פיננסים אישיים

הפניקס גמל כספי (שיקלי): 0.57% דמי ניהול

0.57% דמי ניהול מהצבירה בהפניקס גמל כספי (שיקלי), לעומת חציון של 0.51% בקטגוריה.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.57%

0.57% דמי ניהול מהצבירה בהפניקס גמל כספי (שיקלי), לעומת חציון של 0.51% בקטגוריה.

דמי הניהול מהצבירה בהפניקס גמל כספי (שיקלי) · נכסי המסלול 0.2 מיליארד ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול מעט מעל חציון הקטגוריה. במקביל, התשואה מתחילת 2026 עומדת על 2.21%, בעוד החציון בקטגוריה עומד על 5.01%.

דמי ניהול

0.57%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

2.21%

יוני 2026

נכסי המסלול

0.2

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

הפניקס גמל כספי (שיקלי)2.21%חציון קופות הגמל לתגמולים5.01%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 2.21% מתחילת השנה, לעומת חציון של 5.01% בקופות הגמל לתגמולים.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

1.64%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.64% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-2.86 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש'ח לאורך 20 שנה, דמי הניהול של 0.57% מסתכמים בכ-34,200 ש'ח. זו עלות שנגבית בין אם המסלול מניב תשואה גבוהה ובין אם נמוכה. מכיוון שהתשואה מתחילת 2026 (2.21%) נמוכה מחציון הקטגוריה (5.01%), משקל דמי הניהול בעלות ההחזקה מורגש יותר.

מה המספרים אומרים

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.57%, מעט מעל חציון הקטגוריה של 0.51% (מתוך 239 מסלולים). דמי הניהול מההפקדה עומדים על 0.01%.

התשואה מתחילת השנה היא 2.21%, לעומת חציון של 5.01% בקטגוריה (מתוך 238 מסלולים). לשלוש שנים נרשמה תשואה של 14%, ולחמש שנים 16.2%.

מה גודל המסלול

נכסי המסלול עומדים על 0.2 מיליארד ש'ח. זהו מסלול כספי שיקלי בניהול הפניקס פנסיה וגמל בע'מ, המשויך לקטגוריה של קופות הגמל לתגמולים.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.57%
דמי ניהול מההפקדה 0.01%
תשואה חודשית 0.51%
תשואה מתחילת השנה 2.21%
תשואה שלוש שנים 14%
תשואה חמש שנים 16.2%
נכסי המסלול 0.2 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות 27.5% 28.06% 0.56%
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות 19.22% 19.81% 0.59%
מיטב גמל עוקב מדדי מניות 14.77% 15.37% 0.6%
אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש 14.44% 14.73% 0.29%
אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות 14.24% 14.8% 0.56%
הפניקס גמל כספי (שיקלי) — המסלול שבעמוד הזה 1.64% 2.21% 0.57%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל לתגמולים, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן

על צבירה קבועה של 300,000 ש'ח למשך 20 שנה, בדמי ניהול של 0.57% בשנה, העלות המצטברת היא 34,200 ש'ח, שהם 1,710 ש'ח בשנה.

איך המסלול נראה מול הקטגוריה

דמי הניהול (0.57%) מעל חציון הקטגוריה (0.51%), והתשואה מתחילת השנה (2.21%) נמוכה מחציון הקטגוריה (5.01%).

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחים מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il) לחודש יוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 239 מסלולים בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים, וחציון התשואה מתחילת השנה חושב על 238 מסלולים באותה קטגוריה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת על צבירה קבועה של 300,000 ש'ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05