פיננסים אישיים

כלל פנסיה משלימה בסיסי למקבלי קצבה — יוני 2026

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.19% והתשואה מתחילת השנה 6.15%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.19%

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.19% והתשואה מתחילת השנה 6.15%.

דמי הניהול מהצבירה בכלל פנסיה משלימה בסיסי למקבלי קצבה · נכסי המסלול 705 מיליון ש"ח

המסלול גובה 0.19% מהצבירה, מעט מעל החציון בקטגוריה שעומד על 0.18%. מנגד, התשואה מתחילת השנה גבוהה מהחציון של קרנות הפנסיה הכלליות.

דמי ניהול

0.19%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

6.15%

יוני 2026

נכסי המסלול

705

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

כלל פנסיה משלימה בסיסי למקב…6.15%חציון קרנות הפנסיה הכלליות5.24%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 6.15% מתחילת השנה, לעומת חציון של 5.24% בקרנות הפנסיה הכלליות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

5.96%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 5.96% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות הפנסיה הכלליות ב-0.87 נקודות אחוז. נטו-החציון: 5.09%, מתוך 137 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש״ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.19% מסתכמים ב-11,400 ש״ח. זה מעט יותר מהחציון בקטגוריה שעומד על 0.18%, אבל הפער בתשואה מתחילת השנה — 6.15% מול חציון של 5.24% — הוא ההקשר שבו נמדדת פרמיית המחיר הזעירה הזו.

מה מיוחד בכלל פנסיה משלימה בסיסי למקבלי קצבה

המסלול מנוהל על ידי כלל פנסיה וגמל בע״מ ומשתייך לקטגוריית קרנות הפנסיה הכלליות. נכסי המסלול עומדים על 705 מיליון ש״ח נכון ליוני 2026.

דמי הניהול מהצבירה הם 0.19%, ודמי הניהול מההפקדה הם 1.04%. החציון בקטגוריה לדמי ניהול מהצבירה עומד על 0.18% (מתוך 140 מסלולים).

תשואות לאורך זמן

התשואה החודשית האחרונה שלילית ועומדת על -0.04%, ומתחילת השנה נרשמה תשואה של 6.15% — גבוהה מחציון הקטגוריה שעומד על 5.24% (מתוך 137 מסלולים).

במבט ארוך יותר, התשואה המצטברת בשלוש השנים האחרונות עומדת על 38.6%, ובחמש השנים האחרונות על 38.2%.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.19%
דמי ניהול מההפקדה 1.04%
תשואה חודשית -0.04%
תשואה מתחילת השנה 6.15%
תשואה שלוש שנים 38.6%
תשואה חמש שנים 38.2%
נכסי המסלול 705 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי כללית עוקב מדדי מניות 29.34% 29.51% 0.17%
מיטב פנסיה כללית עוקב מדדי מניות 15.24% 15.38% 0.14%
אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדי מניות 14.61% 14.79% 0.18%
כלל פנסיה משלימה מניות סחיר 13.07% 13.26% 0.19%
כלל פנסיה משלימה מניות 12.53% 12.72% 0.19%
כלל פנסיה משלימה בסיסי למקבלי קצבה — המסלול שבעמוד הזה 5.96% 6.15% 0.19%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות הפנסיה הכלליות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה דמי ניהול גובה המסלול?

0.19% מהצבירה ו-1.04% מההפקדה, נכון ליוני 2026.

איך התשואה נראית מול הקטגוריה?

מתחילת השנה 6.15% במסלול, לעומת חציון של 5.24% בקרנות הפנסיה הכלליות.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

התשובה תלויה בגיל, באופק החיסכון וברמת הסיכון שמתאימה לך. שווה להשוות את דמי הניהול (0.19%) ואת התשואות (6.15% מתחילת השנה, 38.2% בחמש שנים) מול מסלולים אחרים בקטגוריית קרנות הפנסיה הכלליות, ולבדוק אם הרכב הנכסים מתאים לצרכים שלך.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מפנסיה-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), עודכנו ליוני 2026 ונשלפו ב-05.08.2026. חציון הקטגוריה חושב על פני 140 מסלולים לדמי הניהול ו-137 מסלולים לתשואה מתחילת השנה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש״ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — פנסיה-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05