סקירת מניה · NASDAQRIVN

Rivian Automotive Inc

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי$16.97נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי+6.00%לעומת יום המסחר הקודם
מחיר יעד ממוצע$19.49ממוצע תחזיות האנליסטים
מספר אנליסטים34עוקבים אחרי המניה
מה קרה היום · 3 בספטמבר 2026

Rivian Automotive Inc עומדת על 15.61 דולר, עלייה של 0.07 דולר, 0.48% מול סגירה קודמת של 15.54 דולר. במהלך יום המסחר נע המחיר בין 15.41 ל-15.79 דולר. לפי Benzinga, Uber מצמצמת 3,300 משרות במסגרת בנייה של מערך הנהיגה האוטונומית שלה.

קנייה
6.8/10
ציון כללי

הנתונים מראים כי 34 אנליסטים ממליצים קנייה עם פער של 14.8% מול היעד, אך Rivian עדיין מדווחת הפסד נקי של 4 מיליארד דולר ב-2025.

כמה לסמוך על הציון?אמון בינוני
אמון גבוה ✓בינוניאמון נמוך

מבוסס על 34 אנליסטים — 59% מהם ממליצים קנייה. ככל שיש יותר אנליסטים ופחות מחלוקת ביניהם, אפשר לסמוך יותר על הציון.

במבט אחד

אותות מהירים

הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").

נקודות אור

  • מרווח גולמי 687%

דגלים אדומים

    i

    מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

    חברת Rivian Automotive Inc מייצרת ומוכרת רכבים חשמליים, בעיקר טנדרים ורכבי שטח (SUV) חשמליים לצרכנים פרטיים. בנוסף, החברה מספקת רכבי משלוח חשמליים ללקוחות עסקיים. במילים פשוטות — Rivian בונה מכוניות שנוסעות על חשמל במקום דלק, ומנסה להתחרות מול יצרניות רכב חשמלי אחרות בשוק.

    עיקר ההכנסה של Rivian מגיע ממכירת הרכבים עצמם — זו הכנסה שנוצרת בכל פעם שנמכר רכב, כלומר הכנסה חד-פעמית לכל מכירה ולא תשלום חוזר. בנוסף, קיימות הכנסות משירותים נלווים כמו תיקונים, תוכנה ואספקת חלקים. חשוב לדעת שהחברה עדיין אינה רווחית — הנתונים מראים רווח נקי שלילי (הפסד) של כ-3.6 מיליארד דולר בתקופה האחרונה.

    מבחינת סדר-גודל: ההכנסה השנתית של Rivian עמדה על כ-5.4 מיליארד דולר, לעומת כ-4.97 מיליארד דולר בשנה הקודמת — עלייה של 8.4%. ההפסד הצטמצם ב-23.2% לעומת השנה שקדמה. שווי-השוק של החברה הוא כ-25 מיליארד דולר. הנתונים מראים פער בין ההכנסות הנוכחיות לבין נקודת האיזון התפעולי, שכן הרווח התפעולי עדיין שלילי.

    ניתוח AI בעברית

    תובנות

    מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

    לשים לב-68%שולי רווח נקי

    Rivian עדיין מפסידה כסף בכל רכב שהיא מוכרת

    Rivian מדווחת על הפסד נקי של 4 מיליארד דולר ב-2025 (שנה פיסקלית אחרונה), כשהחברה מפסידה 68 סנט על כל דולר שהיא מייצרת בהכנסות. זאת למרות שיפור משמעותי לעומת הפסד של 96% ב-2024.

    נתון: Net Margin השתפר מ-95.5%- ב-2024 ל-67.7%- ב-2025, אך עדיין שלילי עמוקות

    מה זה אומר עליך: שולי רווח שליליים כאלה אופייניים ליצרניות רכב חשמלי צעירות שעדיין משקיעות מאסיבית בפיתוח, ייצור, ותשתיות. השיפור מ-96% הפסד ל-68% מעיד על כיוון נכון, אבל החברה צריכה להמשיך להגדיל את נפחי הייצור ולשפר יעילות עלויות כדי להגיע לרווחיות.

    חיובי+2.7%מרווח גולמי

    מעבר היסטורי לרווח גולמי חיובי לראשונה

    Rivian השיגה לראשונה מאז הקמתה רווח גולמי חיובי של 144 מיליון דולר ב-2025, עם מרווח של 2.7%. זאת קפיצה דרמטית מהפסד גולמי של מיליארד דולר ומרווח שלילי של 24% ב-2024.

    נתון: Gross Margin עלה מ-45.8%- ב-2023, דרך 24.1%- ב-2024, ל-2.7% חיובי ב-2025

    מה זה אומר עליך: מעבר למרווח גולמי חיובי הוא אבן דרך קריטית עבור יצרנית רכב — זה אומר שהחברה כעת מרוויחה כסף על המכירה עצמה של כל רכב, לפני הוצאות תפעול ומו״פ. זה תוצאה של הגדלת נפחי ייצור, ייעול קווי ייצור, וייתכן גם העלאת מחירים או הפחתת עלויות רכיבים.

    חיובי+15%פער מול היעד

    האנליסטים רואים פער מול היעד של 15%

    מחיר היעד הממוצע של 34 אנליסטים עומד על 19.49 דולר, כ-15% מעל המחיר הנוכחי של 16.97 דולר. רוב האנליסטים (20 מתוך 34) ממליצים על קנייה או קנייה חזקה.

    נתון: מחיר יעד קונצנזוס 19.49 דולר לעומת מחיר נוכחי 16.97 דולר; 5 Strong Buy, 15 Buy מול 4 Sell ו-1 Strong Sell

    מה זה אומר עליך: פער כזה נובע בדרך-כלל מציפיות האנליסטים שהמגמה החיובית ברווח הגולמי תימשך, ושהחברה תצליח להגדיל את נפחי הייצור והמשלוחים של דגמי R1T ו-R1S במהלך 2025. השונות רחבה — יעד נמוך של 13.13 דולר מול יעד גבוה של 26.25 דולר — ומשקפת אי-ודאות לגבי קצב השיפור התפעולי.

    לשים לב-4B$הפסד נקי 2025

    הפסדים מצטמצמים אבל עדיין 4 מיליארד דולר בשנה

    Rivian הפסידה 4 מיליארד דולר ב-2025, שיפור של כמיליארד דולר לעומת הפסד של 5 מיליארד בכל אחת משנתיים הקודמות. הפסד למניה (EPS) השתפר ל-3.07- דולר לעומת 4.69- דולר ב-2024.

    נתון: הפסד נקי השתפר מ-5 מיליארד דולר ב-2023 ו-2024 ל-4 מיליארד ב-2025; EPS השתפר מ-5.74- ל-3.07-

    מה זה אומר עליך: הפסדים בסדר גודל זה דורשים מזומנים משמעותיים להמשך הפעילות — בדרך-כלל דרך גיוסי הון, חוב, או מימון אחר. ההיצמדות מעיד על מסלול שיפור עקבי, אך Rivian צריכה להמשיך להגדיל מכירות באופן דרמטי כדי להגיע לנקודת איזון, במיוחד כשהשוק לרכבים חשמליים מתחרה ודורש השקעות רב-שנתיות.

    שני הצדדים · הגרסה המנומקת

    השור מול הדוב

    שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

    הטיעון לקנייה
    • צמצום ההפסד הנקי ההפסד הנקי הצטמצם מ-4.747 מיליארד דולר ל-3.646 מיליארד דולר, שיפור של 23.2% בין השנים.
    • גידול בהכנסות ההכנסות עלו ל-5.387 מיליארד דולר לעומת 4.970 מיליארד דולר בשנה הקודמת, גידול של 8.4%.
    • שיפור ברווח למניה ההפסד למניה (EPS) הצטמצם מ-4.69 דולר ל-3.07 דולר, שינוי של 34.5%.
    • פער מול יעד האנליסטים מחיר המניה $16.97 מציג פער של 14.8% מול יעד האנליסטים הממוצע של $19.49, כאשר 20 מתוך 34 אנליסטים מדורגים בקנייה.
    הטיעון נגד
    • חברה עדיין הפסדית הרווח התפעולי נותר שלילי ב-3.585 מיליארד דולר, כלומר החברה עדיין רחוקה מרווחיות.
    • הפסד נקי גבוה ההפסד הנקי עומד על 3.646 מיליארד דולר, סכום גדול ביחס להכנסות של 5.387 מיליארד דולר.
    • פיזור המלצות מעורב מבין 34 האנליסטים, 9 מדורגים החזק (Hold) ו-5 בדירוגי מכירה, מה שמעיד על חוסר הסכמה.
    • קצב גידול הכנסות מתון הגידול בהכנסות עמד על 8.4% בלבד בין השנים, נמוך יחסית לצמצום ההפסדים.
    הנתונים המלאים

    הדאטה שמאחורי הפרשנות

    כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

    גרף מחיר — TradingView

    דעת המומחים

    מה חושבים האנליסטים?

    34 אנליסטים שעוקבים אחרי המניה — לאן הם חושבים שהמחיר הולך, ומה הם ממליצים.

    ההמלצות עודכנו לאחרונה ב-08/2026

    קונצנזוס$19.49
    גבוה$26.25
    נמוך$13.13
    קנייה חזקה5
    קנייה15
    מכירה4
    מכירה חזקה1
    המספרים

    נתונים פיננסיים

    נתונים פיננסיים (3 שנים) הנתונים במיליוני $

    מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 2 · 2026שינוי לעומת רבעון 2 · 2025
    הכנסות$4,434$4,970$5,387$1,658+27.2%
    רווח נקי-$5,432-$4,747-$3,646-$833+25.4%
    רווח גולמי-$2,030-$1,200$144$179+186.9%
    רווח תפעולי-$5,739-$4,689-$3,585-$836+25%
    רווח למניה (EPS)-$5.74-$4.69-$3.07
    שיעור רווח גולמי-45.8%-24.1%+2.7%
    שיעור רווח תפעולי-129.4%-94.3%-66.5%
    שיעור רווח נקי-122.5%-95.5%-67.7%
    הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.
    הדוח שכבר פורסם

    מה הראה הדוח האחרון

    הנתונים מראים כי הכנסות חברת Rivian Automotive Inc (RIVN) גדלו בכ-8% והגיעו לכ-5.4 מיליארד דולר, לעומת כ-5 מיליארד דולר בשנה הקודמת.

    ההפסד הנקי (סך ההפסד לאחר כל ההוצאות) הצטמצם בכ-23% ועמד על כ-3.6 מיליארד דולר, לעומת הפסד של כ-4.7 מיליארד דולר בשנה הקודמת. גם ההפסד למניה (EPS – חלק ההפסד המיוחס לכל מניה) הצטמצם, מכ-4.7 דולר לכ-3.1 דולר.

    הנתונים מראים כי החברה עדיין מפסידה, אך הפער מול נקודת האיזון (מצב שבו ההכנסות מכסות את ההוצאות) הצטמצם בהשוואה לשנה הקודמת.

    הנתונים של חברת Rivian Automotive Inc (RIVN) לרבעון השני של 2026 מראים הכנסות של כ-1.66 מיליארד דולר, לעומת כ-1.30 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד — עלייה של 27.2%. ההפסד הנקי (רווח שלילי) עמד על כ-833 מיליון דולר, לעומת הפסד של כ-1.12 מיליארד דולר ברבעון המקביל — צמצום של 25.4% בהיקף ההפסד.

    הדוח האחרון של Rivian Automotive Inc פורסם ב-30/07/2026.

    סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

    ניתוח טכני

    ניתוח טכני מאת TradingView
    סיכום

    סיכום

    Rivian Automotive Inc היא חברה אמריקאית המייצרת רכבים חשמליים יוקרתיים (כלומר, מכוניות חשמליות יקרות וחדשניות). החברה מתמקדת בשני מודלים עיקריים: R1T (פיקאפ) ו-R1S (SUV). Rivian הוקמה ב-2009 ומטבעה בבורסה האמריקאית NASDAQ בשנת 2021.

    הנתונים מראים שהחברה עדיין מתמודדת עם הפסדים משמעותיים. בשנת הכספים 2025 הדווחה Rivian על הפסד נקי של כ-4 מיליארד דולר, כאשר היא מפסידה 68 סנט על כל דולר של הכנסות. גם כן, ההכנסות גדלו רק ב-8.4% בהשוואה לשנה הקודמת — קצב צמיחה כמעט עומד. עם זאת, ההפסד שיפר משמעותית לעומת 2024, כשאז ההפסד הגיע ל-96% מהכנסות.

    מחיר המניה היום עומד על 16.97 דולר, עלה כ-6% בהמחזור האחרון. אנליסטים (34 שמתוכם) נותנים קונסנזוס ממוצע של 2.44 מתוך 5, והיעד הממוצע לציפיות מחיר עומד על 19.49 דולר — פער של כ-14.8% מההערכה הנוכחית.

    הסיכון המרכזי הוא המשך ההפסדות וההשאלה מתי החברה תהגיע לרווחיות. הנתונים מראים שהדרך עדיין ארוכה ויש צורך בהשקעות משמעותיות בייצור ובפיתוח. סיכוי נוסף טמון בתלות בהשקעות חיצוניות על מנת לממן את הפעילות.

    המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

    הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.