איך קוראים את זה
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
התחילו להקליד — תוצאות יופיעו תוך כדי. או נסו נושא מבוקש:
בדקו את האיות, או נסו מילה כללית יותר.
אולי התכוונתם לאחד מאלה:
טווח המסחר של Proto Labs, Inc. נע היום בין 66.90 ל-70.35 דולר. המניה נסחרת ב-67.23 דולר, ירידה של 1.66 דולר, 2.41% מהסגירה הקודמת של 68.89 דולר.
מניית Proto Labs, Inc. נסחרת בבורסת ניו יורק. המחיר המעודכן מופיע בכרטיס שלמעלה. כשהסקירה הזו נכתבה, בנובמבר 2026, המניה נסחרה סביב $69.10. מה שחשוב לדעת לפני שקוראים את הנתונים: אחרי המניה עוקבים 6 אנליסטים, והמספרים שבהמשך מתארים את העבר ואת מצב השוק — לא את מה שיקרה הלאה.
רוצה להבין את זה לעומק? כך קונים מניה בפועל, צעד אחר צעד
6 אנליסטים נותנים למניה יעד ממוצע של 103 דולר, 57% מעל מחיר הסגירה.
6 אנליסטים נתנו מחיר יעד · עודכן אצל הספק 30.10.2026 · מקור: Finnhub
מ-6 אנליסטים, והפער מהמחיר של היום
11 דירוגים של אנליסטים, נובמבר 2026
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
דירוגים של אנליסטים חיצוניים. זו לא המלצה של מיטב לימוד עצמי.
הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").
חברת Proto Labs, Inc. (PRLB) היא יצרנית חלקים תעשייתיים המתמחה בייצור מהיר של רכיבים בהתאמה אישית ללקוחות. החברה מקבלת קבצי תכנון דיגיטליים של מהנדסים ומייצרת מהם חלקים פיזיים בכמויות קטנות עד בינוניות, בשיטות כמו עיבוד שבבי של מתכת, יציקה בהזרקה (עיצוב חלקים על ידי הזרקת חומר מותך לתבנית) והדפסת תלת-ממד. השירות מיועד בעיקר למהנדסים ולחברות שצריכות אב-טיפוס או סדרות ייצור קטנות במהירות.
החברה מרוויחה מתשלום של הלקוחות עבור כל הזמנת חלקים שהיא מייצרת ושולחת. זהו מודל של הכנסה לפי פרויקט או לפי הזמנה — הלקוח משלם על הייצור בפועל, והמחיר נקבע לפי מורכבות החלק, כמות היחידות וסוג החומר. חלק מההכנסה עשוי לחזור כאשר לקוחות מזמינים שוב ושוב, אך כל הזמנה היא עסקה נפרדת ולא מנוי קבוע. ברבעון 2 · 2026 (מול רבעון 2 · 2025) רשמה החברה הכנסות של $149.3 מיליון (+10.6%) ורווח נקי של $9.2 מיליון (+106.7%).
מבחינת סדר-גודל, שווי השוק של החברה הוא כ-$1.65 מיליארד. ההכנסות השנתיות עלו מ-$500.9 מיליון ל-$533.1 מיליון (+6.4%), והרווח הנקי עלה מ-$16.6 מיליון ל-$21.2 מיליון (+28.0%). מכפיל הרווח (P/E — היחס בין שווי החברה לרווח השנתי שלה) עומד על 54.2. מחיר הסגירה האחרון היה $69.1, בשינוי יומי של +2.8%, נכון ל-03/11/2026. הנתונים מוצגים לצורך הקשר בלבד.
מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.
מחיר המניה נכון ל-03/11/2026 הוא $69.1, בעוד יעד הקונצנזוס של 6 אנליסטים עומד על $103.28 — פער כלפי מעלה של 49.5%. כל האנליסטים נמצאים בטווח $91.91–$115.5, גבוה משמעותית מהמחיר הנוכחי.
נתון: יעד קונצנזוס $103.28 מול מחיר $69.1; 9 מתוך 11 אנליסטים בדירוג Strong Buy או Buy.
מה זה אומר עליך: פער כזה נובע בדרך-כלל מהימורם של האנליסטים על שיפור בביצועים העתידיים של Proto Labs בשוק ייצור המתכות, כאשר הם רואים פוטנציאל לשיפור השוליים התפעוליים והכנסות גבוהות יותר בעתיד. הפער יצטמצם אם החברה תמשיך לייצר רווחים גבוהים ברבעונים הבאים, או יתרחב אם התוצאות יאכזבו.
ברבעון 2 של 2026, Proto Labs דיווחה על רווח נקי של $9.2 מיליון, עלייה של 106.7% לעומת רבעון 2 של 2025. במקביל, ההכנסות ברבעון זינקו ב-10.6% ל-$149.3 מיליון. זו עדות לשיפור משמעותי ביכולת החברה להפיק רווחיות מהכנסותיה.
נתון: רבעון 2·2026: רווח נקי $9.2M (+106.7% לעומת Q2·2025); הכנסות $149.3M (+10.6%).
מה זה אומר עליך: קפיצה כזו ברווחיות רבעונית בתעשיית ייצור המתכות מצביעה על שיפור במרווחים או הקטנת עלויות תפעוליות. השיפור יימשך אם Proto Labs תמשיך לייעל את תהליכי הייצור שלה ולשמר את רמת ההזמנות הגבוהה. נתונים אלה תומכים בציפיות האנליסטים למחיר גבוה יותר.
המכפיל P/E של Proto Labs עומד על 54.2 (שווי שוק $1.65 מיליארד חלקי רווח נקי של 4 הרבעונים האחרונים $30.5 מיליון). זהו מכפיל גבוה יחסית לענפי תעשייה מסורתיים, והוא מעיד על תמחור שמשקף ציפיות לצמיחה עתידית.
נתון: P/E = 54.2; רווח נקי של 4 רבעונים $30.5M מול שווי שוק $1.65B.
מה זה אומר עליך: מכפיל גבוה כזה בענף ייצור המתכות מעיד על כך שהמשקיעים מתמחרים צמיחה חזקה או שינוי מודל-עסקי של Proto Labs. המכפיל יירד אם הרווחים ימשיכו לצמוח בקצב המשיפור שנראה ברבעון האחרון, או יישאר גבוה אם הצמיחה תיעצר.
ההכנסות השנתיות של Proto Labs עלו מ-$500.9 מיליון ב-2024 ל-$533.1 מיליון ב-2025, גידול של 6.4%. במקביל, הרווח הנקי השנתי קפץ ב-28% מ-$16.6 מיליון ל-$21.2 מיליון, כשהמרווח הנקי השתפר מ-3.3% ל-4%.
נתון: הכנסות 2025: $533.1M (+6.4%); רווח נקי $21.2M (+28%); מרווח נקי 4.0% (לעומת 3.3% ב-2024).
מה זה אומר עליך: צמיחה מתונה בהכנסות בשילוב עם קפיצה חזקה ברווחיות מצביעה על כך ש-Proto Labs מצליחה לשפר את יעילותה התפעולית ולהגדיל מרווחים בעסקי ייצור המתכות שלה. המגמה תימשך אם החברה תצליח לשמור על משמעת תפעולית ולהרחיב את הלקוחות במחירים טובים יותר.
שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)
כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף ונתונים פיננסיים.
שינוי בשיעורי הרווח מוצג בנקודות אחוז.
הדוח האחרון: 31/07/2026
נתוני שוק ודוחות: Twelve Data · עודכן 06/11/2026
הנתונים מראים כי חברת Proto Labs, Inc. — יצרנית רכיבים וחלקים בייצור מהיר בתחום התעשייה (Industrials) — דיווחה על עלייה בהכנסות השנתיות של 6.4%, מ-500.9 מיליון דולר ל-533.1 מיליון דולר, ועל זינוק ברווח הנקי של 28.0%, מ-16.6 מיליון דולר ל-21.2 מיליון דולר.
ברבעון האחרון (רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות עלו ב-10.6% ל-149.3 מיליון דולר, והרווח הנקי יותר מהוכפל — עלייה של 106.7% ל-9.2 מיליון דולר.
מחיר הסגירה האחרון עמד על 69.1 דולר (שינוי יומי של +2.8%, נכון ל-03/11/2026), עם מכפיל רווח (P/E — יחס בין שווי החברה לרווח השנתי) של 54.2.
הנתונים של חברת Proto Labs, Inc. (חברת ייצור ועיבוד מתכת וחלקים בהזמנה) מראים ברבעון 2 · 2026, לעומת אותו רבעון לפני שנה, הכנסות של 149.3 מיליון דולר (עלייה של 10.6%) ורווח נקי של 9.2 מיליון דולר (עלייה של 106.7%). מכפיל הרווח (P/E — יחס בין שווי השוק לרווח השנתי) עומד על 54.2, ומחיר הסגירה היה 69.1 דולר נכון ל-03/11/2026.
הדוח האחרון של Proto Labs, Inc. פורסם ב-31/07/2026.
סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.
1,000 ₪ שהושקעו במניה לפני שנה, לפני 3 שנים — כמה הן שוות היום, לפי מחיר הסגירה.
לפי מחיר סגירה, בלי דיבידנדים ובלי עמלות. תשואה שהייתה אינה מבטיחה תשואה בעתיד.
סקטור: תעשייה
נתוני שוק ודוחות: Twelve Data · עודכן 06/11/2026
בהודעת-הרווחים הקודמת החברה פרסמה תחזית במספרים לרבעון הבא. כאן התחזית ליד התוצאה שדווחה בהודעה שאחריה, עם קישור לשני המסמכים.
ב-6 ההשוואות האחרונות שבהן החברה פרסמה תחזית כמותית: 5 מעל התחזית, 1 בתוך התחזית.
| הרבעון | מדד | מה אמרו מראש | מה יצא בפועל | התוצאה |
|---|---|---|---|---|
| 30.09.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $145 עד $153 מיליון | $154.3 מיליוןהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+3.6% מול אמצע הטווח) |
| 30.09.2026הדוח עם התחזית | רווח למניה (Non‑GAAP) | $0.56 עד $0.64 | $0.63הדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (+5.0% מול אמצע הטווח) |
| 30.06.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $140 עד $148 מיליון | $149.3 מיליוןהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+3.7% מול אמצע הטווח) |
| 30.06.2026הדוח עם התחזית | רווח למניה (Non‑GAAP) | $0.50 עד $0.58 | $0.60הדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+11.1% מול אמצע הטווח) |
| 31.03.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $130 עד $138 מיליון | $139.3 מיליוןהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+4.0% מול אמצע הטווח) |
| 31.03.2026הדוח עם התחזית | רווח למניה (Non‑GAAP) | $0.36 עד $0.44 | $0.54הדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+35.0% מול אמצע הטווח) |
מקור: הודעות-רווחים שהחברה הגישה ל-SEC. מוצגות רק תחזיות שהחברה כתבה במספרים ושהתוצאה שלהן נמצאה בהודעה הבאה; המספרים חולצו בעזרת בינה מלאכותית ונבדקו מכנית מול הציטוט המקורי. עמידה בתחזית בעבר אינה מעידה על העתיד. מידע לימודי, לא המלצה.
הדיווחים המהותיים האחרונים של החברה לרשות ניירות-הערך האמריקאית (SEC), בשתי שורות בעברית לכל דיווח, עם קישור למסמך המקורי.
| תאריך | סוג הדיווח | מה דווח | המסמך המקורי |
|---|---|---|---|
| 07.05.2026 | מינוי או עזיבה של בעל תפקיד8-K | פרוטו לאבס הודיעה ב-6 במאי 2026 כי מייקל ר. קניסון, סמנכ״ל התפעול, מתכוון לפרוש ב-1 ביולי 2026.החל מ-18 במאי 2026 יכהן ברנרדו פרלאנז' בתפקיד סמנכ״ל מסחרי חדש, באחריות לאסטרטגיה המסחרית הגלובלית כולל מכירות, שיווק והצלחת לקוחות. | ב-SEC |
| 06.02.2026 | הודעה אחרת8-K/A | ב-6 בפברואר 2026 תיקנה פרוטו לאבס טעות הקלדה בהודעת הדוחות: תחזית ה-EPS המדולל GAAP לרבעון הראשון של 2026 היא 0.18-0.26 דולר.הטווח שנמסר במקור היה 0.17-0.25 דולר, והחברה מסרה שלא בוצעו שינויים אחרים בדוח המקורי או בנספח 99.1. | ב-SEC |
מקור: דיווחי החברה ל-SEC (עד 05.11.2026). התקציר נכתב בעזרת בינה מלאכותית ונבדק מכנית מול נוסח הדיווח; הנוסח המחייב הוא המסמך המקורי. מידע לימודי, לא המלצה.
Proto Labs, Inc. (PRLB) היא חברת ייצור במישור התעשיה המתמחה בייצור מתכות וחלקים תעשייתיים. החברה משמשת ספקית של שירותי ייצור בדיוק גבוה ללקוחות בתעשיות שונות הזקוקות לחלקים מעוצבים בכמויות קטנות עד בינוניות.
הנתונים הכספיים מראים כי הכנסות הערכו בשנת 2025 לעומת 2024 ב-6.4% (מ-500.9 מיליון לכ-533.1 מיליון דולר). הרווח הנקי עלה משמעותית יותר בשיעור של 28.0%, מ-16.6 מיליון לכ-21.2 מיליון דולר. ברבעון השני של 2026 (האחרון שדווח), הכנסות הגיעו ל-149.3 מיליון דולר (+10.6% מרבעון מקביל בשנה קודמת), ורווח נקי עמד על 9.2 מיליון דולר (+106.7%).
מחיר המניה נכון ל-03/11/2026 עומד על 69.1 דולר. מכפיל הרווח (P/E) של החברה עומד על 54.2, המשקף שווי שוק של כ-1.65 מיליארד דולר. קונצנזוס של 6 אנליסטים קובע יעד מחיר של 103.28 דולר, המהווה פער של 49.5% מול המחיר הנוכחי. כל האנליסטים נמצאים בטווח 91.91–115.5 דולר.
הנתונים מראים גדילה בהכנסות וקפיצה משמעותית ברווחיות ברבעון האחרון. מכפיל הרווח של 54.2 משקף הערכה גבוהה יחסית לרבח הנוכחי, בעוד שפער הערכות האנליסטים מעיד על אי-הסכמה בשוק בדבר שווי החברה.
מניית Proto Labs, Inc. (PRLB) נסחרת בבורסת ניו יורק. המחיר שבכרטיס בראש העמוד הוא הציטוט האחרון שהתקבל מהבורסה, ולכן הוא זז עם המסחר.
בנתונים שמוצגים בעמוד הזה אין תשואת דיבידנד מדווחת. חברה יכולה לא לחלק דיבידנד כי היא מעדיפה להשקיע את הרווח בחזרה בעסק, או כי אין רווח לחלק.
מתחילים במחיר ובשינוי היומי, ממשיכים לטבלת הנתונים הפיננסיים — הכנסות, רווח והוצאות — ומשווים כל שורה לאותה תקופה אשתקד ולא לתקופה שקדמה לה, כדי לנטרל עונתיות. העמוד מסביר מה המספרים אומרים; הוא אינו ממליץ לקנות או למכור ואינו ייעוץ השקעות.
6 אנליסטים נתנו למניה מחיר יעד. בנפרד נספרו 11 דירוגים בנובמבר 2026.
103 דולר, 57% מעל מחיר הסגירה של 65.69 דולר. היעדים נעים בין 91.91 ל-115.50 דולר.
המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.
הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Twelve Data, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.