פיננסים אישיים

מגדל מקפת אישית כללי — קרן הדגל של מגדל

דמי הניהול מהצבירה במגדל מקפת אישית כללי עומדים על 0.14%, מעט מתחת לחציון הקטגוריה שעומד על 0.15%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.14%

דמי הניהול מהצבירה במגדל מקפת אישית כללי עומדים על 0.14%, מעט מתחת לחציון הקטגוריה שעומד על 0.15%.

דמי הניהול מהצבירה במגדל מקפת אישית כללי · נכסי המסלול 69.7 מיליארד ש"ח

מגדל מקפת אישית כללי היא קרן פנסיה מקיפה עם נכסים בהיקף 69.7 מיליארד ש'ח. דמי הניהול בה נמוכים במעט מהחציון בקטגוריה, והתשואה מתחילת השנה גבוהה מהחציון.

דמי ניהול

0.14%

מהצבירה

תשואה YTD

6.35%

יוני 2026

נכסי המסלול

69.7

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה — מגדל מקפת מול חציון הקטגוריה

מגדל מקפת אישית כללי6.35%חציון קרנות הפנסיה המקיפות5.02%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

מגדל מקפת אישית כללי הניבה 6.35% מתחילת השנה, לעומת חציון של 5.02% בקרנות הפנסיה המקיפות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

6.21%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 6.21% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות הפנסיה המקיפות ב-1.34 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.87%, מתוך 155 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש'ח, דמי ניהול של 0.14% מסתכמים בכ-8,400 ש'ח לאורך 20 שנה. זה מעט מתחת לחציון הקטגוריה שעומד על 0.15%, כלומר במונחי עלות הקרן הזו נמצאת בצד הזול של השוק. חשוב לזכור שדמי ניהול הם רק חלק מהתמונה — התשואה, ההרכב והשירות הם חלקים אחרים.

עלות מול חציון

דמי הניהול מהצבירה במגדל מקפת אישית כללי הם 0.14%, לעומת חציון של 0.15% בקטגוריית קרנות הפנסיה המקיפות (מתוך 157 מסלולים). דמי הניהול מההפקדה עומדים על 1.56%.

במונחים כספיים, על צבירה של 300,000 ש'ח למשך 20 שנה, דמי הניהול השנתיים הם כ-420 ש'ח, ובסך הכל כ-8,400 ש'ח לאורך התקופה.

תשואה והיקף

מתחילת השנה (יוני 2026) הניבה הקרן תשואה של 6.35%, לעומת חציון של 5.02% בקטגוריה. בטווח של שלוש שנים התשואה המצטברת עומדת על 44.3%, ובחמש שנים על 58.5%. בחודש האחרון נרשמה תשואה שלילית של 0.78%-.

היקף הנכסים במסלול הוא 69.7 מיליארד ש'ח, מה שהופך אותו לאחד המסלולים הגדולים בקטגוריה.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.14%
דמי ניהול מההפקדה 1.56%
תשואה חודשית -0.78%
תשואה מתחילת השנה 6.35%
תשואה שלוש שנים 44.3%
תשואה חמש שנים 58.5%
נכסי המסלול 69.7 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי מקיפה עוקב מדדי מניות 24.04% 24.22% 0.18%
מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות 11.91% 12.02% 0.11%
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות 11.35% 11.5% 0.15%
מור פנסיה מקיפה – מניות 10.78% 10.97% 0.19%
כלל פנסיה מניות סחיר 10.6% 10.74% 0.14%
מגדל מקפת אישית כללי — המסלול שבעמוד הזה 6.21% 6.35% 0.14%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות הפנסיה המקיפות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מהם דמי הניהול במגדל מקפת אישית כללי?

דמי הניהול מהצבירה הם 0.14%, ודמי הניהול מההפקדה הם 1.56%. חציון דמי הניהול מהצבירה בקטגוריה עומד על 0.15%.

מה גודל המסלול ומה התשואה שלו?

נכסי המסלול הם 69.7 מיליארד ש'ח. התשואה מתחילת השנה היא 6.35%, לשלוש שנים 44.3% ולחמש שנים 58.5%.

איך חושב המספר

הנתונים לקוחים מרשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il), נכונים ליוני 2026. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח ו-0.14% דמי ניהול שנתיים. החציון מחושב על פני 157 מסלולים בקטגוריית קרנות הפנסיה המקיפות.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05