0.12%
דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.12% – מהנמוכים בענף, לצד תשואה של 2.68% מתחילת השנה מול חציון של 4.39%.
המסלול הזה גובה דמי ניהול נמוכים בהרבה מהחציון בקטגוריה. אבל דמי ניהול נמוכים הם רק חצי מהסיפור – התשואה השוטפת מתחילת השנה נמוכה מהחציון של קרנות ההשתלמות.
דמי ניהול
0.12%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
2.68%
יוני 2026
נכסי המסלול
2
מיליון ש"ח
2.56%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 2.56% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-1.32 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש"ח, דמי ניהול של 0.12% מסתכמים ב-360 ש"ח בשנה – זול משמעותית מהחציון בענף שעומד על 0.52%. במבט של 20 שנה בהנחת צבירה קבועה, העלות המצטברת של דמי הניהול היא 7,200 ש"ח. יחד עם זאת, פער התשואה מתחילת השנה מול החציון גדול בהרבה מהחיסכון השנתי בדמי הניהול, ולכן דמי הניהול הזולים לא בהכרח מתורגמים ליתרון נטו לחוסך.
מה מיוחד במסלול הזה
מדובר במסלול ייעודי לעובדי הוראה, המנוהל על ידי קרנות ההשתלמות למורים ולגננות – חברה מנהלת בע"מ. המסלול משקיע באשראי ובאג"ח, כלומר באפיקים סולידיים יחסית.
דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.12% – נמוכים בהרבה מהחציון בקטגוריית קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52% (מתוך 223 מסלולים).
תשואה מול חציון הענף
מתחילת שנת 2026 השיג המסלול תשואה של 2.68%, לעומת חציון של 4.39% ב-231 מסלולי קרנות השתלמות. גם התשואה החודשית, 0.67%, וגם התשואות ל-3 שנים (15.8%) ול-5 שנים (12.8%) הן חלק מהתמונה שכדאי להסתכל עליה יחד.
נכסי המסלול עומדים על כ-2 מיליון ש"ח – היקף קטן מאוד ביחס לענף, מה שאומר שמעט מאוד חוסכים נמצאים בו בפועל.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.12% |
| תשואה חודשית | 0.67% |
| תשואה מתחילת השנה | 2.68% |
| תשואה שלוש שנים | 15.8% |
| תשואה חמש שנים | 12.8% |
| נכסי המסלול | 2 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות | 25.45% | 26.07% | 0.62% |
| אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות | 18.77% | 19.39% | 0.62% |
| מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.84% | 15.4% | 0.56% |
| אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות | 14.39% | 14.85% | 0.46% |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.19% | 14.78% | 0.59% |
| קרן השתלמות למורים וגננות מסלול מקוצר – מסלול אשראי ואג"ח — המסלול שבעמוד הזה | 2.56% | 2.68% | 0.12% |
שאלות ותשובות
האם דמי ניהול נמוכים מבטיחים תשואה גבוהה יותר?
לא. במקרה הזה דמי הניהול הם 0.12% מול חציון של 0.52%, אבל התשואה מתחילת השנה היא 2.68% מול חציון של 4.39%. דמי הניהול משפיעים על העלות, אבל התשואה נקבעת מהרכב ההשקעות ומתנאי השוק.
למה נכסי המסלול כל כך נמוכים?
נכסי המסלול עומדים על כ-2 מיליון ש"ח בלבד, שזה היקף קטן מאוד. זה יכול להעיד על מסלול שקיים לזמן קצר, או שרק חוסכים בודדים בחרו בו מתוך שאר המסלולים בקרן.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה גורפת. כדאי להשוות את דמי הניהול (0.12% כאן מול חציון 0.52%), את התשואה מתחילת השנה (2.68% כאן מול חציון 4.39%) ואת התשואות ל-3 ול-5 שנים למסלולים אחרים באותה קטגוריה. חשוב גם לבדוק שהרכב ההשקעות – אשראי ואג"ח – מתאים לרמת הסיכון שאתה מוכן לקחת ולטווח החיסכון שלך.
איך חושב המספר
הנתונים לקוחים מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול (0.52%) חושב על 223 מסלולים בקטגוריית קרנות ההשתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה (4.39%) חושב על 231 מסלולים. עלות דמי הניהול לתקופה של 20 שנה חושבה על צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ב-0.12% בשנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05