הפניקס גמל שריעה — דמי ניהול ותשואה

0.62% דמי ניהול מהצבירה בהפניקס גמל שריעה, לעומת חציון של 0.51% בקופות הגמל לתגמולים.

עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.62%

0.62% דמי ניהול מהצבירה בהפניקס גמל שריעה, לעומת חציון של 0.51% בקופות הגמל לתגמולים.

דמי הניהול מהצבירה בהפניקס גמל שריעה · נכסי המסלול 0.1 מיליארד ש"ח

המסלול מיועד למי שמחפש ניהול כספים בהתאם לכללי השריעה. הוא גובה יותר מהחציון בקטגוריה, וגם התשואה מתחילת השנה נמוכה מעט מהחציון.

דמי ניהול

0.62%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

4.83%

יוני 2026

נכסי המסלול

0.1

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

הפניקס גמל שריעה4.83%חציון קופות הגמל לתגמולים5.01%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

הפניקס גמל שריעה עם 4.83% מול חציון של 5.01% בקופות הגמל לתגמולים.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

4.21%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 4.21% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קופות הגמל לתגמולים ב-0.29 נקודות אחוז. נטו-החציון: 4.5%, מתוך 230 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

דמי הניהול כאן הם 0.62% לשנה, גבוהים מהחציון בקטגוריה שעומד על 0.51%. על צבירה קבועה של 300,000 ש'ח לאורך 20 שנה, דמי הניהול לבדם מסתכמים ב-37,200 ש'ח. במקביל, התשואה מתחילת השנה עומדת על 4.83% מול חציון של 5.01% — כלומר גם היקר וגם המניב פחות באותה תקופה.

מה מיוחד במסלול הזה

הפניקס גמל שריעה הוא מסלול בניהול הפניקס פנסיה וגמל, המשתייך לקטגוריית קופות הגמל לתגמולים. הוא מנהל נכסים בהיקף של 0.1 מיליארד ש'ח — מסלול קטן יחסית.

המסלול פונה למי שמעוניין שההשקעה תתנהל בהתאם לכללי השריעה. זה תנאי סף שמצמצם את מגוון ההשקעות האפשריות, ומסביר בין היתר למה יש פחות מסלולים מתחרים להשוואה ישירה.

עלויות מול ביצועים

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.62%, ודמי הניהול מההפקדה על 0.04%. לשם השוואה, החציון בקטגוריית קופות הגמל לתגמולים הוא 0.51% (מתוך 239 מסלולים).

בצד התשואות: 4.18% בחודש האחרון, 4.83% מתחילת השנה, 37.5% בשלוש שנים ו-43.3% בחמש שנים. החציון בקטגוריה מתחילת השנה עומד על 5.01% (מתוך 238 מסלולים).

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.62%
דמי ניהול מההפקדה 0.04%
תשואה חודשית 4.18%
תשואה מתחילת השנה 4.83%
תשואה שלוש שנים 37.5%
תשואה חמש שנים 43.3%
נכסי המסלול 0.1 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי גמל עוקב מדדי מניות 27.5% 28.06% 0.56%
אנליסט מסלולית קופת גמל עוקב מדדי מניות 19.22% 19.81% 0.59%
מיטב גמל עוקב מדדי מניות 14.77% 15.37% 0.6%
אלטשולר שחם גמל לעמיתי חבר עוקב מדדים גמיש 14.44% 14.73% 0.29%
אלטשולר שחם עוקב מדדי מניות 14.24% 14.8% 0.56%
הפניקס גמל שריעה — המסלול שבעמוד הזה 4.21% 4.83% 0.62%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקופות הגמל לתגמולים, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן?

בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח למשך 20 שנה ודמי ניהול של 0.62% בשנה, סך העלות המצטברת מגיע ל-37,200 ש'ח, כלומר כ-1,860 ש'ח בשנה בממוצע.

איך הביצועים ביחס לקטגוריה?

מתחילת השנה המסלול הניב 4.83%, לעומת חציון של 5.01% בקופות הגמל לתגמולים. בשלוש שנים הניב 37.5% ובחמש שנים 43.3%.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל (לא תמיד זהים לתעריף הנקוב), להשוות את התשואה של המסלול לחציון הקטגוריה לאורך כמה שנים, ולראות שהרכב הנכסים תואם את טווח החיסכון שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחים מרשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il), נכון ליוני 2026. החציון בקטגוריה חושב על פני 239 מסלולים בקופות הגמל לתגמולים לדמי ניהול, ו-238 מסלולים לתשואה מתחילת השנה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05