סקירת מניה · NYSEELV

Elevance Health Inc

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי$400.54נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי+1.08%לעומת יום המסחר הקודם
מחיר יעד ממוצע$455.71ממוצע תחזיות האנליסטים
מספר אנליסטים29עוקבים אחרי המניה
מה קרה היום · 5 בספטמבר 2026

Elevance Health Inc עומדת על 407.50 דולר, ירידה של 7.28 דולר, 1.76% מול סגירה קודמת של 414.78 דולר. במהלך יום המסחר נע המחיר בין 406.33 ל-414.46 דולר.

קנייה
7.5/10
ציון כללי

הנתונים מראים כי הכנסות Elevance Health (ELV) צמחו ב-16% לכ-199 מיליארד דולר, אך המרווח התפעולי (יחס הרווח להכנסות) ירד מ-5.0% ל-3.6%, והפער מול יעד-האנליסטים עומד על 13.8%.

כמה לסמוך על הציון?אמון בינוני
אמון גבוה ✓בינוניאמון נמוך

מבוסס על 29 אנליסטים — 66% מהם ממליצים קנייה. ככל שיש יותר אנליסטים ופחות מחלוקת ביניהם, אפשר לסמוך יותר על הציון.

במבט אחד

אותות מהירים

הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").

נקודות אור

  • 66% מהאנליסטים בעד

דגלים אדומים

    i

    מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

    חברת Elevance Health היא אחת מחברות ביטוח הבריאות הגדולות בארצות הברית. בפשטות, החברה מוכרת פוליסות ביטוח בריאות למיליוני אנשים — יחידים, מעסיקים וגם דרך תוכניות ממשלתיות (כמו ביטוח לקשישים ולבעלי הכנסה נמוכה). כשאדם מבוטח זקוק לטיפול רפואי, החברה מכסה חלק מההוצאות בהתאם לתנאי הפוליסה. בנוסף, החברה מפעילה שירותים בתחום ניהול תרופות מרשם ושירותי בריאות נוספים.

    ההכנסה של החברה מגיעה בעיקר מדמי הביטוח (פרמיות) שהמבוטחים והמעסיקים משלמים באופן קבוע, חודש אחר חודש. זהו מודל של הכנסה חוזרת — כלומר תשלומים שחוזרים על עצמם באופן שוטף ולא עסקה חד-פעמית. הרווח נוצר מהפער בין הכסף שנכנס מהפרמיות לבין הכסף שיוצא לתשלום עבור הטיפולים הרפואיים והוצאות התפעול. ככל שעלויות הטיפול הרפואי גבוהות יותר, כך נשחק הרווח.

    מבחינת סדר-גודל, ההכנסה השנתית של החברה עמדה על כ-199 מיליארד דולר, לעומת כ-177 מיליארד דולר בשנה הקודמת — עלייה של 12.5%. עם זאת, הנתונים מראים שהרווח הנקי ירד ל-5.66 מיליארד דולר (ירידה של 5.3%), והרווח התפעולי ירד ב-8.4%. שווי-השוק של החברה (הערך הכולל של כל מניותיה) עומד על כ-87 מיליארד דולר. כלומר, ההכנסות גדלו אך הרווחיות נשחקה מעט, מה שמשקף פער מול היעד בשורת הרווח.

    ניתוח AI בעברית

    תובנות

    מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

    לשים לב-28%שחיקת מרווח תפעולי

    ירידה חדה ברווחיות התפעולית

    מרווח התפעול של Elevance Health (ELV) ירד מ-5.0% ב-2023 ל-3.6% ב-2025, ירידה של כ-28% בשלוש שנים. הרווח התפעולי עצמו ירד מ-8 מיליארד דולר ל-7 מיליארד דולר למרות שההכנסות צמחו ב-16% לכ-199 מיליארד דולר באותה תקופה.

    נתון: Operating Margin ירד מ-5.0% (2023) דרך 4.4% (2024) ל-3.6% (2025); הכנסות עלו מ-171 מיליארד ל-199 מיליארד אך רווח תפעולי ירד מ-8 מיליארד ל-7 מיליארד.

    מה זה אומר עליך: שחיקה כזו מצביעה על עלייה מואצת בהוצאות תפעוליות או בעלויות רפואיות (medical costs) שעולה מהר יותר מההכנסות. בחברות ביטוח בריאות זה נובע בדרך-כלל מעלייה בתביעות רפואיות, שינויים רגולטוריים או תחרות גוברת. שיפור ידרוש בקרת עלויות קפדנית או העלאת דמי ביטוח.

    חיובי+16%צמיחה תלת-שנתית

    צמיחת הכנסות חזקה ברקע מאתגר

    Elevance Health הצליחה להגדיל את ההכנסות מ-171 מיליארד דולר (2023) ל-199 מיליארד דולר (2025), גידול של 28 מיליארד דולר או כ-16% בשלוש שנים. זוהי צמיחה אורגנית משמעותית בענף ביטוח הבריאות, המעידה על הרחבת מספר המבוטחים או פוליסות.

    נתון: הכנסות צמחו מ-$171B (2023) דרך $177B (2024) ל-$199B (2025), גידול כולל של 16.4%.

    מה זה אומר עליך: צמיחת הכנסות חזקה מעידה על כוח תמחור וביקוש עמיד למוצרי החברה. עבור חברת ביטוח בריאות זה נובע בדרך-כלל מהרחבת בסיס המבוטחים (membership growth), חוזי Medicaid/Medicare חדשים או העלאות פרמיות. האתגר הוא לתרגם את הצמיחה לרווחיות מוגברת.

    חיובי7.5פער מול היעד

    פער משמעותי מול יעד האנליסטים

    מחיר המניה כיום ($400.54) נמוך בכ-13.8% מיעד הקונצנזוס של האנליסטים ($455.71), ובכ-29% מיעד הגבוה ($516.60). מתוך 29 אנליסטים, 19 ממליצים על 'קנייה חזקה' או 'קנייה', ואף אחד לא ממליץ על 'מכירה'.

    נתון: מחיר נוכחי $400.54 לעומת קונצנזוס $455.71; ציון אנליסטים 7.5/10; 19 מתוך 29 אנליסטים בהמלצת קנייה או קנייה חזקה, 0 במכירה.

    לשים לב$25.2EPS יציב תלת-שנתי

    רווח למניה סטגנטי למרות צמיחת הכנסות

    הרווח למניה (EPS) של Elevance נותר כמעט קבוע סביב $25.2-$25.7 בשלוש השנים האחרונות, למרות שההכנסות עלו ב-16%. הרווח הנקי עצמו נשאר על 6 מיליארד דולר ללא שינוי, מה שמצביע על דילול או שהחברה לא הצליחה להמיר צמיחה להכנסה נטו.

    נתון: EPS: $25.22 (2023), $25.68 (2024), $25.21 (2025); רווח נקי נשאר על $6B בכל שלוש השנים למרות הכנסות שצמחו מ-$171B ל-$199B.

    מה זה אומר עליך: סטגנציה ב-EPS כשההכנסות עולות נובעת בדרך-כלל מירידה במרווחי רווח (כפי שנראה בשחיקת מרווח התפעול), עלייה במספר המניות במחזור, או עלייה במסים והוצאות מימון. משקיעים רואים בזה אות אזהרה — צמיחת Top-Line שלא מגיעה ל-Bottom-Line.

    שני הצדדים · הגרסה המנומקת

    השור מול הדוב

    שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

    הטיעון לקנייה
    • צמיחה בהכנסות הכנסות Elevance Health עלו ל-199.1 מיליארד דולר לעומת 177 מיליארד בשנה הקודמת, שינוי של 12.5%.
    • המלצות אנליסטים הנתונים מראים 29 המלצות קנייה — 7 בדירוג Strong Buy ו-12 בדירוג Buy, ללא המלצות מכירה כלל.
    • פער מול היעד מחיר המניה $400.54 נמצא בפער של 13.8% מיעד האנליסטים הממוצע של $455.71.
    הטיעון נגד
    • ירידה ברווח הנקי הרווח הנקי ירד ל-5.66 מיליארד דולר לעומת 5.98 מיליארד בשנה הקודמת, שינוי של -5.3%.
    • שחיקה ברווח התפעולי הרווח התפעולי של Elevance Health ירד ל-7.2 מיליארד דולר לעומת 7.86 מיליארד, שינוי של -8.4%.
    • ירידה ברווח למניה הרווח למניה (EPS – רווח המחולק למספר המניות) ירד ל-25.21 לעומת 25.68 בשנה הקודמת, שינוי של -1.8%.
    • פיזור המלצות מעורב לצד המלצות הקנייה קיימות 10 המלצות החזקה (Hold), המשקפות עמדה ניטרלית של חלק מהאנליסטים.
    הנתונים המלאים

    הדאטה שמאחורי הפרשנות

    כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

    גרף מחיר — TradingView

    דעת המומחים

    מה חושבים האנליסטים?

    29 אנליסטים שעוקבים אחרי המניה — לאן הם חושבים שהמחיר הולך, ומה הם ממליצים.

    ההמלצות עודכנו לאחרונה ב-08/2026

    קונצנזוס$455.71
    גבוה$516.60
    חציון$465.12
    נמוך$396.93
    קנייה חזקה7
    קנייה12
    החזקה10
    מכירה0
    מכירה חזקה0
    המספרים

    נתונים פיננסיים

    נתונים פיננסיים (3 שנים) הנתונים במיליוני $

    מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 2 · 2026שינוי לעומת רבעון 2 · 2025
    הכנסות$171,340$177,011$199,125$50,474+1.4%
    רווח נקי$5,987$5,980$5,662$1,463-16.1%
    רווח תפעולי$8,499$7,862$7,199
    רווח למניה (EPS)$25.22$25.68$25.21
    שיעור רווח תפעולי+5%+4.4%+3.6%
    שיעור רווח נקי+3.5%+3.4%+2.8%
    הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.
    הדוח שכבר פורסם

    מה הראה הדוח האחרון

    הדוח האחרון של Elevance Health Inc מראה שההכנסות (סך הכסף שנכנס מפעילות החברה) עלו בכ-12.5% והגיעו לכ-199 מיליארד דולר, לעומת כ-177 מיליארד דולר בשנה הקודמת.

    עם זאת, הרווח הנקי (הכסף שנשאר אחרי כל ההוצאות) ירד בכ-5.3% לכ-5.7 מיליארד דולר, והרווח התפעולי (הרווח מהפעילות העסקית עצמה) ירד בכ-8.4% לכ-7.2 מיליארד דולר.

    הנתונים מראים שלמרות הגידול בהכנסות, הרווח למניה (EPS — חלק הרווח המיוחס לכל מניה) ירד קלות בכ-1.8% לכ-25.21 דולר, כלומר קיים פער מול היעד ברמת הרווחיות.

    הנתונים של Elevance Health Inc מראים כי ברבעון 2 · 2026 ההכנסות הגיעו ל-50.474 מיליארד דולר, לעומת 49.776 מיליארד דולר ברבעון 2 · 2025 — עלייה של 1.4%. הרווח הנקי (הרווח לאחר כל ההוצאות והמסים) עמד על 1.463 מיליארד דולר, לעומת 1.743 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד — ירידה של 16.1%.

    הדוח הבא של Elevance Health Inc ב-21/10/2026. האנליסטים צופים רווח למניה של $4.66.

    סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

    ניתוח טכני

    ניתוח טכני מאת TradingView
    סיכום

    סיכום

    Elevance Health Inc (ELV) היא חברה אמריקאית גדולה בתחום ביטוח בריאות. החברה מנהלת תוכניות ביטוח לעובדים, משפחות וקבוצות ממשלתיות בארצות הברית, עם מוקדי פעילות בעשרות מדינות.

    בשנת 2025 הכנסות ELV הגיעו לכ-199 מיליארד דולר, עלייה של 12.5% מהשנה הקודמת. אך הנתונים מראים שהרווח התפעולי ירד מ-8 מיליארד דולר ל-7 מיליארד דולר בשלוש שנים, למרות גדילת ההכנסות. מרווח התפעול (אחוז הרווח מההכנסות) ירד מ-5.0% בשנת 2023 ל-3.6% בשנת 2025 — ירידה של כ-28% בתקופה זו.

    המחיר הנוכחי של ELV עומד על 400.54 דולר. אנליסטים מעריכים יעד מחיר ממוצע של 455.71 דולר, המעיד על פער של 13.8% מול רמת המחיר הנוכחית. הקונסנסוס של 29 אנליסטים הוא לרוכישה (ממוצע 2.1 מתוך 5).

    הסיכון המרכזי הוא הלחץ המתגבר על הרווחיות התפעולית. למרות שהחברה גדלה בהכנסות, יכולתה להמיר הכנסות לרווח מתדלדלת, מה שעלול להגביל את הצמיחה בעתיד. ההזדמנות טמונה בכך שהנתונים מסוגים אלה משקפים לעתים אתגרים זמניים שניתנים לתיקון.

    המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

    הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.