סקירת מניה · NASDAQSMCI

מניית סופר מיקרו Super Micro (SMCI)

עודכן נובמבר 2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי$28.76מחיר סגירה 06/11/2026
שינוי יומי+6.20%לעומת יום המסחר הקודם
יעד ממוצע$4661% מעל מחיר הסגירהאנליסטים21נתנו מחיר יעד
מה קרה היום · 3 בנובמבר 2026

טווח המסחר של Super Micro Computer Inc נע היום בין 30.27 ל-33.50 דולר. המניה נסגרה על 30.44 דולר, ירידה של 2.51 דולר, 7.62% מהסגירה הקודמת של 32.95 דולר.

מניית סופר מיקרו Super Micro נסחרת בנאסד״ק. המחיר המעודכן מופיע בכרטיס שלמעלה. כשהסקירה הזו נכתבה, בנובמבר 2026, המניה נסחרה סביב $31.39. מה שחשוב לדעת לפני שקוראים את הנתונים: אחרי המניה עוקבים 21 אנליסטים, והמספרים שבהמשך מתארים את העבר ואת מצב השוק — לא את מה שיקרה הלאה.

דעת האנליסטים

מה האנליסטים אומרים

21 אנליסטים נותנים למניה יעד ממוצע של 46 דולר, 61% מעל מחיר הסגירה.

21 אנליסטים נתנו מחיר יעד · עודכן אצל הספק 30.10.2026 · מקור: Finnhub

טווח היעדים

מ-21 אנליסטים, והפער מהמחיר של היום

יעד נמוך$15.15-47% פער מהמחיר
יעד ממוצע$46.33+61% פער מהמחיר
יעד גבוה$73.50+156% פער מהמחיר

התפלגות הדירוגים

25 דירוגים של אנליסטים, נובמבר 2026

  • קנייה חזקה0
  • קנייה4
  • החזקה14
  • מכירה5
  • מכירה חזקה2

איך קוראים את זה

מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.

דירוגים של אנליסטים חיצוניים. זו לא המלצה של מיטב לימוד עצמי.

במבט אחד

אותות מהירים

הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").

נקודות אור

  • ✓ מרווח גולמי 276%

דגלים אדומים

  • ! פער גדול מול מחיר-היעד
i

מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

חברת Super Micro Computer Inc. ‏(SMCI) מתכננת ומייצרת שרתים ומערכות מחשוב (חומרה שמריצה אפליקציות ושומרת מידע בחוות-שרתים גדולות). המוצרים שלה מיועדים למרכזי-נתונים, לעסקים ולספקי ענן, כולל מערכות המותאמות לעומסי בינה מלאכותית הדורשים כוח-עיבוד גבוה. במילים פשוטות — החברה בונה את "הארגזים" הפיזיים עם המעבדים, הזיכרון והקירור שעליהם רצים שירותי האינטרנט שאנחנו משתמשים בהם.

החברה מרוויחה בעיקר ממכירת החומרה עצמה — כל שרת או מערכת שנמכרת ללקוח מייצרת הכנסה, לרוב כעסקה חד-פעמית לכל מכירה (אם כי לקוחות גדולים חוזרים לקנות שוב עם התרחבות הצרכים שלהם). מקור נוסף הוא שירותי תמיכה ותחזוקה הנלווים למערכות. ככל שהביקוש למערכות מחשוב חזקות עולה, גדל היקף היחידות שהחברה מוכרת.

מבחינת סדר-גודל, שווי-השוק של החברה עומד על כ-$21.23 מיליארד. ההכנסות השנתיות עלו מ-$21.97 מיליארד ל-$39.06 מיליארד (שינוי של +77.8%), והרווח הנקי עלה מ-$1.05 מיליארד ל-$2.23 מיליארד (שינוי של +112.7%). ברבעון האחרון (רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות היו $11.12 מיליארד (+93.2%) והרווח הנקי $1.18 מיליארד (+503.7%). מכפיל הרווח (P/E — היחס בין שווי החברה לרווח השנתי) עומד על 9.5. מחיר הסגירה האחרון היה $31.39 (שינוי יומי +3.1%), נכון ל-03/11/2026.

ניתוח AI בעברית

תובנות

מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

לשים לב+77.8%צמיחת הכנסות שנתית

זינוק מהיר בהכנסות אך שחיקה בשולי רווח גולמי

ההכנסות זינקו ב-77.8% בשנה האחרונה (מ-22 מיליארד דולר ל-39 מיליארד דולר), אך שולי הרווח הגולמי המשיכו בירידה מ-13.8% ל-10.8% על פני שלוש שנים

נתון: Gross Margin ירד מ-13.8% ב-FY2024 ל-10.8% ב-FY2026, בעוד שההכנסות צמחו מ-15 מיליארד ל-39 מיליארד דולר

←

מה זה אומר עליך: צמיחה מהירה בהכנסות תוך התכווצות בשולי הרווח הגולמי מעידה על תחרות חריפה או על תמהיל מוצרים בעל מרווחים נמוכים יותר. פער כזה נובע בדרך-כלל מאסטרטגיית נפח: Super Micro Computer מוכרת יותר שרתים במחיר תחרותי מאוד, ובכך מוותרת על חלק מהרווחיות המיידית. שיפור בשולים יגיע רק עם העלאת מחירים או מעבר למוצרים בעלי ערך-מוסף גבוה יותר

חיובי+503.7%עליית רווח נקי רבעוני

רבעון חריג עם קפיצת רווח תלת-ספרתית

ברבעון 2 של 2026 (המספרים הרבעוניים האחרונים) הרווח הנקי זינק ב-503.7% לעומת אותו רבעון בשנה קודמת, והגיע ל-1.18 מיליארד דולר, בעוד שההכנסות עלו ב-93.2% ל-11.12 מיליארד דולר

נתון: רבעון 2 · 2026: הכנסות $11.12 מיליארד (+93.2%), רווח נקי $1.18 מיליארד (+503.7%) לעומת רבעון 2 · 2025

←

מה זה אומר עליך: זינוק כה דרמטי ברווח (פי-6 בהשוואה לשנה קודמת) נובע בדרך-כלל מתקופת ביקוש חריג או מהזמנות גדולות חד-פעמיות. ב-Super Micro Computer, שפועלת בשוק שרתים ואחסון נתונים, הגידול עשוי לנבוע מהביקוש לתשתיות AI ומחשוב ענן. מתן תשובה לשאלה האם הקצב נמשך יידרש לעקוב אחר שני הרבעונים הבאים ולבדוק האם החברה משפרת גם את תחזית ההכנסות

שני הצדדים · הגרסה המנומקת

השור מול הדוב

שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

↑ מה תומך במניה
  • צמיחה חדה בהכנסות הנתונים מראים עלייה של +77.8% בהכנסות השנתיות, מ-$21.97 מיליארד ל-$39.06 מיליארד, בתחום חומרת המחשוב (ייצור שרתים ומערכות מחשוב).
  • זינוק ברווח הנקי הנתונים מראים עלייה של +112.7% ברווח הנקי, מ-$1.05 מיליארד ל-$2.23 מיליארד.
  • רבעון אחרון עם קפיצה ברבעון 2 · 2026 (מול רבעון 2 · 2025) הנתונים מראים הכנסות של $11.12 מיליארד (+93.2%) ורווח נקי של $1.18 מיליארד (+503.7%).
  • מכפיל רווח נמוך מכפיל הרווח (P/E — יחס בין שווי השוק לרווח) עומד על 9.5, לפי שווי שוק של $21.23 מיליארד חלקי רווח נקי של $2.23 מיליארד בארבעת הרבעונים האחרונים.
↓ הטיעון נגד
  • המלצת אנליסטים מסויגת הנתונים מראים שמתוך 21 אנליסטים, הדירוג הרווח הוא החזק (Hold) עם 14 ממליצי החזק, 5 ממליצי מכירה (Sell) ו-2 ממליצי מכירה חזקה (Strong Sell), ואף לא אחד בדירוג קנייה חזקה.
  • פער גדול מול יעד-האנליסטים הנתונים מראים פער של 47.6% מול יעד-האנליסטים ($46.33) לעומת מחיר הסגירה $31.39, נכון ל-03/11/2026 — פער רחב שמשקף אי-ודאות בתמחור.
  • ריכוז בתחום חומרת מחשוב החברה פועלת בייצור שרתים ומערכות חומרת מחשוב, תחום התלוי במחזורי ביקוש ובלחץ תחרותי על שולי הרווח.
  • תנודתיות במחיר המניה הנתונים מראים שינוי יומי של +3.1% נכון ל-03/11/2026, שמעיד על רמת תנודתיות שעלולה לפעול לשני הכיוונים.
הנתונים המלאים

הדאטה שמאחורי הפרשנות

כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף ונתונים פיננסיים.

גרף מחיר — TradingView

המספרים

נתונים פיננסיים

דוח רווח והפסד (3 שנים) הנתונים במיליוני $

מדדFY2024FY2025FY2026רבעון 2 · 2026שינוי לעומת רבעון 2 · 2025
הכנסות$14,989$21,972$39,063$11,120+93.2%
רווח נקי$1,153$1,049$2,230$1,178+503.7%
רווח גולמי$2,061$2,430$4,227$1,943+257.0%
רווח תפעולי$1,211$1,253$2,770$1,488+551.5%
שיעור רווח גולמי13.8%11.1%10.8%17.5%+8.0 נק'
שיעור רווח תפעולי8.1%5.7%7.1%13.4%+9.4 נק'
שיעור רווח נקי7.7%4.8%5.7%10.6%+7.2 נק'

שינוי בשיעורי הרווח מוצג בנקודות אחוז.

הדוח האחרון: 11/08/2026

נתוני שוק ודוחות: Twelve Data · עודכן 06/11/2026

הדוח שכבר פורסם

מה הראה הדוח האחרון

הדוח השנתי האחרון של חברת Super Micro Computer Inc. (SMCI), המייצרת שרתים וחומרת-מחשוב (ציוד מחשב פיזי), הראה כי ההכנסות עלו ב-77.8% — מ-$21.97 מיליארד ל-$39.06 מיליארד, והרווח הנקי עלה ב-112.7% — מ-$1.05 מיליארד ל-$2.23 מיליארד.

ברבעון 2 · 2026 (מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות היו $11.12 מיליארד, עלייה של 93.2%, והרווח הנקי היה $1.18 מיליארד, עלייה של 503.7%.

מכפיל הרווח (P/E — היחס בין שווי החברה לרווח השנתי) עומד על 9.5, ומחיר הסגירה האחרון היה $31.39 (שינוי יומי +3.1%) נכון ל-03/11/2026.

החברה Super Micro Computer Inc. ‏(SMCI) פועלת בתחום חומרת המחשוב (ייצור שרתים ומערכות מחשוב). בדוח רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025 הנתונים מראים הכנסות של ‎$11.12 מיליארד, עלייה של ‎93.2%‎, ורווח נקי של ‎$1.18 מיליארד, עלייה של ‎503.7%‎. מכפיל הרווח (P/E — יחס שווי השוק לרווח השנתי) עומד על 9.5, ומחיר הסגירה ‎$31.39 (שינוי יומי ‎+3.1%‎) נכון ל-03/11/2026.

הדוח האחרון של Super Micro Computer Inc. פורסם ב-11/08/2026.

סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

ניתוח טכני

ניתוח טכני מאת TradingView
ביחס לשקל

מה היה קורה ל-1,000 ₪

1,000 ₪ שהושקעו במניה לפני שנה, לפני 3 שנים — כמה הן שוות היום, לפי מחיר הסגירה.

תקופהשווי היוםשינוי
לפני שנה691 ₪-30.9%
לפני 3 שנים902 ₪-9.8%

לפי מחיר סגירה, בלי דיבידנדים ובלי עמלות. תשואה שהייתה אינה מבטיחה תשואה בעתיד.

סקטור: טכנולוגיה

נתוני שוק ודוחות: Twelve Data · עודכן 06/11/2026

תחזית החברה · דוחות רבעוניים

מה אמרו מראש ומה יצא בפועל

בהודעת-הרווחים הקודמת החברה פרסמה תחזית במספרים לרבעון הבא. כאן התחזית ליד התוצאה שדווחה בהודעה שאחריה, עם קישור לשני המסמכים.

בקצרה

ב-2 ההשוואות האחרונות שבהן החברה פרסמה תחזית כמותית: 1 מעל התחזית, 1 בתוך התחזית.

הרבעוןמדדמה אמרו מראשמה יצא בפועלהתוצאה
30.09.2026הדוח עם התחזיתהכנסות$14.50 עד $15.50 מיליארד$19.90 מיליארדהדוח עם התוצאהמעל התחזית (+32.7% מול אמצע הטווח)
30.06.2026הדוח עם התחזיתהכנסות$11.00 עד $12.50 מיליארד$11.10 מיליארדהדוח עם התוצאהבתוך התחזית (−5.5% מול אמצע הטווח)

מקור: הודעות-רווחים שהחברה הגישה ל-SEC. מוצגות רק תחזיות שהחברה כתבה במספרים ושהתוצאה שלהן נמצאה בהודעה הבאה; המספרים חולצו בעזרת בינה מלאכותית ונבדקו מכנית מול הציטוט המקורי. עמידה בתחזית בעבר אינה מעידה על העתיד. מידע לימודי, לא המלצה.

דיווחים ל-SEC

מה החברה דיווחה לאחרונה

הדיווחים המהותיים האחרונים של החברה לרשות ניירות-הערך האמריקאית (SEC), בשתי שורות בעברית לכל דיווח, עם קישור למסמך המקורי.

תאריךסוג הדיווחמה דווחהמסמך המקורי
20.10.2026הודעה אחרת8-Kסופרמיקרו העריכה הכנסות של 18.5 עד 19.5 מיליארד דולר לרבעון שהסתיים ב-30 בספטמבר 2026, לעומת תחזית של 14.5 עד 15.5 מיליארד דולר.שיעור הרווח הגולמי מוערך ב-12.0% עד 12.5%, לעומת תחזית של 10.4% עד 10.8%.ב-SEC
15.10.2026מינוי או עזיבה של בעל תפקיד8-Kב-14.10.2026 מונה Mark Long ל-CFO של Super Micro במקום David Weigand שחדל לכהן.שכרו: בסיס שנתי 725,000 דולר, מענק חתימה 500,000 דולר, בונוס שנתי מובטח 500,000 דולר ובונוס ביצועים 225,000–725,000 דולר.ב-SEC
08.10.2026מינוי או עזיבה של בעל תפקיד8-Kהדירקטוריון של Super Micro Computer מינה את ששה קרישנפורה כחבר דירקטוריון עצמאי, החל מ-9 באוקטובר 2026.ג'ודי לין, דירקטורית מאז אפריל 2022, הודיעה על פרישה מהדירקטוריון החל מ-9 באוקטובר 2026, שלא עקב מחלוקת עם החברה.ב-SEC
05.08.2026דיבידנד או קנייה חוזרת8-Kהחברה הודיעה כי הדירקטוריון הכריז על דיבידנד מזומן ראשון על מניות Series A Mandatory Convertible Preferred Stock בסך 14.7778 דולר למניה.הדיבידנד ישולם ב-1 בספטמבר 2026 לבעלי רישום נכון ל-15 באוגוסט 2026, ושווה ערך ל-0.73889 דולר לנייר פיקדון (SMCIP).ב-SEC
21.07.2026הודעה אחרת8-Kסופרמיקרו העריכה שהכנסות הרבעון הרביעי של שנת הכספים 2026, שהסתיים ב-30 ביוני 2026, יהיו סמוך לתחתית טווח 11.0 עד 12.5 מיליארד דולר.החברה העריכה שולי רווח גולמי GAAP ולא-GAAP של 15% עד 17%, לעומת תחזית של 8.2% עד 8.4%, ודיווחה על יותר מ-60 מיליארד דולר הזמנות חדשות ברבעון.ב-SEC

מקור: דיווחי החברה ל-SEC (עד 05.11.2026). התקציר נכתב בעזרת בינה מלאכותית ונבדק מכנית מול נוסח הדיווח; הנוסח המחייב הוא המסמך המקורי. מידע לימודי, לא המלצה.

סיכום

סיכום

Super Micro Computer Inc. (SMCI) מפתחת ומייצרת שרתים ופתרונות אחסון מתקדמים לארגונים ולמרכזי נתונים. החברה מתמחה בשרתים בעלי ביצועים גבוהים התומכים ביישומי בינוע מלאכותי (AI) ולמידת מכונה.

בשנה הפיסקלית 2026 ההכנסות זינקו ב-77.8% ל-39 מיליארד דולר (לעומת 22 מיליארד דולר בשנה הקודמת), והרווח הנקי עלה ב-112.7% ל-2 מיליארד דולר. ברבעון השני של 2026 ההכנסות הגיעו ל-11 מיליארד דולר (עלייה של 93.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד) והרווח הנקי זינק ב-503.7% ל-1 מיליארד דולר. מכפיל הרווח (P/E) עומד על 9.5.

21 אנליסטים העניקו לחברה דירוג ממוצע של 3.2 מתוך 5 (החזק), עם מחיר יעד ממוצע של 46.33 דולר — פער של 47.6% מול מחיר הסגירה של 31.39 דולר נכון ל-03/11/2026.

שולי הרווח הגולמי ירדו מ-13.8% ל-10.8% על פני שלוש שנים, מה שמעיד על לחץ בעלויות הייצור ובתחרות בענף.

מה החברה עשתה עם הכסף · SEC

מה החברה עשתה עם הכסף

חברות ציבוריות בארה״ב מדווחות כמה מזומן הוציאו על קנייה-חוזרת של מניותיהן וכמה רשמו כתגמול במניות לעובדים. שני הסכומים יחד הם מה שקובע אם מספר המניות בחברה ירד או עלה. המספרים כאן לקוחים מהדוח השנתי (10-K) שהחברה הגישה לרשות ניירות-הערך האמריקאית.

מה קרה לכסף ולמניות לפי שנה סכומים במיליוני דולרים · שינוי-המניות והמס באחוזים

שנהקנייה-חוזרתתגמול במניותנטושינוי במספר המניותשיעור המס ששולם
201718.519.7-1.2102,499.6%—
20180.024.7-24.7-99.9%—
20190.021.2-21.2-1.9%—

ב-2019 לא ביצעה קנייה-חוזרת של מניות, רשמה תגמול במניות לעובדים של 21.2 מיליון דולר. התגמול במניות עלה על הקנייה-החוזרת, ולכן הקנייה-החוזרת נטו הייתה שלילית: 21.2 מיליון דולר. מספר המניות ירד ב-1.9%.

קנייה-חוזרת — קניית החברה את מניותיה שלה בשוק. היא מקטינה את מספר המניות, ומחזירה כסף למי שמכר.

תגמול במניות — השווי שהחברה רשמה בגין מניות שהעניקה לעובדים. הוא מגדיל את מספר המניות, ולכן מקזז חלק מהקנייה-החוזרת. שיעור המס ששולם — המס ששולם במזומן חלקי הרווח לפני מס.

המקור: 10-K שהחברה הגישה ל-SEC ב-2019-12-19 · הדוח המקורי ב-SEC · מידע לימודי, לא המלצה.

שאלות נפוצות

שאלות נפוצות

באיזו בורסה נסחרת מניית סופר מיקרו Super Micro?

מניית סופר מיקרו Super Micro (SMCI) נסחרת בנאסד״ק. המחיר שבכרטיס בראש העמוד הוא הציטוט האחרון שהתקבל מהבורסה, ולכן הוא זז עם המסחר.

האם סופר מיקרו Super Micro מחלקת דיבידנד?

בנתונים שמוצגים בעמוד הזה אין תשואת דיבידנד מדווחת. חברה יכולה לא לחלק דיבידנד כי היא מעדיפה להשקיע את הרווח בחזרה בעסק, או כי אין רווח לחלק.

איך קוראים את הנתונים בעמוד הזה?

מתחילים במחיר ובשינוי היומי, ממשיכים לטבלת הנתונים הפיננסיים — הכנסות, רווח והוצאות — ומשווים כל שורה לאותה תקופה אשתקד ולא לתקופה שקדמה לה, כדי לנטרל עונתיות. העמוד מסביר מה המספרים אומרים; הוא אינו ממליץ לקנות או למכור ואינו ייעוץ השקעות.

כמה אנליסטים עוקבים אחרי מניית סופר מיקרו?

21 אנליסטים נתנו למניה מחיר יעד. בנפרד נספרו 25 דירוגים בנובמבר 2026.

מה מחיר היעד הממוצע של סופר מיקרו?

46 דולר, 61% מעל מחיר הסגירה של 28.76 דולר. היעדים נעים בין 15.15 ל-73.50 דולר.

המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Twelve Data, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.