פיננסים אישיים

מנורה מבטחים גמל להשקעה כללי — דמי ניהול 0.59%

דמי הניהול מהצבירה במנורה מבטחים גמל להשקעה כללי עומדים על 0.59%, מעט מתחת לחציון בקטגוריה שהוא 0.61%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.59%

דמי הניהול מהצבירה במנורה מבטחים גמל להשקעה כללי עומדים על 0.59%, מעט מתחת לחציון בקטגוריה שהוא 0.61%.

דמי הניהול מהצבירה במנורה מבטחים גמל להשקעה כללי · נכסי המסלול 1.6 מיליארד ש"ח

הקופה מציגה תשואה של 5.78% מתחילת השנה, מעל חציון הקטגוריה של 4.03%. במקביל, החודש האחרון נסגר בירידה של 0.68% — תזכורת לתנודתיות שקיימת בשוק.

דמי ניהול

0.59%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

5.78%

יוני 2026

נכסי המסלול

1.6

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

מנורה מבטחים גמל להשקעה כללי5.78%חציון קופות הגמל להשקעה4.03%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

הקופה עם 5.78% מתחילת השנה, מול חציון של 4.03% בקופות הגמל להשקעה.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

5.19%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 5.19% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קופות הגמל להשקעה ב-1.88 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.31%, מתוך 139 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש״ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.59% מסתכמים בעלות של כ-35,400 ש״ח. זה המחיר של ניהול המסלול — לא בהכרח טוב או רע, אבל מספר שכדאי להכיר כשמשווים בין קופות. התשואות של העבר (43.9% בשלוש שנים, 45.2% בחמש) לא מבטיחות את העתיד.

איפה הקופה ממוקמת בקטגוריה

דמי הניהול של 0.59% מהצבירה נמוכים מעט מחציון הקטגוריה שעומד על 0.61% (מתוך 139 מסלולים שנמדדו). במקביל, התשואה מתחילת השנה — 5.78% — גבוהה מחציון הקטגוריה של 4.03% (מתוך 146 מסלולים).

הצירוף הזה — דמי ניהול מתחת לחציון ותשואה מעליו — לא נפוץ במיוחד, אבל הוא משקף רק את התקופה הנמדדת ולא מבטיח שהתמונה תישמר.

מה קרה לאחרונה

למרות התשואה החיובית מתחילת השנה, החודש האחרון נסגר בירידה של 0.68%. זה מזכיר שגם מסלול שנראה חזק בטווח של שנה יכול להציג חודשים שליליים.

בטווחים ארוכים יותר, הקופה רשמה 43.9% בשלוש שנים ו-45.2% בחמש שנים. גם כאן — מדובר בנתוני עבר, לא בתחזית.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.59%
דמי ניהול מההפקדה 0.02%
תשואה חודשית -0.68%
תשואה מתחילת השנה 5.78%
תשואה שלוש שנים 43.9%
תשואה חמש שנים 45.2%
נכסי המסלול 1.6 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 22.53% 23.18% 0.65%
אנליסט מסלולית – קופת גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 18.71% 19.31% 0.6%
מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות סחיר 14.76% 15.35% 0.59%
מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות 14.74% 15.39% 0.65%
אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות 14.21% 14.77% 0.56%
מנורה מבטחים גמל להשקעה כללי — המסלול שבעמוד הזה 5.19% 5.78% 0.59%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל להשקעה, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן?

על צבירה קבועה של 300,000 ש״ח, דמי ניהול של 0.59% בשנה מסתכמים בכ-35,400 ש״ח על פני 20 שנה, כלומר כ-1,770 ש״ח בשנה בממוצע.

מה ההבדל בין דמי ניהול מצבירה לדמי ניהול מהפקדה?

דמי הניהול מהצבירה (0.59%) נגבים על כל הכסף שנמצא בקופה. דמי הניהול מההפקדה (0.02%) נגבים רק מכל הפקדה חדשה שנכנסת.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

התשובה תלויה במה שאתם מחפשים. שווה להשוות את דמי הניהול (0.59%) לקופות דומות, לבדוק את מדיניות ההשקעה של המסלול הכללי מול צרכים ואופק הזמן שלכם, ולזכור שתשואות עבר הן לא תחזית לעתיד.

איך חושב המספר

הנתונים מגיעים מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), עודכנו ליוני 2026. חציוני הקטגוריה חושבו על פני 139 מסלולים לדמי הניהול ו-146 מסלולים לתשואה מתחילת השנה בקופות הגמל להשקעה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש״ח ודמי ניהול של 0.59% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05