.86%
תשואה מתחילת השנה 6.1%
תשואה שלוש שנים 46.7%
תשואה חמש שנים 51.4%
נכסי המסלול 1.4 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי כללית עוקב מדדי מניות 29.34% 29.51% 0.17%
מיטב פנסיה כללית עוקב מדדי מניות 15.24% 15.38% 0.14%
אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדי מניות 14.61% 14.79% 0.18%
כלל פנסיה משלימה מניות סחיר 13.07% 13.26% 0.19%
כלל פנסיה משלימה מניות 12.53% 12.72% 0.19%
מנורה מבטחים משלימה – יעד לפרישה 2045 — המסלול שבעמוד הזה 5.84% 6.1% 0.26%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות הפנסיה הכלליות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

למה דמי הניהול נחשבים גבוהים מהחציון?

דמי הניהול מהצבירה במסלול הם 0.26%, בעוד החציון בקטגוריית קרנות הפנסיה הכלליות עומד על 0.18%. זה הפרש שמצטבר לאורך שנים.

מה המשמעות של 15,600 ש'ח לאורך 20 שנה?

זהו חישוב מוכן של עלות דמי הניהול על צבירה קבועה של 300,000 ש'ח, לפי 0.26% בשנה, למשך 20 שנה. זו אינדיקציה לסדר גודל, לא לתחזית אישית.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה להשוות את דמי הניהול (0.26% מול חציון 0.18%), את התשואה מתחילת השנה (6.1% מול 5.24%) ואת התשואות לשלוש וחמש שנים (46.7% ו-51.4%) מול מסלולי יעד פרישה 2045 אחרים, ולבדוק שההרכב מתאים לאופק החיסכון שלך.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מפנסיה-נט של רשות שוק ההון דרך data.gov.il, נכונים ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 140 מסלולים בקטגוריה, וחציון התשואה מתחילת השנה על 137 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש לפי צבירה קבועה של 300,000 ש'ח ו-0.26% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05