סקירת מניה · NASDAQNVMI

מניית נובה Nova (NVMI)

עודכן נובמבר 2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי$313.18מחיר סגירה 06/11/2026
שינוי יומי+11.73%לעומת יום המסחר הקודם
יעד ממוצע$52166% מעל מחיר הסגירהאנליסטים11נתנו מחיר יעד
מה קרה היום · 3 בנובמבר 2026

מהסגירה הקודמת של 312.24 דולר עברה מניית Nova Ltd. ל-304.00 דולר, ירידה של 8.24 דולר, 2.64%. במהלך יום המסחר נע המחיר בין 299.73 ל-319.94 דולר.

מניית נובה Nova נסחרת בנאסד״ק. המחיר המעודכן מופיע בכרטיס שלמעלה. כשהסקירה הזו נכתבה, בנובמבר 2026, המניה נסחרה סביב $304.00. מה שחשוב לדעת לפני שקוראים את הנתונים: אחרי המניה עוקבים 11 אנליסטים, והמספרים שבהמשך מתארים את העבר ואת מצב השוק — לא את מה שיקרה הלאה.

דעת האנליסטים

מה האנליסטים אומרים

11 אנליסטים נותנים למניה יעד ממוצע של 521 דולר, 66% מעל מחיר הסגירה.

11 אנליסטים נתנו מחיר יעד · עודכן אצל הספק 30.10.2026 · מקור: Finnhub

טווח היעדים

מ-11 אנליסטים, והפער מהמחיר של היום

יעד נמוך$419.15+34% פער מהמחיר
יעד ממוצע$521.02+66% פער מהמחיר
יעד גבוה$630.00+101% פער מהמחיר

התפלגות הדירוגים

15 דירוגים של אנליסטים, נובמבר 2026

  • קנייה חזקה4
  • קנייה8
  • החזקה3
  • מכירה0
  • מכירה חזקה0

איך קוראים את זה

מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.

דירוגים של אנליסטים חיצוניים. זו לא המלצה של מיטב לימוד עצמי.

במבט אחד

אותות מהירים

הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").

נקודות אור

  • ✓ מרווח גולמי 84%
  • ✓ 80% מהאנליסטים בעד

דגלים אדומים

  • ! ירידה חדה היום (-2.64%)
  • ! פער גדול מול מחיר-היעד
i

מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

חברת Nova Ltd. פועלת בתחום ציוד וחומרים לייצור שבבים (רכיבים אלקטרוניים זעירים שנמצאים כמעט בכל מכשיר חשמלי). החברה מפתחת ומוכרת מערכות מדידה ובקרה המשמשות את מפעלי ייצור השבבים כדי לבדוק את איכות ודיוק תהליך הייצור. במילים פשוטות, היא מספקת ליצרני השבבים את הכלים שמוודאים שהשבבים נבנים נכון ברמת דיוק גבוהה מאוד.

מקור ההכנסה העיקרי של Nova הוא מכירת מערכות המדידה והבקרה ליצרני השבבים — הכנסה שלרוב מגיעה מעסקה גדולה וחד-פעמית על כל מערכת. בנוסף, החברה מרוויחה גם מהכנסה חוזרת יותר, כגון שירות, תחזוקה ותוכנה הנלווים למערכות שכבר נמכרו. השילוב הזה מספק גם הכנסות גדולות מהתקנת מערכות וגם זרם הכנסות נמשך מהלקוחות הקיימים.

מבחינת סדר-גודל, שווי-השוק של החברה עומד על כ-10 מיליארד דולר. הכנסות השנה היו 880.6 מיליון דולר, לעומת 672.4 מיליון דולר בשנה הקודמת — שינוי של +31.0%. הרווח הנקי עלה ל-259.2 מיליון דולר לעומת 183.8 מיליון דולר, שינוי של +41.1%. ברבעון 2 · 2026 (מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות היו 255.0 מיליון דולר (+15.9%) והרווח הנקי 75.0 מיליון דולר (+9.8%). מחיר הסגירה האחרון היה 304.0 דולר, שינוי יומי של -2.6%, נכון ל-02/11/2026. מכפיל הרווח (P/E — יחס בין שווי החברה לרווח השנתי) עומד על 35.8.

ניתוח AI בעברית

תובנות

מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

לשים לב71%פער מול היעד

פער של 71% מול יעד האנליסטים

מחיר המסחר נכון ל-02/11/2026 עומד על $304, בעוד יעד הקונצנזוס של 11 אנליסטים הוא $521, כלומר פער כלפי מעלה של 71%. היעד הגבוה ביותר מגיע ל-$630.

נתון: יעד קונצנזוס $521.02 לעומת מחיר $304 (02/11/2026); 12 מתוך 15 המלצות הן Buy/Strong Buy.

←

מה זה אומר עליך: פער כזה נובע בדרך-כלל מתחזית האנליסטים שהביצועים יימשכו (הכנסות עלו ב-31% ב-2025, רווח נקי ב-41.1%) והערכה שמכפיל ה-P/E של 35.8 נמוך מדי לחברת ציוד מדידה לתעשיית המוליכים למחצה עם שולי רווח נקי של 29.4%. הפער יצטמצם אם הצמיחה תאט או אם השוק יעלה את המניה.

חיובי+31%הכנסות 2024→2025

צמיחה של 31% בהכנסות בשנת 2025

Nova Ltd. הגדילה הכנסות מ-$672 מיליון ב-2024 ל-$881 מיליון ב-2025 (עלייה של 31.0%). הרווח הנקי זינק ב-41.1% מ-$184 מיליון ל-$259 מיליון, מהיר יותר מקצב צמיחת ההכנסות.

נתון: הכנסות עלו מ-$672.4M (2024) ל-$880.6M (2025); רווח נקי מ-$183.8M ל-$259.2M; מרווח תפעולי עלה מ-27.9% ל-28.8%.

←

מה זה אומר עליך: קצב כזה אופייני לחברת ציוד מדידה למפעלי שבבים בתקופת צמיחה במגזר המוליכים למחצה. הרווחיות המואצת (רווח +41% על צמיחת הכנסות +31%) מושפעת משיפור במרווח התפעולי שעלה ל-28.8%. הצמיחה תימשך כל עוד ההשקעות בקווי ייצור שבבים נשארות חזקות.

ניטרלי35.8מכפיל רווח

מכפיל P/E של 35.8 על רווחיות של 29.4%

Nova Ltd. נסחרת במכפיל רווח של 35.8 (שווי שוק $9.67 מיליארד ÷ רווח נקי של 4 רבעונים $270.4 מיליון), בעוד שהחברה מפיקה מרווח נקי של 29.4% ב-2025 — רמה גבוהה לציוד מדידה.

נתון: P/E 35.8; מרווח רווח נקי 29.4% (2025); הכנסות עלו ב-31.0% בשנה האחרונה.

←

מה זה אומר עליך: מכפיל כזה אופייני לחברת ציוד מוליכים למחצה בצמיחה: קצב של +31% בהכנסות מצדיק פרמיה על מכפילים היסטוריים. המכפיל יעלה אם השוק יאמין שהצמיחה נמשכת, וירד אם החששות ממיתון במחזור השבבים יתחזקו או אם הרווחיות תיסוג.

שני הצדדים · הגרסה המנומקת

השור מול הדוב

שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

↑ מה תומך במניה
  • צמיחה בהכנסות השנתיות הכנסות החברה עלו ב-31.0% בין 2024 ל-2025 (מ-$672.4 מיליון ל-$880.6 מיליון).
  • רווח נקי בעלייה הרווח הנקי השנתי צמח ב-41.1% (מ-$183.8 מיליון ל-$259.2 מיליון).
  • פער מול יעד-האנליסטים יעד-האנליסטים הוא $521.02, פער של 71.4% מעל מחיר הסגירה האחרון $304.0 נכון ל-02/11/2026.
  • המלצות אנליסטים מתוך הכיסוי האנליסטי, 4 מדורגים Strong Buy ו-8 Buy, מול 3 Hold ואף לא דירוג מכירה.
↓ הטיעון נגד
  • מכפיל רווח גבוה מכפיל הרווח (P/E — יחס בין מחיר המניה לרווח) עומד על 35.8, המחושב משווי שוק של $9.67 מיליארד חלקי רווח נקי של $270.4 מיליון בארבעת הרבעונים האחרונים.
  • האטה בקצב הרבעוני ברבעון 2 · 2026 (מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות עלו ב-15.9% והרווח הנקי ב-9.8% בלבד, קצב נמוך מהצמיחה השנתית.
  • חשיפה למחזוריות בסקטור Nova Ltd. פועלת בתחום ציוד וחומרים למוליכים-למחצה (Semiconductor Equipment & Materials), תחום הנתון לתנודתיות בביקוש וביקושי ההשקעות של יצרני השבבים.
  • ירידה יומית במחיר מחיר הסגירה האחרון היה $304.0 עם שינוי יומי של -2.6%, נכון ל-02/11/2026.
הנתונים המלאים

הדאטה שמאחורי הפרשנות

כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף ונתונים פיננסיים.

גרף מחיר — TradingView

המספרים

נתונים פיננסיים

דוח רווח והפסד (3 שנים) הנתונים במיליוני $

מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 2 · 2026שינוי לעומת רבעון 2 · 2025
הכנסות$518$672$881$255+15.9%
רווח נקי$136$184$259$75+9.8%
רווח גולמי$293$387$505$144+13.3%
רווח תפעולי$132$188$253$76—
שיעור רווח גולמי56.6%57.6%57.4%56.5%-1.3 נק'
שיעור רווח תפעולי25.5%27.9%28.8%29.9%—
שיעור רווח נקי26.3%27.3%29.4%29.4%-1.6 נק'

שינוי בשיעורי הרווח מוצג בנקודות אחוז.

הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.
הדוח שכבר פורסם

מה הראה הדוח האחרון

הדוח השנתי של Nova Ltd. Ordinary Shares (NVMI) — חברה בתחום ציוד וחומרים לייצור שבבים (מכשור למדידה ובקרה במפעלי מוליכים למחצה) — הראה צמיחה בכל השורות. ההכנסות עלו ב-31.0% (מ-672.4 מיליון דולר ל-880.6 מיליון דולר), והרווח הנקי עלה ב-41.1% (מ-183.8 מיליון דולר ל-259.2 מיליון דולר).

ברבעון האחרון שדווח (רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות הסתכמו ב-255.0 מיליון דולר (עלייה של 15.9%) והרווח הנקי ב-75.0 מיליון דולר (עלייה של 9.8%). מחיר הסגירה היה 304.0 דולר, בירידה יומית של 2.6%, נכון ל-02/11/2026, ומכפיל הרווח (P/E — יחס בין שווי החברה לרווח השנתי) עומד על 35.8.

מניית Nova Ltd. Ordinary Shares (NVMI), חברה בתחום ציוד וחומרים לייצור מוליכים למחצה (רכיבי שבבים), פרסמה את נתוני רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025: ההכנסות עלו ב-15.9% לכ-255.0 מיליון דולר, והרווח הנקי עלה ב-9.8% לכ-75.0 מיליון דולר. מחיר הסגירה עמד על 304.0 דולר (שינוי יומי של -2.6%, נכון ל-02/11/2026), ומכפיל הרווח (P/E — יחס שווי השוק לרווח הנקי) עומד על 35.8.

הדוח האחרון של Nova Ltd. Ordinary Shares פורסם ב-06/08/2026.

סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

ניתוח טכני

ניתוח טכני מאת TradingView
תחזית החברה · דוחות רבעוניים

מה אמרו מראש ומה יצא בפועל

בהודעת-הרווחים הקודמת החברה פרסמה תחזית במספרים לרבעון הבא. כאן התחזית ליד התוצאה שדווחה בהודעה שאחריה, עם קישור לשני המסמכים.

בקצרה

ב-8 ההשוואות האחרונות שבהן החברה פרסמה תחזית כמותית: 3 מעל התחזית, 5 בתוך התחזית.

הרבעוןמדדמה אמרו מראשמה יצא בפועלהתוצאה
30.06.2026הדוח עם התחזיתהכנסות$245 עד $255 מיליון$255 מיליוןהדוח עם התוצאהבתוך התחזית (+2.0% מול אמצע הטווח)
30.06.2026הדוח עם התחזיתרווח למניה (Non‑GAAP)$2.34 עד $2.48$2.51הדוח עם התוצאהמעל התחזית (+4.1% מול אמצע הטווח)
31.03.2026הדוח עם התחזיתהכנסות$222 עד $232 מיליון$235.3 מיליוןהדוח עם התוצאהמעל התחזית (+3.7% מול אמצע הטווח)
31.03.2026הדוח עם התחזיתרווח למניה (Non‑GAAP)$2.13 עד $2.25$2.33הדוח עם התוצאהמעל התחזית (+6.4% מול אמצע הטווח)
31.12.2025הדוח עם התחזיתהכנסות$215 עד $225 מיליון$222.6 מיליוןהדוח עם התוצאהבתוך התחזית (+1.2% מול אמצע הטווח)
31.12.2025הדוח עם התחזיתרווח למניה (Non‑GAAP)$2.02 עד $2.20$2.14הדוח עם התוצאהבתוך התחזית (+1.4% מול אמצע הטווח)
30.09.2025הדוח עם התחזיתהכנסות$215 עד $227 מיליון$224.6 מיליוןהדוח עם התוצאהבתוך התחזית (+1.6% מול אמצע הטווח)
30.09.2025הדוח עם התחזיתרווח למניה (Non‑GAAP)$2.02 עד $2.22$2.16הדוח עם התוצאהבתוך התחזית (+1.9% מול אמצע הטווח)

מקור: הודעות-רווחים שהחברה הגישה ל-SEC. מוצגות רק תחזיות שהחברה כתבה במספרים ושהתוצאה שלהן נמצאה בהודעה הבאה; המספרים חולצו בעזרת בינה מלאכותית ונבדקו מכנית מול הציטוט המקורי. עמידה בתחזית בעבר אינה מעידה על העתיד. מידע לימודי, לא המלצה.

דיווחים ל-SEC

מה החברה דיווחה לאחרונה

הדיווחים המהותיים האחרונים של החברה לרשות ניירות-הערך האמריקאית (SEC), בשתי שורות בעברית לכל דיווח, עם קישור למסמך המקורי.

תאריךסוג הדיווחמה דווחהמסמך המקורי
02.09.2026דיבידנד או קנייה חוזרת6-Kנובה הודיעה ב-2 בספטמבר 2026 כי דירקטוריון החברה אישר תוכנית רכישה חוזרת של מניות רגילות בהיקף של עד 200 מיליון דולר.הרכישות, אם יבוצעו, ימומנו מכספים זמינים של החברה, והתוכנית תישאר בתוקף עד לרכישת מלוא הסכום או עד להשעייתה או הפסקתה על ידי החברה.ב-SEC
02.07.2026הסכם מהותי6-Kנובה הודיעה ב-2 ביולי 2026 שלקוח יציקות גלובלי מוביל בחר בפלטפורמת Nova WMC™ למדידת מספר שכבות באריזה מתקדמת.הבחירה באה לאחר הערכה תחרותית והפלטפורמה סומנה ככלי ייחוס (tool of record) עבור הלקוח.ב-SEC
29.01.2026אישור רגולטורי או מוצר6-Kנובה הודיעה ב-29 בינואר 2026 כי שני יצרנים גלובליים מובילים אימצו את פלטפורמת Nova Metrion שלה לייצור התקני Memory ו-Logic.הפלטפורמה נרכשה עבור ייצור התקני Gate-All-Around (GAA) ו-DRAM מתקדם, כדי לאפשר ללקוחות להאיץ ביצועים ותפוקה.ב-SEC
29.12.2025מינוי או עזיבה של בעל תפקיד6-Kנובה הודיעה על מינויו של רמי הדר לדירקטוריון החברה, בתוקף מ-24 בדצמבר 2025.הדר הוא שותף מנהל בקלרידג' ישראל ובעל ניסיון של יותר מ-25 שנים בניהול ובהשקעות בהיי-טק.ב-SEC
06.10.2025הסכם מהותי6-Kנובה הודיעה כי יצרנית שבבים גלובלית מובילה בחרה בפתרון מטרולוגיית החומרים ELIPSON® שלה כ-Tool of Record לתהליכי ייצור GAA מתקדמים.החברה מסרה כי קיבלה הזמנות וסיפקה מספר כלי ELIPSON® ללקוח, לשימוש במספר תהליכי ייצור בנפחים גבוהים.ב-SEC

מקור: דיווחי החברה ל-SEC (עד 05.11.2026). התקציר נכתב בעזרת בינה מלאכותית ונבדק מכנית מול נוסח הדיווח; הנוסח המחייב הוא המסמך המקורי. מידע לימודי, לא המלצה.

סיכום

סיכום

Nova Ltd. (NVMI) היא חברה בתחום ציוד וחומרים למוליכים למחצה (Semiconductor Equipment & Materials). החברה מתמחה בפתרונות בדיקה וביצוע תהליכים לייצור שבבים, המשמשות יצרנים גדולים בעולם. עם שווי שוק של כ-10 מיליארד דולר, NVMI מהווה שחקן משמעותי בתעשיית ציוד הייצור למוליכים למחצה.

הנתונים מראים צמיחה משמעותית: הכנסות עלו ב-31% בשנה האחרונה — מ-672 מיליון דולר (2024) ל-881 מיליון דולר (2025). רווח נקי גדל ב-41.1% באותה תקופה — מ-184 מיליון ל-259 מיליון דולר. ברבעון 2 של 2026, הכנסות הגיעו ל-255 מיליון דולר (+15.9% שנתי) עם רווח נקי של 75 מיליון דולר (+9.8%).

מחיר הסגירה של המניה נכון ל-02/11/2026 עומד על 304 דולר. קונצנזוס של 11 אנליסטים קובע יעד מחיר של 521 דולר, כלומר פער של 71% מול המחיר הנוכחי. היעד הגבוה ביותר מגיע ל-630 דולר, בעוד ההערכה הממוצעת מהווה דיווח לקבוצה מחקר רחבה בסקטור.

מכפיל הרווח (P/E) של החברה עומד על 35.8, המשקף תמחור גבוה ביחס לרווחים הנוכחיים של 270 מיליון דולר בארבעת הרבעונים האחרונים. הפער בין המחיר הנוכחי ליעד האנליסטים מעיד על הערכות שונות בשוק בדבר קצב הצמיחה הצפוי וערך החברה לטווח הארוך.

שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

באיזו בורסה נסחרת מניית נובה Nova?

מניית נובה Nova (NVMI) נסחרת בנאסד״ק. המחיר שבכרטיס בראש העמוד הוא הציטוט האחרון שהתקבל מהבורסה, ולכן הוא זז עם המסחר.

האם נובה Nova מחלקת דיבידנד?

בנתונים שמוצגים בעמוד הזה אין תשואת דיבידנד מדווחת. חברה יכולה לא לחלק דיבידנד כי היא מעדיפה להשקיע את הרווח בחזרה בעסק, או כי אין רווח לחלק.

איך קוראים את הנתונים בעמוד הזה?

מתחילים במחיר ובשינוי היומי, ממשיכים לטבלת הנתונים הפיננסיים — הכנסות, רווח והוצאות — ומשווים כל שורה לאותה תקופה אשתקד ולא לתקופה שקדמה לה, כדי לנטרל עונתיות. העמוד מסביר מה המספרים אומרים; הוא אינו ממליץ לקנות או למכור ואינו ייעוץ השקעות.

כמה אנליסטים עוקבים אחרי מניית נובה?

11 אנליסטים נתנו למניה מחיר יעד. בנפרד נספרו 15 דירוגים בנובמבר 2026.

מה מחיר היעד הממוצע של נובה?

521 דולר, 66% מעל מחיר הסגירה של 313.18 דולר. היעדים נעים בין 419.15 ל-630.00 דולר.

המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Twelve Data, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.