0.15%
6.12% תשואה מתחילת 2026 במסלול הכללי של מנורה מבטחים פנסיה, מול חציון של 5.02% בענף.
המסלול הכללי של מנורה הוא אחד הגדולים בשוק, עם נכסים של 111.4 מיליארד ש"ח. השנה הוא מציג תשואה גבוהה מחציון קרנות הפנסיה המקיפות, אף שדמי הניהול שלו זהים לחציון הענף.
דמי ניהול
0.15%
מהצבירה — כמו חציון הענף
תשואה 2026
6.12%
מתחילת השנה, יוני 2026
נכסי המסלול
111.4
מיליארד ש"ח
5.97%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 5.97% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות הפנסיה המקיפות ב-1.1 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.87%, מתוך 155 מסלולים.
מה זה אומר עליך
דמי הניהול מהצבירה של המסלול (0.15%) זהים לחציון הענף — כלומר הפער בתשואה השנה לא מוסבר במחיר זול יותר אלא בניהול ההשקעות עצמו. על צבירה של 300,000 ש"ח לאורך 20 שנה, דמי הניהול האלה מסתכמים ב-9,000 ש"ח. חשוב לזכור שיוני 2026 היה חודש שלילי (-0.96%), ותשואה של חצי שנה לא מעידה על מגמה ארוכה.
מה מספרים המספרים
מנורה כללי סיים את המחצית הראשונה של 2026 עם תשואה של 6.12%, בעוד חציון קרנות הפנסיה המקיפות עומד על 5.02%. הפער הזה קיים למרות שדמי הניהול מהצבירה של המסלול (0.15%) זהים לחציון הענף.
במבט ארוך יותר, תשואת שלוש השנים של המסלול היא 45.9% ותשואת חמש השנים 58.7%. נכסי המסלול עומדים על 111.4 מיליארד ש"ח.
מה כדאי לשים לב אליו
דמי הניהול מההפקדה במסלול הם 1.73% — נתון שנוגע לכל הפקדה חדשה, בנפרד מדמי הניהול מהצבירה. שני המספרים ביחד קובעים את העלות בפועל.
החודש האחרון (יוני 2026) היה שלילי במסלול, עם תשואה של -0.96%. תנודתיות חודשית היא חלק טבעי מהשקעה פנסיונית לטווח ארוך, ולכן ההשוואה השנתית והרב-שנתית משמעותית יותר מחודש בודד.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.15% |
| דמי ניהול מההפקדה | 1.73% |
| תשואה חודשית | -0.96% |
| תשואה מתחילת השנה | 6.12% |
| תשואה שלוש שנים | 45.9% |
| תשואה חמש שנים | 58.7% |
| נכסי המסלול | 111.4 מיליארד ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי מקיפה עוקב מדדי מניות | 24.04% | 24.22% | 0.18% |
| מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות | 11.91% | 12.02% | 0.11% |
| אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות | 11.35% | 11.5% | 0.15% |
| מור פנסיה מקיפה – מניות | 10.78% | 10.97% | 0.19% |
| כלל פנסיה מניות סחיר | 10.6% | 10.74% | 0.14% |
| מנורה מבטחים פנסיה — כללי — המסלול שבעמוד הזה | 5.97% | 6.12% | 0.15% |
שאלות ותשובות
למה מנורה כללי הניב יותר מהחציון השנה?
התשואה של 6.12% גבוהה מחציון הענף (5.02%) למרות שדמי הניהול זהים (0.15%). הפער נובע מהחלטות ניהול ההשקעות במסלול, לא מהמחיר.
האם דמי הניהול של מנורה כללי זולים?
דמי הניהול מהצבירה (0.15%) זהים בדיוק לחציון הענף. דמי הניהול מההפקדה עומדים על 1.73%.
איך חושב המספר
הנתונים לקוחים מרשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il), נשלפו ב-2026-08-05, ומתייחסים לתקופה שמסתיימת ביוני 2026. חציון הענף חושב על פני 155–157 מסלולים בקטגוריית קרנות הפנסיה המקיפות. עלות דמי הניהול לאורך 20 שנה מחושבת מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05