פיננסים אישיים

הפניקס גמל אשראי ואג'ח — דמי ניהול מול תשואה

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.59% מהצבירה, מעל חציון הקטגוריה של 0.51%, בעוד התשואה מתחילת 2026 היא 2.13% לעומת חציון של 5.01%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.59%

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.59% מהצבירה, מעל חציון הקטגוריה של 0.51%, בעוד התשואה מתחילת 2026 היא 2.13% לעומת חציון של 5.01%.

דמי הניהול מהצבירה בהפניקס גמל אשראי ואג"ח · נכסי המסלול 1.1 מיליארד ש"ח

המסלול גובה יותר מהחציון בקטגוריה ומניב פחות מהחציון מתחילת השנה. ברקע יש רקורד רב-שנתי של 16.7% בשלוש שנים ו-15.7% בחמש שנים.

דמי ניהול

0.59%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

2.13%

יוני 2026

נכסי המסלול

1.1

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת 2026 — המסלול מול חציון הקטגוריה

הפניקס גמל אשראי ואג"ח2.13%חציון קופות הגמל לתגמולים5.01%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

הפניקס גמל אשראי ואג'ח ב-2.13% מול חציון של 5.01% בקופות הגמל לתגמולים.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

1.54%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.54% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-2.96 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש'ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.59% מסתכמים ב-35,400 ש'ח — כלומר 1,770 ש'ח בשנה. במסלול הזה משלמים יותר מהחציון בקטגוריה (0.51%) ומקבלים מתחילת השנה תשואה נמוכה מהחציון (5.01% מול 2.13%). זה לא אומר שהמסלול 'רע', זה אומר שהפער בין העלות לתשואה השוטפת קיים ורצוי לבחון אותו מול הרקורד הרב-שנתי.

המספרים היבשים של המסלול

מסלול הפניקס גמל אשראי ואג'ח משתייך לקטגוריית קופות הגמל לתגמולים ומנהל 1.1 מיליארד ש'ח. דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.59% ודמי הניהול מההפקדה על 0.03%.

מתחילת 2026 המסלול הניב 2.13%, ובחודש האחרון 0.7%. ברקורד הארוך יותר — 16.7% בשלוש שנים ו-15.7% בחמש שנים.

היכן הפער מול הקטגוריה

חציון דמי הניהול בקטגוריה עומד על 0.51% (מתוך 239 מסלולים), בעוד המסלול גובה 0.59%. כלומר יקר מעט מהחציון.

בתשואה מתחילת השנה, חציון הקטגוריה עומד על 5.01% (מתוך 238 מסלולים), והמסלול נמוך ממנו עם 2.13%. הפער הזה נוגע רק לתקופה של יוני 2026, ולא לרקורד הרב-שנתי.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.59%
דמי ניהול מההפקדה 0.03%
תשואה חודשית 0.7%
תשואה מתחילת השנה 2.13%
תשואה שלוש שנים 16.7%
תשואה חמש שנים 15.7%
נכסי המסלול 1.1 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות 27.5% 28.06% 0.56%
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות 19.22% 19.81% 0.59%
מיטב גמל עוקב מדדי מניות 14.77% 15.37% 0.6%
אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש 14.44% 14.73% 0.29%
אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות 14.24% 14.8% 0.56%
הפניקס גמל אשראי ואג"ח — המסלול שבעמוד הזה 1.54% 2.13% 0.59%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל לתגמולים, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה גובה המסלול בדמי ניהול?

0.59% מהצבירה ו-0.03% מההפקדה. חציון דמי הניהול בקטגוריה עומד על 0.51%.

מה התשואה של המסלול?

2.13% מתחילת 2026, 16.7% בשלוש שנים ו-15.7% בחמש שנים. חציון הקטגוריה מתחילת השנה הוא 5.01%.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מרשות שוק ההון — גמל-נט דרך data.gov.il, לתקופת יוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על פני 239 מסלולים בקטגוריה, וחציון התשואה מתחילת השנה על פני 238 מסלולים. עלות דמי-הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05