פיננסים אישיים

קרן השתלמות למורים תיכוניים — מסלול הלכה מקוצר

דמי הניהול בקרן עומדים על 0.12% מהצבירה — נמוכים משמעותית מהחציון בענף שעומד על 0.52%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן אוגוסט 2026

התשובה בקצרה

0.12%

דמי הניהול בקרן עומדים על 0.12% מהצבירה — נמוכים משמעותית מהחציון בענף שעומד על 0.52%.

דמי הניהול מהצבירה בקרן השתלמות למורים תיכוניים מסלול מקוצר מסלול הלכה · נכסי המסלול 20 מיליון ש"ח

זו קרן קטנה מאוד בהיקף נכסים של 20 מיליון ש'ח בלבד. מצד שני, דמי הניהול בה מהנמוכים בענף קרנות ההשתלמות.

דמי ניהול

0.12%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

5.05%

יוני 2026

נכסי המסלול

20

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הענף

קרן השתלמות למורים תיכוניים…5.05%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

הקרן הניבה 5.05% מתחילת 2026, לעומת חציון של 4.39% ב-231 קרנות השתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

4.93%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 4.93% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-1.05 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש'ח, דמי ניהול של 0.12% מסתכמים בכ-360 ש'ח בשנה — ולאורך 20 שנה מדובר בעלות מצטברת של כ-7,200 ש'ח. זה פער משמעותי מול קרן שגובה את החציון של 0.52%. עם זאת, גודל הקרן — 20 מיליון ש'ח בלבד — הוא נתון שכדאי להכיר, כי מסלולים קטנים פחות נפוצים בענף.

מה מיוחד במסלול הזה

המסלול מנוהל בידי קרנות השתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים, ומיועד לחוסכים שמעוניינים בהשקעה לפי כללי ההלכה במסגרת קרן השתלמות.

דמי הניהול במסלול הם 0.12% מהצבירה — נמוכים בהרבה מחציון הענף שעומד על 0.52% (על בסיס 223 מסלולים). בפועל, על כל 100,000 ש'ח בצבירה, ההפרש בדמי הניהול השנתיים הוא ניכר.

תשואות ונכסים במבט רחב

מתחילת 2026 הניב המסלול 5.05%, מעל חציון הענף שעומד על 4.39%. בשלוש השנים האחרונות התשואה המצטברת היא 38.8%, ובחמש שנים 37.1%. בחודש האחרון נרשמה תשואה שלילית של 0.75%-.

היקף נכסי המסלול עומד על 20 מיליון ש'ח בלבד. זה גודל קטן מאוד בהשוואה למסלולים מרכזיים בענף, ולכן חשוב להסתכל גם על יציבות ורציפות הניהול לאורך זמן.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.12%
תשואה חודשית -0.75%
תשואה מתחילת השנה 5.05%
תשואה שלוש שנים 38.8%
תשואה חמש שנים 37.1%
נכסי המסלול 20 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
קרן השתלמות למורים תיכוניים מסלול מקוצר מסלול הלכה — המסלול שבעמוד הזה 4.93% 5.05% 0.12%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה המשמעות של קרן בגודל 20 מיליון ש'ח?

זהו מסלול קטן מאוד. גודל נמוך יכול להשפיע על היכולת של הקרן להתמודד עם הוצאות תפעול קבועות, ולעיתים גם על גיוון ההשקעות. מנגד, יש מסלולים ייעודיים שנשארים קטנים בגלל אופיים הייחודי — כמו מסלולי הלכה.

למה דמי הניהול כאן נמוכים כל כך?

דמי הניהול במסלול הם 0.12% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% ב-223 מסלולים בענף. חברות מנהלות של קרנות השתלמות ענפיות או מגזריות נוטות לעיתים לגבות דמי ניהול נמוכים יותר מהחציון בשוק.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. כדאי לבדוק אם מסלול הלכה מתאים להעדפות האישיות שלך, להשוות את דמי הניהול (0.12%) ואת התשואות (5.05% מתחילת השנה, 38.8% בשלוש שנים) מול מסלולים דומים, ולשקול גם את גודל הקרן (20 מיליון ש'ח) כחלק מהתמונה. השוואה מול מסלולי הלכה נוספים בענף יכולה לעזור לקבל פרספקטיבה.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), עודכנו ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על פני 223 מסלולים בקטגוריית קרנות ההשתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה על פני 231 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח ודמי ניהול של 0.12% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05