פיננסים אישיים

מגדל מקפת אישית 50-60: דמי ניהול 0.14%

דמי הניהול מהצבירה במגדל מקפת אישית לבני 50 עד 60 עומדים על 0.14%, מתחת לחציון של 0.15% בענף.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.14%

דמי הניהול מהצבירה במגדל מקפת אישית לבני 50 עד 60 עומדים על 0.14%, מתחת לחציון של 0.15% בענף.

דמי הניהול מהצבירה במגדל מקפת אישית לבני 50 עד 60 · נכסי המסלול 17.7 מיליארד ש"ח

זהו מסלול פנסיה ייעודי לגילאי 50 עד 60, שמנהל 17.7 מיליארד שקל. השילוב של דמי ניהול נמוכים מהחציון ותשואה מתחילת השנה של 6.04% לעומת חציון של 5.02% מציב אותו במקום מעניין לבחינה.

דמי ניהול

0.14%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

6.04%

יוני 2026

נכסי המסלול

17.7

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הענף

מגדל מקפת אישית לבני 50 עד …6.04%חציון קרנות הפנסיה המקיפות5.02%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 6.04% מתחילת השנה, לעומת חציון של 5.02% בקרנות הפנסיה המקיפות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

5.9%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 5.9% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות הפנסיה המקיפות ב-1.03 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.87%, מתוך 155 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 שקל, דמי ניהול של 0.14% בשנה מסתכמים בכ-8,400 שקל לאורך 20 שנה. זה הסכום שיורד מהחיסכון שלך רק בגלל דמי הניהול מהצבירה, בהנחת יתרה קבועה. ככל שהצבירה גדלה עם השנים, המשמעות של כל נקודת אחוז בדמי הניהול הולכת ומתעצמת.

מה יש במספרים

המסלול גובה 0.14% דמי ניהול מהצבירה ו-1.56% מההפקדה. החציון בענף קרנות הפנסיה המקיפות עומד על 0.15% מהצבירה, כך שהמסלול נמצא מעט מתחת לחציון.

בצד התשואה: 6.04% מתחילת השנה, 43.9% בשלוש השנים האחרונות ו-54.2% בחמש השנים האחרונות. התשואה החודשית האחרונה שלילית, מינוס 0.8%.

למה זה חשוב במיוחד בגילאי 50-60

בעשור שלפני הפרישה הצבירה בחשבון בדרך כלל בשיא שלה. כל הפרש קטן בדמי ניהול מהצבירה מתורגם לסכום גדול יותר בשקלים, כי הוא נגבה מיתרה גבוהה.

נכסי המסלול עומדים על 17.7 מיליארד שקל, כלומר מדובר במסלול גדול ולא נישתי. עדיין, מספרי עבר אינם מבטיחים תשואה עתידית.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.14%
דמי ניהול מההפקדה 1.56%
תשואה חודשית -0.8%
תשואה מתחילת השנה 6.04%
תשואה שלוש שנים 43.9%
תשואה חמש שנים 54.2%
נכסי המסלול 17.7 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי מקיפה עוקב מדדי מניות 24.04% 24.22% 0.18%
מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות 11.91% 12.02% 0.11%
אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדי מניות 11.35% 11.5% 0.15%
מור פנסיה מקיפה – מניות 10.78% 10.97% 0.19%
כלל פנסיה מניות סחיר 10.6% 10.74% 0.14%
מגדל מקפת אישית לבני 50 עד 60 — המסלול שבעמוד הזה 5.9% 6.04% 0.14%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות הפנסיה המקיפות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה ההבדל בין דמי ניהול מצבירה לדמי ניהול מהפקדה?

דמי ניהול מהצבירה, 0.14%, נגבים בכל שנה מכלל הכסף שנצבר בחשבון. דמי ניהול מההפקדה, 1.56%, נגבים רק מהסכום החדש שמופקד באותו חודש.

מה המשמעות של תשואה חודשית שלילית?

בחודש המדווח המסלול ירד ב-0.8%. זה נתון נקודתי; לצידו התשואה מתחילת השנה חיובית ועומדת על 6.04%, ובחמש השנים האחרונות 54.2%.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה כללית. שווה לבדוק מה דמי הניהול שאתה משלם היום מול 0.14% כאן, להשוות את התשואות לטווח של שלוש וחמש שנים מול מסלולים אחרים באותה קטגוריה, ולוודא שהמסלול מתאים לגיל ולרמת הסיכון שאתה רוצה בעשור שלפני הפרישה.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מפנסיה-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על פני 157 מסלולים בקטגוריית קרנות הפנסיה המקיפות, וחציון התשואה מתחילת השנה על פני 155 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת על צבירה קבועה של 300,000 שקל ב-0.14% לשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05