סקירת מניה · NYSEARW

Arrow Electronics Inc

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי$210.85נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי+2.04%לעומת יום המסחר הקודם
מחיר יעד ממוצע$228.14ממוצע תחזיות האנליסטים
מספר אנליסטים10עוקבים אחרי המניה
מה קרה היום · 5 בספטמבר 2026

בין 209.28 ל-216.54 דולר נע היום המחיר של Arrow Electronics Inc. כרגע היא נסגרה על 215.97 דולר, עלייה של 5.10 דולר, 2.42% מסגירה קודמת של 210.87 דולר.

החזק
6.6/10
ציון כללי

הנתונים מראים שמניית Arrow Electronics נסחרת בפער של 8.2% מיעד-האנליסטים (מחיר-מטרה חזוי) עם המלצת החזק, אך מרווח הרווח הגולמי נשחק מ-12.5% ב-2023 ל-11.2% ב-2025.

כמה לסמוך על הציון?אמון נמוך
אמון גבוה ✓בינוניאמון נמוך

מבוסס על 10 אנליסטים — 50% מהם ממליצים קנייה. ככל שיש יותר אנליסטים ופחות מחלוקת ביניהם, אפשר לסמוך יותר על הציון.

במבט אחד

אותות מהירים

הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").

נקודות אור

  • מרווח גולמי 103%

דגלים אדומים

    i

    מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

    חברת Arrow Electronics היא מפיצה גדולה של רכיבים אלקטרוניים ומוצרי מחשוב. במילים פשוטות, היא מתווכת בין יצרנים של שבבים, חיישנים ורכיבים חשמליים לבין החברות שמשתמשות בהם — יצרני מכשירים, מפעלים ועסקים. בנוסף, החברה מספקת שירותי מחשוב וטכנולוגיה (כמו פתרונות ענן ותוכנה) ללקוחות עסקיים.

    Arrow מרוויחה בעיקר מהפרש המחיר: היא קונה רכיבים בכמויות גדולות מהיצרנים ומוכרת אותם ללקוחות במחיר גבוה יותר, כשההכנסה שלה נובעת מהפער בין מחיר הקנייה למחיר המכירה. חלק ניכר מההכנסה חוזר על עצמו, משום שלקוחות עסקיים רוכשים רכיבים ושירותים באופן שוטף. מקור נוסף הוא שירותי המחשוב, שחלקם מבוססים על מנויים והסכמי שירות מתמשכים.

    הנתונים מראים כי הכנסות החברה עמדו על כ-30.9 מיליארד דולר בשנה האחרונה, לעומת כ-27.9 מיליארד דולר בשנה הקודמת (עלייה של 10.5%). הרווח הנקי היה כ-571 מיליון דולר (לעומת כ-392 מיליון דולר), והרווח למניה עמד על 10.93 דולר. שווי-השוק של החברה (הערך הכולל של כל המניות) הוא כ-11 מיליארד דולר, נמוך מסך ההכנסות השנתיות — נתון שמאפיין חברות הפצה בעלות שולי-רווח דקים.

    ניתוח AI בעברית

    תובנות

    מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

    לשים לב11.2%מרווח גולמי

    שחיקה מתמשכת במרווח הגולמי

    מרווח הרווח הגולמי של Arrow Electronics ירד באופן עקבי משלוש שנים — מ-12.5% ב-2023 ל-11.8% ב-2024 ועד 11.2% ב-2025. ירידה מצטברת של 1.3 נקודות אחוז מצביעה על לחץ תמחור או שינוי במיקס המוצרים לטובת פריטים בעלי תרומה נמוכה יותר

    נתון: Gross Margin ירד מ-12.5% (FY2023) ל-11.8% (FY2024) ל-11.2% (FY2025)

    מה זה אומר עליך: שחיקה כזו במרווחים נובעת בדרך-כלל מתחרות מחירים קשה בשוק ההפצה האלקטרוני או מעבר למוצרים סחיריים (commoditized) בעלי מרווח נמוך יותר. שיפור ידרוש מעבר לפתרונות בעלי ערך מוסף גבוה או הגנה טובה יותר על הבידול התחרותי

    לשים לב$10.93רווח למניה

    התאוששות חלקית ברווחיות אך עדיין מתחת לשיא

    רווח למניה עלה מ-$7.29 ב-2024 ל-$10.93 ב-2025 (עלייה של 50%), אך עדיין נמוך משמעותית מהשיא של $15.84 ב-2023. מרווח הרווח הנקי עלה ל-1.9% אך עדיין נמוך מ-2.7% לפני שנתיים, מה שמעיד על התאוששות חלקית בלבד

    נתון: EPS עלה מ-$7.29 (FY2024) ל-$10.93 (FY2025), אך עדיין מתחת ל-$15.84 (FY2023); Net Margin: 1.9% לעומת 2.7% לפני שנתיים

    מה זה אומר עליך: פער של 31% מול שיא הרווחיות מ-2023 נובע ממשבר בענף המוליכים למחצה והשפעותיו על שרשרת האספקה. סגירת הפער תדרוש הקלה נוספת במחסור הרכיבים והשבת ביקושי הלקוחות לרמות קודמות, תהליך שנעשה בהדרגה

    חיובי6.6פער מול היעד

    פער של 8% מול יעד האנליסטים

    המחיר הנוכחי של $210.85 נמוך ב-8% מיעד הקונצנזוס ($228.14), ובכ-10% מהיעד החציוני ($234.94). דירוג האנליסטים עומד על 6.6 מתוך 10 ("החזק"), עם 5 אנליסטים הממליצים על קנייה (1 חזקה + 4 רגילות) מול 4 המחזיקים

    נתון: מחיר נוכחי $210.85 מול קונצנזוס $228.14 (פער של 8.2%); ציון אנליסטים 6.6/10 מתוך 10 אנליסטים

    מה זה אומר עליך: פער של 8% מול קונצנזוס האנליסטים משקף ציפייה לעליית מחיר בשוק, אך לא מעיד בהכרח על תמחור נמוך — זהו הפער הממוצע בו עוקבים 10 אנליסטים ויכול להשתנות עם כל דו"ח רבעוני. העלייה היומית של 2% מצמצמת חלק מהפער הזה

    חיובי$31Bהכנסות שנתיות

    התאוששות בהכנסות לאחר ירידה

    ההכנסות עלו מ-28 מיליארד דולר ב-2024 ל-31 מיליארד דולר ב-2025 (עלייה של 11%), לאחר ירידה חדה מ-33 מיליארד ב-2023. החברה מראה סימני התאוששות בביקושים אך עדיין לא חזרה לרמת המכירות של לפני שנתיים

    נתון: הכנסות עלו מ-$28B (FY2024) ל-$31B (FY2025), לאחר ירידה מ-$33B (FY2023)

    מה זה אומר עליך: עלייה של 11% בהכנסות מעידה על התאוששות בביקוש לרכיבים אלקטרוניים לאחר משבר ההיצע, אך הפער של 6% מול שיא 2023 משקף עדיין חולשה יחסית בשוק ההפצה. סגירת הפער תלויה בהמשך התאוששות תעשיית המוליכים למחצה והאלקטרוניקה

    שני הצדדים · הגרסה המנומקת

    השור מול הדוב

    שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

    הטיעון לקנייה
    • צמיחה בהכנסות הנתונים מראים עלייה של 10.5% בהכנסות, מ-27.9 מיליארד דולר ל-30.9 מיליארד דולר בין השנים.
    • קפיצה ברווח הנקי הרווח הנקי עלה ב-45.7%, מ-392 מיליון דולר ל-571 מיליון דולר.
    • רווח למניה גבוה יותר הרווח למניה (EPS – חלק הרווח המיוחס לכל מניה) עלה ב-49.9%, מ-7.29 דולר ל-10.93 דולר.
    • פער חיובי מול יעד האנליסטים הנתונים מראים פער של 8.2% בין המחיר הנוכחי ($210.85) ליעד האנליסטים הממוצע ($228.14).
    הטיעון נגד
    • המלצת אנליסטים ניטרלית הדירוג הכולל של 10 אנליסטים הוא 'החזק', עם פיזור של 4 המלצות 'קנייה' מול 4 'החזק' ו-1 'מכירה'.
    • רווח תפעולי צמח פחות מהרווח הנקי הנתונים מראים כי הרווח התפעולי עלה ב-7.0% בלבד, לעומת עלייה של 45.7% ברווח הנקי — פער שעשוי להצביע על השפעת גורמים חד-פעמיים.
    • קיים דירוג מכירה בין ההמלצות נכללת המלצת 'מכירה' אחת, המשקפת עמדה שלילית של חלק מהאנליסטים.
    • תלות בשוק רכיבים אלקטרוניים החברה פועלת בהפצת רכיבים אלקטרוניים, תחום הרגיש למחזוריות הביקוש בענף — גורם שאינו משתקף במלואו בנתוני שנה אחת.
    הנתונים המלאים

    הדאטה שמאחורי הפרשנות

    כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

    גרף מחיר — TradingView

    דעת המומחים

    מה חושבים האנליסטים?

    10 אנליסטים שעוקבים אחרי המניה — לאן הם חושבים שהמחיר הולך, ומה הם ממליצים.

    ההמלצות עודכנו לאחרונה ב-08/2026

    קונצנזוס$228.14
    גבוה$273.00
    חציון$234.94
    נמוך$176.75
    קנייה4
    מכירה1
    מכירה חזקה0
    המספרים

    נתונים פיננסיים

    נתונים פיננסיים (3 שנים) הנתונים במיליוני $

    מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 2 · 2026שינוי לעומת רבעון 2 · 2025
    הכנסות$33,107$27,923$30,853$9,992+31.8%
    רווח נקי$904$392$571$273+45.3%
    רווח גולמי$4,149$3,292$3,467$1,125+32.6%
    רווח תפעולי$1,471$769$822$401+88.9%
    רווח למניה (EPS)$15.84$7.29$10.93
    שיעור רווח גולמי+12.5%+11.8%+11.2%
    שיעור רווח תפעולי+4.4%+2.8%+2.7%
    שיעור רווח נקי+2.7%+1.4%+1.9%
    הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.
    הדוח שכבר פורסם

    מה הראה הדוח האחרון

    הדוח האחרון של חברת Arrow Electronics Inc הראה הכנסות (סך המכירות) של כ-30.9 מיליארד דולר, גידול של כ-10.5% לעומת כ-27.9 מיליארד דולר בשנה הקודמת.

    הרווח הנקי (הרווח שנשאר אחרי כל ההוצאות) עלה בחדות ל-כ-571 מיליון דולר, לעומת כ-392 מיליון דולר קודם — שינוי של כ-45.7%. במקביל, הרווח למניה (EPS, החלק של הרווח שמיוחס למניה בודדת) עלה מ-7.29 דולר ל-10.93 דולר.

    הרווח התפעולי (הרווח מהפעילות העסקית לפני מימון ומיסים) עמד על כ-822 מיליון דולר, גידול מתון יותר של כ-7% לעומת כ-769 מיליון דולר בשנה הקודמת.

    הנתונים של Arrow Electronics Inc מראים כי ברבעון 2 · 2026 עמדו ההכנסות על כ-9.99 מיליארד דולר, לעומת כ-7.58 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד — עלייה של 31.8%. הרווח הנקי (הרווח לאחר כל ההוצאות והמסים) הסתכם בכ-272.7 מיליון דולר, לעומת כ-187.7 מיליון דולר ברבעון 2 · 2025 — שינוי של 45.3%.

    הדוח הבא של Arrow Electronics Inc צפוי בסביבות 29/10/2026. האנליסטים צופים רווח למניה של $4.96.

    סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

    ניתוח טכני

    ניתוח טכני מאת TradingView
    סיכום

    סיכום

    Arrow Electronics Inc היא חברת חלוקה גלובלית של רכיבים אלקטרוניים וציוד טכנולוגי. החברה מספקת מוצרים וסטים לעסקים בתעשיה, בבנייה ובחברות טכנולוגיה. ב-2024 הכנסות Arrow עמדו על מיליארדים, כשהחברה משמשת קשר חשוב בין יצרני הרכיבים לקונים הסופיים.

    בתקופה האחרונה המניה עלתה 2% היום לחזוקה של 210.85 דולר. אנליסטים (10 מנתחים) מעריכים ממוצע מטרה של 228.14 דולר, המציין פער של 8.2% מהמחיר הנוכחי. כלל ההערכה של חזק משקפת דעה ישירה על ביצועי החברה.

    הנתונים מראים שחיקה עקבית במרווח הרווח הגולמי של Arrow — ירד מ-12.5% ב-2023 ל-11.8% ב-2024, וחזוי לרדת עוד ל-11.2% ב-2025. ירידה מצטברת של 1.3 נקודות אחוז מצביעה על לחץ תמחור או שינוי בתמיסת המוצרים לטובת פריטים בעלי רווח נמוך יותר.

    הכנסות גדלו ב-10.5% בשנה האחרונה, אך הירידה בשוליים מעלה שאלות לגבי יכולת Arrow לשמור על רווחיות כשהיא צומחת. התמודדות עם דחיקת מרווחים היא אתגר מרכזי שמעריכים עוקבים אחריו במקרוב.

    המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

    הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.