קרן השתלמות למורים תיכוניים – מסלול הלכה

דמי הניהול בקרן עומדים על 0.12% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בענף.

עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.12%

דמי הניהול בקרן עומדים על 0.12% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בענף.

דמי הניהול מהצבירה בקרן השתלמות למורים תיכוניים מסלול רגיל- מסלול הלכה · נכסי המסלול 420 מיליון ש"ח

זו קרן נישתית וסגורה למגזר ספציפי, אבל המספרים שלה חורגים מהחציון בענף. גם דמי הניהול וגם התשואה מתחילת השנה טובים מהחציון של קרנות ההשתלמות.

דמי ניהול

0.12%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

4.97%

יוני 2026

נכסי המסלול

420

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הענף

קרן השתלמות למורים תיכוניים…4.97%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

הקרן רשמה 4.97% מתחילת השנה, לעומת חציון של 4.39% ב-231 קרנות השתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

4.85%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 4.85% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-0.97 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש״ח, דמי ניהול של 0.12% מתורגמים לעלות של כ-360 ש״ח בשנה, ולאורך 20 שנה מדובר בכ-7,200 ש״ח. זה פער משמעותי מול קרן שגובה את החציון בענף, 0.52%. חשוב לזכור שהקרן סגורה למגזר ספציפי ולא כל אחד יכול להצטרף אליה.

מה מיוחד בקרן הזו

מדובר בקרן השתלמות ייעודית למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים, במסלול שמנוהל לפי כללי הלכה. נכסי המסלול עומדים על 420 מיליון ש״ח – קטן יחסית לענף.

דמי הניהול, 0.12% מהצבירה, נמוכים משמעותית מהחציון בענף (0.52%). זה מאפיין קרנות מגזריות שמנוהלות על ידי חברה ייעודית בלי מטרת רווח מסחרית.

תשואות לטווח בינוני וארוך

מתחילת השנה הקרן רשמה 4.97%, מול חציון של 4.39% ב-231 קרנות השתלמות. בחודש האחרון נרשמה תשואה שלילית של 0.75%, מה שמזכיר שגם בקרנות סולידיות יש חודשים אדומים.

בטווח של שלוש שנים הקרן הניבה 37.9%, ובחמש שנים 36.5%. שני המספרים האלה נמצאים בתחום החיובי, אבל את ההשוואה לחציון הענף בטווחים האלה צריך לבדוק בנפרד.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.12%
תשואה חודשית -0.75%
תשואה מתחילת השנה 4.97%
תשואה שלוש שנים 37.9%
תשואה חמש שנים 36.5%
נכסי המסלול 420 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
קרן השתלמות למורים תיכוניים מסלול רגיל- מסלול הלכה — המסלול שבעמוד הזה 4.85% 4.97% 0.12%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מי יכול להצטרף לקרן הזו?

הקרן מיועדת למורים תיכוניים, מורי סמינרים ומפקחים. היא לא פתוחה לציבור הרחב, אלא רק לעמיתים שעומדים בקריטריונים המגזריים של החברה המנהלת.

מה משמעות של מסלול הלכה?

המסלול מנהל את ההשקעות בהתאם לכללי ההלכה היהודית – לרוב הימנעות מהשקעה בחברות שעיסוקן אינו תואם, ופיקוח של ועדה הלכתית. זה יכול להשפיע על תמהיל ההשקעה ועל הפיזור.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה גנרית. כדי להשוות, בדקו את דמי הניהול שאתם משלמים היום, את התשואות בקרן הנוכחית שלכם בטווחים של שנה, שלוש וחמש שנים, ואת מסלול ההשקעה (רגיל, הלכה, מנייתי). אם המסלול הנוכחי שלכם אינו מסלול הלכה – צריך גם לשקול אם ההיבט ההלכתי רלוונטי לכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו ממערכת גמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il) לתקופה של יוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על בסיס 223 קרנות השתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה חושב על 231 קרנות.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05