סקירת מניה · NYSECWEN

Clearway Energy Inc

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי$32.56נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי-0.25%לעומת יום המסחר הקודם
מחיר יעד ממוצע$43.15ממוצע תחזיות האנליסטים
מספר אנליסטים17עוקבים אחרי המניה
מה קרה היום · 5 בספטמבר 2026

מול הסגירה הקודמת של 31.47 דולר, מניית Clearway Energy Inc עומדת על 31.82 דולר — עלייה של 0.35 דולר, 1.11%. טווח המסחר היום נע בין 31.47 ל-31.98 דולר.

קנייה
7.9/10
ציון כללי

הנתונים מראים כי מניית Clearway Energy נסחרת ב-32.56 דולר עם פער של 32.5% מול יעד הקונצנזוס של 17 אנליסטים (43.15 דולר), אך היעד משקף הערכות ולא ודאות.

כמה לסמוך על הציון?אמון גבוה
אמון גבוה ✓בינוניאמון נמוך

מבוסס על 17 אנליסטים — 88% מהם ממליצים קנייה. ככל שיש יותר אנליסטים ופחות מחלוקת ביניהם, אפשר לסמוך יותר על הציון.

במבט אחד

אותות מהירים

הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").

נקודות אור

  • מרווח גולמי 120%
  • 88% מהאנליסטים בעד

דגלים אדומים

    i

    מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

    חברת Clearway Energy היא חברת חשמל (מגזר ה-Utilities, כלומר תשתיות חשמל ומים) הפועלת בארה"ב. החברה מחזיקה ומפעילה מתקנים לייצור חשמל, בעיקר מאנרגיה מתחדשת כמו שדות טורבינות רוח ופאנלים סולאריים, וכן כמה מתקנים המבוססים על גז טבעי. בפועל, החברה מייצרת חשמל ומספקת אותו ללקוחות גדולים.

    הכסף של החברה מגיע ברובו ממכירת החשמל שהיא מייצרת, לרוב באמצעות חוזים ארוכי-טווח (הסכמים לאספקת חשמל למספר שנים במחיר קבוע מראש). מבנה כזה יוצר הכנסה חוזרת ויציבה יחסית לאורך זמן, ולא הכנסה חד-פעמית. כך יודעת החברה מראש חלק ניכר מההכנסות הצפויות לה.

    מבחינת סדר-גודל, שווי-השוק (הערך הכולל של מניות החברה בבורסה) עומד על כ-7 מיליארד דולר. ההכנסה השנתית האחרונה הייתה כ-1.43 מיליארד דולר, לעומת כ-1.37 מיליארד דולר בשנה הקודמת — שינוי של 4.2%. הרווח הנקי הסתכם ב-169 מיליון דולר לעומת 88 מיליון דולר קודם לכן (שינוי של 92%), בעוד הרווח התפעולי ירד מ-196 מיליון דולר ל-160 מיליון דולר (שינוי של 18.4%-). הנתונים מוצגים לצורך הקשר בלבד.

    ניתוח AI בעברית

    תובנות

    מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

    חיובי+32.5%פער מול היעד

    פער גדול בין מחיר השוק ליעד האנליסטים

    מחיר המניה עומד על 32.56 דולר, בעוד יעד הקונצנזוס של 17 אנליסטים הוא 43.15 דולר — פער מול היעד של 32.5%. היעד הגבוה ביותר מגיע עד 58.74 דולר (פער של 80%).

    נתון: יעד קונצנזוס 43.15 דולר לעומת מחיר נוכחי 32.56 דולר. 15 מתוך 17 אנליסטים בדירוג קנייה או קנייה חזקה.

    מה זה אומר עליך: פער כזה נובע בדרך-כלל מהערכת האנליסטים שתזרים המזומנים העתידי של תחנות הכוח המתחדש יצדיק שווי גבוה יותר, בייחוד בתנאי שוק שמעדיף אנרגיה נקייה. הפער יצטמצם רק אם המחיר יעלה או אם האנליסטים יורידו תחזיות.

    חיובי7.9ציון אנליסטים

    דירוג אנליסטים חיובי במיוחד

    17 אנליסטים מעניקים לחברה ציון 7.9 מתוך 10, כאשר 88% מהם ממליצים על קנייה (3 קנייה חזקה, 12 קנייה), רק 2 מחזיקים דירוג החזקה, ואף אחד לא ממליץ על מכירה.

    נתון: ציון 7.9/10 מבוסס על 15 המלצות קנייה לעומת 2 המלצות החזקה בלבד, ללא המלצות שליליות כלל.

    מה זה אומר עליך: קונצנזוס רחב כזה באנרגיה מתחדשת מעיד על אמון בהסכמי רכישת חשמל ארוכי-טווח (PPA) של החברה ובתזרים צפוי יציב. הציון עשוי להשתנות אם תתגלה תחרות חדשה או שינויים ברגולציה פדרלית.

    חיובי+84%קפיצה ברווח

    שיפור חד ברווחיות נטו ב-2025

    הרווח הנקי זינק מ-88 מיליון דולר בשנת 2024 ל-169 מיליון דולר בשנת 2025 (עלייה של 92%), ומרווח הרווח הנקי כמעט הכפיל עצמו מ-6.4% ל-11.8%.

    נתון: רווח נקי עלה מ-88M$ ב-FY2024 ל-169M$ ב-FY2025. מרווח רווח נקי עלה מ-6.4% ל-11.8% באותה תקופה.

    מה זה אומר עליך: זינוק כזה בסקטור האנרגיה המתחדשת נובע לרוב מהשלמת פרויקטים חדשים שהתחילו לייצר הכנסות, או מהפחתת עלויות הון ותפעול. הרווחיות תוסיף לעלות רק אם החברה תצליח להוסיף קיבולת ייצור ולשמור על תמהיל דומה של הסכמי PPA רווחיים.

    לשים לב-44%ירידה במרווח

    ירידה מתמשכת במרווח התפעולי

    מרווח הרווח התפעולי ירד בהדרגה מ-20.0% ב-2023 ל-14.3% ב-2024, והמשיך ל-11.2% ב-2025 — ירידה מצטברת של כ-44% בנקודות האחוז.

    נתון: מרווח תפעולי ירד מ-20.0% (FY2023) ל-14.3% (FY2024) ל-11.2% (FY2025). רווח תפעולי ירד מ-263M$ ל-160M$ באותה תקופה.

    מה זה אומר עליך: ירידה במרווח תפעולי בחברות אנרגיה מתחדשת מעידה לרוב על עלייה בהוצאות תחזוקה או התחלות פרויקטים חדשים עם עלויות גבוהות. מגמה זו תשתנה רק אם Clearway תצליח לייעל תפעול או אם מחירי החשמל יעלו באופן משמעותי.

    שני הצדדים · הגרסה המנומקת

    השור מול הדוב

    שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

    הטיעון לקנייה
    • צמיחה חדה ברווח הנקי הרווח הנקי עלה מ-88 מיליון דולר ל-169 מיליון דולר, שינוי של 92.0% לעומת השנה הקודמת.
    • עלייה בהכנסות ההכנסות גדלו מ-1,371 מיליון דולר ל-1,429 מיליון דולר, שינוי של 4.2%.
    • קונצנזוס אנליסטים חיובי מתוך 17 אנליסטים, 3 מדרגים Strong Buy ו-12 מדרגים Buy, ללא המלצות מכירה.
    • פער מול יעד-האנליסטים יעד-האנליסטים הממוצע עומד על 43.15 דולר, פער של 32.5% מול המחיר הנוכחי של 32.56 דולר.
    הטיעון נגד
    • ירידה ברווח התפעולי הרווח התפעולי ירד מ-196 מיליון דולר ל-160 מיליון דולר, שינוי של 18.4%- לעומת השנה הקודמת.
    • פער בין רווח תפעולי לרווח נקי הרווח הנקי עלה בחדות בעוד הרווח התפעולי ירד, מה שמצביע על כך שהעלייה נשענה על גורמים מחוץ לפעילות הליבה.
    • מיעוט המלצות בדרגה הגבוהה רק 3 מתוך 17 האנליסטים מדרגים Strong Buy, בעוד 2 מדרגים Hold (המתנה).
    • תלות ביעד עתידי הפער של 32.5% מול היעד מבוסס על תחזיות אנליסטים ואינו מבטיח את המחיר בפועל.
    הנתונים המלאים

    הדאטה שמאחורי הפרשנות

    כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

    גרף מחיר — TradingView

    דעת המומחים

    מה חושבים האנליסטים?

    17 אנליסטים שעוקבים אחרי המניה — לאן הם חושבים שהמחיר הולך, ומה הם ממליצים.

    ההמלצות עודכנו לאחרונה ב-08/2026

    קונצנזוס$43.15
    גבוה$58.74
    נמוך$34.31
    קנייה חזקה3
    קנייה12
    החזקה2
    מכירה0
    מכירה חזקה0
    המספרים

    נתונים פיננסיים

    נתונים פיננסיים (3 שנים) הנתונים במיליוני $

    מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 2 · 2026שינוי לעומת רבעון 2 · 2025
    הכנסות$1,314$1,371$1,429$481+22.7%
    רווח נקי$79$88$169$122+306.7%
    רווח גולמי$332+27.2%
    רווח תפעולי$263$196$160$121+39.1%
    רווח למניה (EPS)$0.67$0.75
    שיעור רווח תפעולי+20%+14.3%+11.2%
    שיעור רווח נקי+6%+6.4%+11.8%
    הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.
    הדוח שכבר פורסם

    מה הראה הדוח האחרון

    הנתונים מראים כי הכנסות Clearway Energy Inc (CWEN) עלו בכ-4% ל-1.43 מיליארד דולר, לעומת 1.37 מיליארד דולר בשנה הקודמת.

    הרווח הנקי (הרווח שנשאר אחרי כל ההוצאות) קפץ בכ-92% ל-169 מיליון דולר, לעומת 88 מיליון דולר בשנה הקודמת.

    עם זאת, הרווח התפעולי (הרווח מהפעילות העסקית עצמה) ירד בכ-18% ל-160 מיליון דולר, לעומת 196 מיליון דולר בשנה הקודמת — כלומר העלייה ברווח הנקי הגיעה מגורמים שמחוץ לפעילות התפעולית.

    הנתונים של Clearway Energy Inc מראים כי ברבעון 2 לשנת 2026 ההכנסות עמדו על 481 מיליון דולר, לעומת 392 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד — עלייה של 22.7%. הרווח הנקי (הרווח לאחר כל ההוצאות והמסים) עמד על 122 מיליון דולר, לעומת 30 מיליון דולר ברבעון 2 לשנת 2025 — שינוי של 306.7%.

    הדוח הבא של Clearway Energy Inc צפוי בסביבות 04/11/2026.

    סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

    ניתוח טכני

    ניתוח טכני מאת TradingView
    סיכום

    סיכום

    Clearway Energy Inc היא חברת אנרגיה מתחדשת הפועלת בתחום הקרינה שמשית ורוח בארצות הברית. החברה מפעילה תיקיית פרויקטים המייצרות חשמל נקי וממטבעה את ההכנסות על בסיס חוזים ארוכי טווח עם מקנים.

    בשנה האחרונה (FY2024 עד FY2025), הנתונים מראים שהוצאות החברה גדלו בשיעור של 4.2 אחוז. מחיר המניה כיום עומד על 32.56 דולר, עם ירידה קטנה של 0.25 אחוז ביום המסחר האחרון.

    קונצנזוס של 17 אנליסטים מדרג את המניה כ״קנייה״, עם יעד מחיר קונצנזוס של 43.15 דולר. פער זה מול יעד הקונצנזוס עומד על 32.5 אחוז, בעוד שהיעד הגבוה ביותר מקצועי מגיע לכ־58.74 דולר, המהווה פער של 80 אחוז מול המחיר הנוכחי.

    ההשקעה בחברות אנרגיה מתחדשת כמו Clearway Energy כרוכה בסיכונים פוליטיים וויסות, אך גם בהזדמנות של תזרימי מזומנים יציבים מחוזים ממשיכים.

    המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

    הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.