0.11%
דמי הניהול עומדים על 0.11% מהצבירה, אחד הנמוכים בענף, אך התשואה מתחילת 2026 היא 2.6% בלבד לעומת חציון של 4.39%.
המסלול גובה דמי ניהול נמוכים במיוחד, פחות מרבע מהחציון בענף. מנגד, מתחילת השנה הוא מפגר אחרי חציון קרנות ההשתלמות בפער ניכר.
דמי ניהול
0.11%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
2.6%
יוני 2026
נכסי המסלול
9
מיליון ש"ח
2.49%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 2.49% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-1.39 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.11% מסתכמים בכ-6,600 ש"ח סך הכל. זה חיסכון משמעותי בעלויות מול הממוצע בענף, אבל צריך לזכור שבתשואה מתחילת 2026 המסלול מפגר אחרי חציון הענף. עלות נמוכה לא בהכרח פירושה תוצאה נטו טובה יותר, ולכן שווה להסתכל גם על התשואה לאורך זמן.
מה יש במסלול הזה
מדובר במסלול אשראי ואג"ח בקרן השתלמות למורים תיכוניים, המנוהל על ידי החברה המנהלת של קרנות ההשתלמות למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים. סך נכסי המסלול עומד על 9 מיליון ש"ח — קטן יחסית בענף.
דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.11%, נמוך משמעותית מהחציון בענף שעומד על 0.52% (מדגם של 223 מסלולים).
איך התשואה נראית
מתחילת 2026 המסלול הניב 2.6%, בעוד חציון קרנות ההשתלמות עומד על 4.39% (מדגם של 231 מסלולים). התשואה החודשית האחרונה היא 0.61%.
במבט ארוך יותר, התשואה לשלוש שנים היא 16% ולחמש שנים 13.5%. מסלולי אשראי ואג"ח נוטים להיות שמרניים יותר מאשר מסלולים כלליים או מנייתיים, ולכן ההשוואה לחציון הענף הכולל אינה השוואת תפוחים לתפוחים.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.11% |
| תשואה חודשית | 0.61% |
| תשואה מתחילת השנה | 2.6% |
| תשואה שלוש שנים | 16% |
| תשואה חמש שנים | 13.5% |
| נכסי המסלול | 9 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות | 25.45% | 26.07% | 0.62% |
| אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות | 18.77% | 19.39% | 0.62% |
| מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.84% | 15.4% | 0.56% |
| אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות | 14.39% | 14.85% | 0.46% |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.19% | 14.78% | 0.59% |
| קרן השתלמות למורים תיכוניים מסלול רגיל- מסלול אשראי ואג"ח — המסלול שבעמוד הזה | 2.49% | 2.6% | 0.11% |
שאלות ותשובות
למה דמי הניהול כל כך נמוכים?
קרנות השתלמות ייעודיות למורים מנוהלות על ידי חברה מנהלת ייעודית, ולעיתים מבנה העלויות שונה מקרנות שיווקיות. במקרה הזה דמי הניהול הם 0.11% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בענף.
מה ההבדל בין מסלול אשראי ואג"ח למסלול כללי?
מסלול אשראי ואג"ח מתמקד באפיקי חוב — אג"ח ממשלתי, אג"ח קונצרני והלוואות. הוא בדרך כלל תנודתי פחות ממסלול כללי או מנייתי, אך גם התשואות הצפויות בו נמוכות יותר לאורך זמן.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
התשובה תלויה במה שחשוב לכם: אם אתם מחפשים דמי ניהול נמוכים ורמת סיכון נמוכה יחסית, המסלול הזה בולט ב-0.11% דמי ניהול. אם אתם מסתכלים על תשואה מתחילת השנה — 2.6% מול חציון של 4.39% — כדאי להשוות למסלולי אג"ח דומים ולא לחציון הענף הכולל, ולבחון את הביצועים לאורך זמן.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), עודכנו ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 223 מסלולים וחציון התשואה מתחילת השנה על 231 מסלולים בקטגוריית קרנות ההשתלמות. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש על בסיס צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ודמי ניהול של 0.11% בשנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05