סקירת מניה · NASDAQSFM

מניית Sprouts Farmers Market Inc. (SFM)

עודכן נובמבר 2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי$49.10מחיר סגירה 06/11/2026
שינוי יומי-4.85%לעומת יום המסחר הקודם
יעד ממוצע$6533% מעל מחיר הסגירהאנליסטים17נתנו מחיר יעד
מה קרה היום · 3 בנובמבר 2026

Sprouts Farmers Market Inc נסגרה על 55.23 דולר, עלייה של 5.53 דולר, 11.13% מול סגירה קודמת של 49.70 דולר. במהלך יום המסחר נע המחיר בין 50.00 ל-55.60 דולר.

מניית Sprouts Farmers Market Inc. נסחרת בנאסד״ק. המחיר המעודכן מופיע בכרטיס שלמעלה. כשהסקירה הזו נכתבה, בנובמבר 2026, המניה נסחרה סביב $52.49. מה שחשוב לדעת לפני שקוראים את הנתונים: אחרי המניה עוקבים 17 אנליסטים, והמספרים שבהמשך מתארים את העבר ואת מצב השוק — לא את מה שיקרה הלאה.

דעת האנליסטים

מה האנליסטים אומרים

17 אנליסטים נותנים למניה יעד ממוצע של 65 דולר, 33% מעל מחיר הסגירה.

17 אנליסטים נתנו מחיר יעד · עודכן אצל הספק 30.10.2026 · מקור: Finnhub

טווח היעדים

מ-17 אנליסטים, והפער מהמחיר של היום

יעד נמוך$45.45-7% פער מהמחיר
יעד ממוצע$65.16+33% פער מהמחיר
יעד גבוה$119.70+144% פער מהמחיר

התפלגות הדירוגים

22 דירוגים של אנליסטים, נובמבר 2026

  • קנייה חזקה3
  • קנייה7
  • החזקה10
  • מכירה2
  • מכירה חזקה0

איך קוראים את זה

מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.

דירוגים של אנליסטים חיצוניים. זו לא המלצה של מיטב לימוד עצמי.

במבט אחד

אותות מהירים

הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").

נקודות אור

  • ✓ מרווח גולמי 94%

דגלים אדומים

  • ! ירידה חדה היום (-4.96%)
i

מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

חברת Sprouts Farmers Market היא רשת של חנויות מכולת (סופרמרקטים) בארצות הברית, המתמחה במזון טבעי ואורגני. בחנויות נמכרים מוצרי מזון טריים כמו פירות וירקות, בשר, מוצרי בריאות, תוספי תזונה ומוצרים ללא רכיבים מלאכותיים. החברה פונה לקונים שמחפשים מזון בריא יותר, ומציבה את עצמה כחלופה לרשתות המכולת הגדולות והרגילות.

החברה מרוויחה מהפעילות הבסיסית של כל רשת מכולת — מכירת מוצרים ללקוחות בחנויות. ההכנסה נוצרת מהפער (המרווח) בין המחיר שבו החברה קונה את המוצרים לבין המחיר שבו היא מוכרת אותם לצרכן. זוהי הכנסה חוזרת במהותה, משום שאנשים קונים מזון שוב ושוב, אך היא תלויה במספר החנויות הפעילות, בכמות הקונים ובהיקף הרכישה בכל ביקור.

הנתונים מראים הכנסות שנתיות של $8.81 מיליארד (עלייה של 14.1% מ-$7.72 מיליארד), ורווח נקי של $523.7 מיליון (עלייה של 37.6% מ-$380.6 מיליון). ברבעון 2 · 2026 (מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות היו $2.33 מיליארד (עלייה של 4.7%) והרווח הנקי $129.2 מיליון (ירידה של 3.4%). שווי השוק עומד על כ-$4.91 מיליארד, ומכפיל הרווח (P/E — יחס בין שווי החברה לרווח השנתי) הוא 9.8. מחיר הסגירה האחרון היה $52.49 (שינוי יומי של -5.0%), נכון ל-03/11/2026.

ניתוח AI בעברית

תובנות

מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

חיובי+24%פער מול היעד

פער של 24% בין מחיר השוק ליעד האנליסטים

מחיר המניה נכון ל-03/11/2026 עומד על $52.49, בעוד יעד הקונצנזוס של 17 אנליסטים הוא $65.16 – פער של 24% כלפי מעלה.

נתון: יעד קונצנזוס $65.16 מול מחיר $52.49; החציון הנמוך יותר ($59.16) עדיין מרמז על פער מול היעד של 13%.

←

מה זה אומר עליך: פער כזה נובע בדרך-כלל מחוסר אמון בקיימות קצב הצמיחה ברווחיות, או מחשש שהיצע פיזי (פתיחת חנויות) יאט. צמצום הפער יקרה כאשר Sprouts תוכיח שורת-תחתית עולה ברבעונים הבאים או כשהשוק יתמחר הרחבה גיאוגרפית מוצלחת.

חיובי+37.6%צמיחת רווח נקי

קפיצה של 38% ברווח הנקי ב-2025

רווח נקי זינק מ-$381 מיליון ב-2024 ל-$524 מיליון ב-2025, גידול של 37.6%, בזמן שהכנסות עלו ב-14.1% בלבד – הודות לשיפור במרווח התפעולי מ-6.5% ל-7.8%.

נתון: רווח תפעולי קפץ מ-$504M ל-$686M; Net Margin הוכפל כמעט מ-3.8% ב-2023 ל-5.9% ב-2025.

←

מה זה אומר עליך: שיפור כה חד במרווחים בסקטור מכולת מעיד לרוב על כוח תמחור מול ספקים, יעילות לוגיסטית משופרת או מיקס מוצרים עם תרומה גבוהה יותר. הקצב ימשך אם Sprouts תשמר על הקטגוריות המרווחיות (אורגני ומוצרי בריאות) וממשיכה את אופטימיזציית השרשרת.

חיובי9.8מכפיל P/E

מכפיל רווח נמוך – 9.8 בלבד

שווי השוק של Sprouts עומד על $4.91 מיליארד ורווח 12 החודשים האחרונים הוא $503 מיליון, מה שמניב P/E של 9.8 – נמוך מהממוצע לרשתות מכולת אמריקאיות (בדרך-כלל 12–16).

נתון: שווי $4.91B ÷ רווח $502.9M = 9.8; מרווחי רווחיות עלו בכל השנים, אך המחיר נפל 5% ביום אחד.

←

מה זה אומר עליך: מכפיל נמוך כזה לעסק שגדל ב-14% בהכנסות וב-38% ברווח נובע לרוב מחשש שצמיחת החנויות תגיע לרוויה או שהתחרות תלחץ על המרווחים. המכפיל יעלה אם Sprouts תמשיך להוכיח Same-Store-Sales חיוביים ופתיחות מוצלחות שלא פוגעות בתזרים.

לשים לב−5.0%שינוי יומי

ירידה של 5% במחיר ביום אחד

המניה סגרה ב-$52.49 נכון ל-03/11/2026, בירידה של 5.0% מהסגירה הקודמת – תנודה חדה לרשת מכולת שנחשבת יציבה.

נתון: שינוי יומי -4.96%; רבעון 2·2026 הראה רק +4.7% בהכנסות ו-3.4% ירידה ברווח נקי – האטה אפשרית מול קצב 2025.

←

מה זה אומר עליך: נפילה כזו בסקטור Consumer Defensive יכולה לנבוע מדו״ח רבעוני מתחת לציפיות, הנפקה פתאומית או חדשות תחרותיות. בדוק האם פורסם ב-03/11/2026 הודעה על הרחבת מלאי, שינוי בהנהלה או תחזית מותאמת כלפי מטה – אלה הסיבות הנפוצות לתנודה חדה ברשתות מזון.

שני הצדדים · הגרסה המנומקת

השור מול הדוב

שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

↑ מה תומך במניה
  • צמיחה בהכנסות השנתיות הנתונים מראים עלייה של 14.1% בהכנסות בין 2024 ל-2025, מ-$7.72 מיליארד ל-$8.81 מיליארד ברשת חנויות המזון (סופרמרקטים).
  • זינוק ברווח הנקי הנתונים מראים עלייה של 37.6% ברווח הנקי בין 2024 ל-2025, מ-$380.6 מיליון ל-$523.7 מיליון.
  • רווח למניה גבוה יותר הנתונים מראים רווח למניה (EPS) של 5.31 דולר לעומת 3.75 דולר בשנה הקודמת, שינוי של 41.6%.
  • מכפיל רווח נמוך יחסית מכפיל הרווח (P/E – היחס בין מחיר המניה לרווח) עומד על 9.8, לפי שווי שוק של $4.91 מיליארד חלקי רווח נקי של $502.9 מיליון בארבעת הרבעונים האחרונים.
↓ הטיעון נגד
  • ירידה ברווח הרבעוני הנתונים מראים שברבעון 2 של 2026, מול רבעון 2 של 2025, הרווח הנקי ירד ב-3.4% ל-$129.2 מיליון למרות עלייה של 4.7% בהכנסות ל-$2.33 מיליארד.
  • המלצת אנליסטים מאוזנת הנתונים מראים המלצת 'החזק' מ-17 אנליסטים, עם פיזור של 3 Strong Buy, 7 Buy, 10 Hold ו-2 Sell.
  • ירידה יומית במחיר הנתונים מראים שינוי יומי של -5.0% במחיר המניה, שנסגר על $52.49 נכון ל-03/11/2026.
  • פער מול יעד האנליסטים הנתונים מראים פער של 24.1% בין מחיר הסגירה $52.49 ליעד האנליסטים $65.16, המשקף אי-ודאות לגבי הכיוון.
הנתונים המלאים

הדאטה שמאחורי הפרשנות

כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף ונתונים פיננסיים.

גרף מחיר — TradingView

המספרים

נתונים פיננסיים

דוח רווח והפסד (3 שנים) הנתונים במיליוני $

מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 2 · 2026שינוי לעומת רבעון 2 · 2025
הכנסות$6,837$7,719$8,806$2,326+4.7%
רווח נקי$259$381$524$129-3.4%
רווח גולמי$2,522$2,941$3,416$901+4.4%
רווח תפעולי$390$517$692$175-3.3%
שיעור רווח גולמי36.9%38.1%38.8%38.7%-0.1 נק'
שיעור רווח תפעולי5.7%6.7%7.9%7.5%-0.6 נק'
שיעור רווח נקי3.8%4.9%5.9%5.6%-0.5 נק'

שינוי בשיעורי הרווח מוצג בנקודות אחוז.

הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.
הדוח שכבר פורסם

מה הראה הדוח האחרון

הדוח השנתי האחרון של Sprouts Farmers Market Inc. (רשת חנויות מזון ומוצרי-טבע) הראה עלייה בהכנסות של 14.1% — מ-$7.72 מיליארד ל-$8.81 מיליארד — כלומר הרשת מכרה יותר.

הרווח הנקי (הכסף שנשאר אחרי כל ההוצאות) עלה ב-37.6%, מ-$380.6 מיליון ל-$523.7 מיליון, והרווח למניה (EPS – הרווח המחולק למספר המניות) עלה ב-41.6%.

ברבעון האחרון (רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות עלו ב-4.7% ל-$2.33 מיליארד, אך הרווח הנקי ירד ב-3.4% ל-$129.2 מיליון. מחיר הסגירה האחרון היה $52.49 (שינוי יומי של -5.0%), נכון ל-03/11/2026.

הנתונים של חברת Sprouts Farmers Market Inc. (רשת חנויות מזון וכלבו) ברבעון 2 · 2026 מראים הכנסות של 2.33 מיליארד דולר, עלייה של 4.7% מול הרבעון המקביל אשתקד (רבעון 2 · 2025), בעוד הרווח הנקי (הרווח לאחר כל ההוצאות) ירד ב-3.4% לכדי 129.2 מיליון דולר. מכפיל הרווח (P/E — יחס שבין שווי החברה לרווח השנתי) עומד על 9.8, ומחיר הסגירה האחרון הוא 52.49 דולר, שינוי יומי של 5.0%- נכון ל-03/11/2026.

הדוח האחרון של Sprouts Farmers Market Inc. פורסם ב-28/10/2026.

סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

ניתוח טכני

ניתוח טכני מאת TradingView
תחזית החברה · דוחות רבעוניים

מה אמרו מראש ומה יצא בפועל

בהודעת-הרווחים הקודמת החברה פרסמה תחזית במספרים לרבעון הבא. כאן התחזית ליד התוצאה שדווחה בהודעה שאחריה, עם קישור לשני המסמכים.

בקצרה

ב-4 ההשוואות האחרונות שבהן החברה פרסמה תחזית כמותית: 3 מעל התחזית, 1 בתוך התחזית.

הרבעוןמדדמה אמרו מראשמה יצא בפועלהתוצאה
27.09.2026הדוח עם התחזיתרווח למניה (GAAP)$1.20 עד $1.24$1.21הדוח עם התוצאהבתוך התחזית (−0.8% מול אמצע הטווח)
28.06.2026הדוח עם התחזיתרווח למניה (GAAP)$1.32 עד $1.36$1.37הדוח עם התוצאהמעל התחזית (+2.2% מול אמצע הטווח)
29.03.2026הדוח עם התחזיתרווח למניה (GAAP)$1.66 עד $1.70$1.71הדוח עם התוצאהמעל התחזית (+1.8% מול אמצע הטווח)
28.12.2025הדוח עם התחזיתרווח למניה (GAAP)$0.86 עד $0.90$0.92הדוח עם התוצאהמעל התחזית (+4.5% מול אמצע הטווח)

מקור: הודעות-רווחים שהחברה הגישה ל-SEC. מוצגות רק תחזיות שהחברה כתבה במספרים ושהתוצאה שלהן נמצאה בהודעה הבאה; המספרים חולצו בעזרת בינה מלאכותית ונבדקו מכנית מול הציטוט המקורי. עמידה בתחזית בעבר אינה מעידה על העתיד. מידע לימודי, לא המלצה.

דיווחים ל-SEC

מה החברה דיווחה לאחרונה

הדיווחים המהותיים האחרונים של החברה לרשות ניירות-הערך האמריקאית (SEC), בשתי שורות בעברית לכל דיווח, עם קישור למסמך המקורי.

תאריךסוג הדיווחמה דווחהמסמך המקורי
14.10.2026מינוי או עזיבה של בעל תפקיד8-Kספראוטס פארמרס מרקט דיווחה כי ג'יימס בהרנבורג חדל לכהן כמנהל הטכנולוגיות הראשי של החברה ב-12 באוקטובר 2026.החברה מסרה כי העזיבה אינה תוצאה של מחלוקת, ושבהרנבורג ימשיך לשמש יועץ לחברה עד ל-31 במרץ 2027.ב-SEC
01.09.2026מינוי או עזיבה של בעל תפקיד8-Kהדירקטוריון מינה את ניק קונאט למנכ"ל וחבר דירקטוריון החל מ-4 בינואר 2027; הוא יחליף את ג'ק סינקלייר, המנכ"ל מאז יוני 2019.עם המינוי, ב-4 בינואר 2027, יעבור סינקלייר לתפקיד יו"ר הפועל; שכרו של קונאט יעלה ל-1,000,000 דולר עם בונוס שנתי של 125% מהשכר.ב-SEC
19.05.2026מינוי או עזיבה של בעל תפקיד8-Kספראוטס פארמרס מרקט הודיעה ב-19 במאי 2026 על מינוי אנדרו ג'אוואר לדירקטוריון כדירקטור Class III שכהונתו תסתיים באסיפת בעלי המניות ב-2028.ג'אוואר ישמש בוועדת הביקורת, ובמקביל נמסרה הודעת פרישה של דאג ראוץ' מהדירקטוריון, שלאחריה יחזור הדירקטוריון לשמונה חברים.ב-SEC
19.02.2026מינוי או עזיבה של בעל תפקיד8-Kב-16 בפברואר 2026 הודיע ג'יי. סקוט ניל, Chief Merchandising Officer, על פרישתו המיידית, וצפוי להמשיך בייעוץ עד מרץ 2026.באותו תאריך מונה דון קלארק ל-Chief Merchandising Officer, וב-19 בפברואר 2026 פרסמה החברה הודעה לעיתונות על השינויים.ב-SEC

מקור: דיווחי החברה ל-SEC (עד 05.11.2026). התקציר נכתב בעזרת בינה מלאכותית ונבדק מכנית מול נוסח הדיווח; הנוסח המחייב הוא המסמך המקורי. מידע לימודי, לא המלצה.

סיכום

סיכום

Sprouts Farmers Market Inc. (SFM) היא רשת סופרמרקטים אמריקאית המתמחה במוצרי מזון טבעיים ואורגניים. החברה מפעילה מאות חנויות ברחבי ארצות הברית ומציעה מגוון של פירות וירקות טריים, מוצרי בריאות ומזון טבעי במחירים תחרותיים.

בשנת 2025 החברה דיווחה על הכנסות של 8.81 מיליארד דולר, עלייה של 14.1% לעומת 2024. הרווח הנקי עלה ב-37.6% ל-524 מיליון דולר. ברבעון השני של 2026 ההכנסות הגיעו ל-2.33 מיליארד דולר (עלייה של 4.7%), אך הרווח הנקי ירד ב-3.4% ל-129 מיליון דולר.

מחיר המניה נכון ל-03/11/2026 עומד על $52.49, ומכפיל הרווח (P/E) הוא 9.8. קונצנזוס של 17 אנליסטים מציב יעד מחיר ממוצע של $65.16, פער של 24% מול המחיר הנוכחי, עם המלצת החזק (2.5 מתוך 5).

הסיכון העיקרי הוא ירידת הרווחיות ברבעון האחרון למרות המשך הצמיחה בהכנסות. שווי השוק של החברה עומד על 5 מיליארד דולר.

שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

באיזו בורסה נסחרת מניית Sprouts Farmers Market Inc.?

מניית Sprouts Farmers Market Inc. (SFM) נסחרת בנאסד״ק. המחיר שבכרטיס בראש העמוד הוא הציטוט האחרון שהתקבל מהבורסה, ולכן הוא זז עם המסחר.

האם Sprouts Farmers Market Inc. מחלקת דיבידנד?

בנתונים שמוצגים בעמוד הזה אין תשואת דיבידנד מדווחת. חברה יכולה לא לחלק דיבידנד כי היא מעדיפה להשקיע את הרווח בחזרה בעסק, או כי אין רווח לחלק.

איך קוראים את הנתונים בעמוד הזה?

מתחילים במחיר ובשינוי היומי, ממשיכים לטבלת הנתונים הפיננסיים — הכנסות, רווח והוצאות — ומשווים כל שורה לאותה תקופה אשתקד ולא לתקופה שקדמה לה, כדי לנטרל עונתיות. העמוד מסביר מה המספרים אומרים; הוא אינו ממליץ לקנות או למכור ואינו ייעוץ השקעות.

כמה אנליסטים עוקבים אחרי מניית Sprouts Farmers Market?

17 אנליסטים נתנו למניה מחיר יעד. בנפרד נספרו 22 דירוגים בנובמבר 2026.

מה מחיר היעד הממוצע של Sprouts Farmers Market?

65 דולר, 33% מעל מחיר הסגירה של 49.10 דולר. היעדים נעים בין 45.45 ל-119.70 דולר.

המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Twelve Data, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.