0.16%
דמי הניהול מהצבירה בהראל פנסיה מניות סחיר עומדים על 0.16%, כשהמסלול מנהל 4.3 מיליארד ש"ח והשיג 6.24% מתחילת השנה.
מסלול המניות הסחיר של הראל מציג תשואה של 6.24% מתחילת 2026, מול חציון של 5.02% בקרנות הפנסיה המקיפות. באותו זמן החודש האחרון הסתיים בתשואה של 5.63%- — פער שממחיש איך מסלול מנייתי נראה גם למעלה וגם למטה.
דמי ניהול
0.16%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
6.24%
יוני 2026
נכסי המסלול
4.3
מיליארד ש"ח
6.08%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 6.08% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות הפנסיה המקיפות ב-1.21 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.87%, מתוך 155 מסלולים.
מה זה אומר עליך
בדמי ניהול של 0.16% מהצבירה, על יתרה משוערת של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה, העלות המצטברת מגיעה ל-9,600 ש"ח. זה נמוך מעט מהחציון בענף (0.15%), אבל הנקודה המעניינת יותר היא הפרופיל: תשואה חודשית של 5.63%- לצד 6.24% מתחילת השנה מראה שהמסלול יכול לזוז חזק לשני הכיוונים בטווח קצר.
מה מיוחד במסלול הזה
הראל פנסיה מניות סחיר הוא מסלול בקטגוריית קרנות הפנסיה המקיפות, שמנהל 4.3 מיליארד ש"ח. דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.16%, ודמי הניהול מההפקדה על 1.47%.
מתחילת שנת 2026 הציג המסלול תשואה של 6.24%, לעומת חציון של 5.02% בקטגוריה (מתוך 155 מסלולים שנמדדו). זהו מסלול מנייתי סחיר, כלומר חשוף בעיקר לניירות סחירים בבורסה.
תשואה חיובית מול חודש שלילי
הפער בין תשואת השנה (6.24%) לתשואה החודשית (5.63%-) הוא ההמחשה הקלאסית לתנודתיות של מסלול מנייתי. חודש אחד יכול לקזז חלק משמעותי מהעליות שנצברו קודם.
במסלולים כאלה נהוג להסתכל על טווח ארוך יותר של 3 ו-5 שנים, אבל בנתונים הנוכחיים שדות אלה ריקים. לכן ההשוואה הזמינה כרגע היא מול חציון הקטגוריה מתחילת השנה.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.16% |
| דמי ניהול מההפקדה | 1.47% |
| תשואה חודשית | -5.63% |
| תשואה מתחילת השנה | 6.24% |
| נכסי המסלול | 4.3 מיליארד ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי מקיפה עוקב מדדי מניות | 24.04% | 24.22% | 0.18% |
| מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות | 11.91% | 12.02% | 0.11% |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות | 11.35% | 11.5% | 0.15% |
| מור פנסיה מקיפה – מניות | 10.78% | 10.97% | 0.19% |
| כלל פנסיה מניות סחיר | 10.6% | 10.74% | 0.14% |
| הראל פנסיה מניות סחיר — המסלול שבעמוד הזה | 6.08% | 6.24% | 0.16% |
שאלות ותשובות
כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן?
בדמי ניהול של 0.16% מהצבירה, על יתרה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה, העלות המצטברת המחושבת היא 9,600 ש"ח — כ-480 ש"ח בשנה בממוצע.
איך המסלול ביצע מול הקטגוריה?
מתחילת 2026 המסלול הציג 6.24% מול חציון של 5.02% בקרנות הפנסיה המקיפות. בחודש האחרון התשואה הייתה 5.63%-.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה כללית. שווה לבדוק את אופק ההשקעה שלך, את היכולת שלך לספוג חודשים שליליים כמו 5.63%-, את דמי הניהול (0.16% כאן מול חציון של 0.15%), ולהשוות למסלולים אחרים באותה קטגוריה לפי אותם פרמטרים.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מרשות שוק ההון — פנסיה-נט דרך data.gov.il, לתקופה שמסתיימת ביוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 157 מסלולים בקטגוריה, וחציון התשואה מתחילת השנה על 155 מסלולים. עלות דמי-הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת יתרה קבועה של 300,000 ש"ח.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05