0.6%
דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.6% והתשואה מתחילת 2026 היא 2.87%, מתחת לחציון של 4.03%.
המסלול עוקב מדדים, עם דמי ניהול קרובים מאוד לחציון הענף. אבל התשואה מתחילת השנה נמוכה מהחציון, כך שהמחיר הממוצע לא מתורגם כרגע לתוצאה ממוצעת.
דמי ניהול
0.6%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
2.87%
יוני 2026
נכסי המסלול
65
מיליון ש"ח
2.27%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 2.27% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל להשקעה ב-1.04 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.31%, מתוך 139 מסלולים.
מה זה אומר עליך
בצבירה של 300,000 ש"ח, דמי ניהול של 0.6% לאורך 20 שנה מסתכמים בכ-36,000 ש"ח. זה מחיר קרוב לחציון הענף (0.61%), אבל התשואה מתחילת השנה נמוכה מהחציון, כלומר משלמים מחיר ממוצע ומקבלים לפי שעה תוצאה מתחת לממוצע.
מה יש במסלול הזה
המסלול הוא קופת גמל להשקעה של מנורה מבטחים שעוקבת אחר מדדים, עם חשיפה של עד 25% מניות והשאר באג"ח. נכסי המסלול עומדים על 65 מיליון ש"ח – היקף קטן יחסית בקטגוריה.
דמי הניהול מהצבירה הם 0.6%, ודמי הניהול מההפקדה הם 0.01%. חציון הקטגוריה בדמי הניהול הוא 0.61% על פני 139 מסלולים, כך שהמחיר כאן כמעט זהה לחציון.
איך נראית התשואה
התשואה מתחילת 2026 היא 2.87%, לעומת חציון קטגוריה של 4.03% על פני 146 מסלולים. הפער נמצא לרעת המסלול.
במבט ארוך יותר, התשואה המצטברת לשלוש שנים עומדת על 25.2% ולחמש שנים על 22.8%. התשואה החודשית האחרונה היא 0.76%.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.6% |
| דמי ניהול מההפקדה | 0.01% |
| תשואה חודשית | 0.76% |
| תשואה מתחילת השנה | 2.87% |
| תשואה שלוש שנים | 25.2% |
| תשואה חמש שנים | 22.8% |
| נכסי המסלול | 65 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 22.53% | 23.18% | 0.65% |
| אנליסט מסלולית – קופת גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 18.71% | 19.31% | 0.6% |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה מסלול מניות סחיר | 14.76% | 15.35% | 0.59% |
| מיטב גמל להשקעה עוקב מדדי מניות | 14.74% | 15.39% | 0.65% |
| אלטשולר שחם חיסכון פלוס עוקב מדדי מניות | 14.21% | 14.77% | 0.56% |
| מנורה מבטחים גמל להשקעה עוקב מדדים – אג"ח עם מניות (עד 25% מניות) — המסלול שבעמוד הזה | 2.27% | 2.87% | 0.6% |
שאלות ותשובות
למה נכסי המסלול נחשבים קטנים?
65 מיליון ש"ח זה היקף נמוך יחסית בקטגוריית קופות הגמל להשקעה. זה לא אומר שהמסלול פחות טוב, אבל שווה להסתכל על ההיקף כשמשווים לחלופות באותה קטגוריה.
מה המשמעות של מסלול עוקב מדדים?
מסלול עוקב מדדים לא מנסה לנצח את השוק אלא להיצמד למדדים מוגדרים מראש. לרוב זה מתבטא בדמי ניהול נמוכים יותר, אבל כאן דמי הניהול (0.6%) קרובים לחציון הכללי של הקטגוריה (0.61%).
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה אחת. שווה להשוות את דמי הניהול (0.6%) ואת התשואה מתחילת השנה (2.87%) לחציון הקטגוריה (0.61% ו-4.03% בהתאמה), ולבדוק גם את התשואות לשלוש וחמש שנים מול מסלולים דומים ואת ההתאמה של תמהיל האג"ח והמניות לצרכים שלך.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), עודכנו לתקופת יוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 139 מסלולים בקטגוריה, חציון התשואה מתחילת השנה על 146 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה על צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ב-0.6% לשנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05