0.16%
התשואה מתחילת 2026 עומדת על 8.54% בהראל פנסיה גילאי 50 ומטה, מול חציון של 5.02% בקרנות הפנסיה המקיפות.
המסלול לגילאי 50 ומטה בהראל מנהל 43.9 מיליארד ש"ח ומציג תשואה מתחילת השנה גבוהה מהחציון בענף. במקביל, דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.16%, קרוב מאוד לחציון של 0.15%.
דמי ניהול
0.16%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
8.54%
יוני 2026
נכסי המסלול
43.9
מיליארד ש"ח
8.38%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 8.38% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות הפנסיה המקיפות ב-3.51 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.87%, מתוך 155 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש"ח, דמי ניהול של 0.16% מהצבירה מתורגמים לעלות של כ-480 ש"ח בשנה, וכ-9,600 ש"ח על פני 20 שנה. זה מספר שנוח להשוות אותו לפער התשואה מול החציון, אבל חשוב לזכור שתשואת עבר של שנה בודדת לא מבטיחה את השנים הבאות.
מה מספרים המספרים
מתחילת 2026 המסלול הניב 8.54%, לעומת חציון של 5.02% בענף (על בסיס 155 מסלולים). בטווחים הארוכים יותר, התשואה המצטברת עומדת על 47.3% בשלוש שנים ו-59.4% בחמש שנים.
בחודש האחרון נרשמה תשואה שלילית של 0.83%. זו תזכורת שגם מסלול עם תשואה שנתית חיובית יכול להיות תנודתי בטווח הקצר.
דמי הניהול בפרספקטיבה
דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.16%, בעוד החציון בענף הוא 0.15% (על בסיס 157 מסלולים). דמי הניהול מההפקדה עומדים על 1.47%.
הפער בדמי הניהול מהצבירה מול החציון קטן מאוד, אבל דמי הניהול נגבים כל שנה, ולכן משמעותיים בטווח הארוך גם כשהם נראים זניחים בשנה בודדת.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.16% |
| דמי ניהול מההפקדה | 1.47% |
| תשואה חודשית | -0.83% |
| תשואה מתחילת השנה | 8.54% |
| תשואה שלוש שנים | 47.3% |
| תשואה חמש שנים | 59.4% |
| נכסי המסלול | 43.9 מיליארד ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי מקיפה עוקב מדדי מניות | 24.04% | 24.22% | 0.18% |
| מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות | 11.91% | 12.02% | 0.11% |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות | 11.35% | 11.5% | 0.15% |
| מור פנסיה מקיפה – מניות | 10.78% | 10.97% | 0.19% |
| כלל פנסיה מניות סחיר | 10.6% | 10.74% | 0.14% |
| הראל פנסיה – גילאי 50 ומטה — המסלול שבעמוד הזה | 8.38% | 8.54% | 0.16% |
שאלות ותשובות
איך התשואה מתחילת השנה משתווה לחציון הענף?
המסלול רשם 8.54% מתחילת 2026, לעומת חציון של 5.02% בקרנות הפנסיה המקיפות (155 מסלולים).
כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן?
על צבירה קבועה של 300,000 ש"ח, 0.16% דמי ניהול מהצבירה שווים לכ-480 ש"ח בשנה וכ-9,600 ש"ח על פני 20 שנה.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה אחת. שווה להשוות את דמי הניהול (0.16% מהצבירה, 1.47% מההפקדה) ואת התשואות בטווחים שונים (8.54% מתחילת השנה, 47.3% בשלוש שנים, 59.4% בחמש שנים) למסלולים אחרים באותה קטגוריה, ולבדוק שהמסלול תואם את גיל הפרישה ורמת הסיכון שמתאימה לך.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחים מרשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il), לתקופה של יוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על פני 157 מסלולים בקטגוריית קרנות הפנסיה המקיפות, וחציון התשואה מתחילת השנה על פני 155 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05